A roppant tartalékos Sahtar megverte idegenben a Real Madridot

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.10.21. 18:45
Szellős volt a hazai védelem (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában a Real Madrid nagy meglepetésre kikapott 3–2-re odahaza a koronavírus és sérülések sújtotta Sahtar Donecktől.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–Sahtar Doneck (ukrán) 2–3
(0–3)
Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Sz. Jovanovics (szerb)
Real Madrid: Courtois – F. Mendy, Varane, Éder Militao, Marcelo – Modric (Kroos, 70.), Casemiro, F. Valverde – Asensio, Jovics (Vinícius Júnior, 59.), Rodrygo (Benzema, a szünetben). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Sahtar: Trubin – Dodo, Bondar, Hocsolava, Kornijenko – Marcos Antonio (Vjunnik, 90+4.), Maycon – Marlos, Szolomon (Vitao, 90+2.), Tete – Dentinho (Szudakov, 89.). Vezetőedző: Luís Castro
Gólszerző: Modric (54.), Vinícius Júnior (59.), ill. Tete (29.), Varane (33. – öngól), Szolomon (42.)

A csoport másik mérkőzésén
Internazionale (olasz)–Borussia Mönchengladbach (német) 2–2 (R. Lukaku 49., 90., ill Benszebaini 63. – 11-esből, J. Hofmann 84.)

A Sahtar Doneck nyolc koronavírusos és pár sérülés miatt kidőlt alapember nélkül az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára a Real Madrid (mostani) otthonában, és Zinédine Zidane csapata pedig annyira érezte esélyességének súlyát, hogy az első félidőben nem tudott kibújni alóla.

Ellenben a donecki fiatalok és tartalékok remekeltek, a veterán Marlos két helyzetét még fogta Thibaut Courtois, de a brazil Tete és az izraeli Manor Szolomon már nem hibázott, a két találat között pedig Raphaël Varane vétett öngólt, a kapuja bal alsó sarkába mentett Dentinho elől (0–3).

Nem ment a Realnak, a középcsatár Luka Jovics harmatosan futballozott, helyzetét kihagyta. A szünetben beállt Rodrygo helyére Karim Benzema, és ugyan ő sem parádézott, de társai már sokkal lelkesebben futballoztak, Luka Modric ritkán látható nagy gólt lőtt, majd Vinícius Júnior talált a kapuba a beállását követő 15. másodpercben.

Benzema közelről egy védőbe lőtt percekkel később, majd amikor mindenki azt hitte, könnyedén fordít a Real, a következő három ziccer az ukránoké volt, Szolomon a kapu mellé lőtt, Tete a kapusba, Marlos zseniális emelése pedig les miatt nem lett gól.

A ráadásban viszont majdnem egyenlített a Real, de csak majdnem, a VAR és Vinícius Júnior lesen állása ugyanis megmentette a Sahtart – amely megérdemelten tett csodát a spanyol fővárosban. 2–3

másodperc)

A Real a legutóbbi 8 európai kupamérkőzéséből 7-et elveszített Sergio Ramos nélkül.

A Real 1981 óta most először veszített el egymás után három európai kupamérkőzést.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Antonio le, Bohdan V'Junnik váltja, újabb debütáns a Sahtarban!

90+4. perc LES VOLT, jó, jogos döntés.

90+2. PERC ITT AZ EGYENLYTÉS! FEDERICO VALVERDE jobbal a jobb alsóba lő, egy védőn megpattant a labda, becsapta a kapust. De előtte állt és takart Vinícius. VAR!

90+2. perc Vitao váltja a lesérült Szolomont, debütáns.

Három perc a ráadás.

90. perc Benzema körömoasszát követően Marcelo nem mer lőni az ötös bal sarka elől, beadását kifejeli Kroos elől Hocsolava.

89. perc Mendy beadása Trubiné.

88. perc Marcelo passzol Krooshoz, a német emelését elfejeli Benzema elől Kornyijenko. Asensio kornerét elméri a kapus, de megússza.

87. perc Éder Militao kap sárga lapot Tete felrúgásáért.

86. perc Georgij Szudakov be, Dentinho lesérült. Debütáns.

83. percValerij Bondar kap sárga lapot Kroos megrúgásáért. Viníciust meg szereli becsúszva az ötös bal sarka előtt Kornyijenko. Tete-kontra, Marcelo ment, majd Real-kontra, Marcelo sarkáról Benzema mellé csorog a labda. Joholava oldaláról és karjáról.

79. perc Tete remek passzát Marlos zseniálisan emeli ballal a fekvő kapus fölött a kapuba, de les.

77. perc Marcelo bal oldali beadását Mendy a bal alsó mellé fejeli.

73. perc Militao szereli szépen és határozottan az ötös jobb sarka előtt Tetét.

A legidősebb BEK/BL-gólszerzők a Real színeiben
Puskás Ferenc (38 éves és 173 naposan)
Di Stéfano (37 éves és 277 napos)
Gento (36 és, 43 napos)
Modric (35 év 42 napos)
Santillana (34 éves 242 napos)

70. perc Toni Kroos be, Modric le. Minőségi váltás.

66. perc Casemiro lő a léc fölé a 16-os elől.

64. perc Kornyijenko sokadik zseniális passzát Tete 14-ről belelövi Courtois-ba!

62. perc Dodo középere ment Júnior elől, Benzema jobbal 3-ról Bondarba lő, majd Militalo talál jobbal 18-ról a léc fölé.

Gól 15 másodperc alatt.

59. PERC VINÍCIUS JÚNIOR szereli Marlost, és jobbal 14-ről a jobb alsóba lő. 3–2!

59. perc Vinícius Júnior be, Jovics le.

57. perc Szolomon szépen passzol balról középre, Dentinho ballal 11-ről nem sokkal lő a jobb alsó mellé, kissé jobbról. ZICCEREK!

56. perc Tete kapura tör, de védi közeli lövését Courtois!

54. PERC LUKA MODRIC egy Marcelo-passz és egy csel után jobbal 28-ról irgalmatlan nagy gólt lő a bal felső sarokba!

52. perc Mendy jobb oldali beadása éppen csak magas középen Jovicsnak!

50. perc Asensio távolija a kapusé.

48. perc Marcelo beadása után szereli az ötös bal sarka előtt Modricot Marlos.

47. perc Tete megindul a jobbon Dentinho passzával, de szerel határozottan Militao.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Karim Benzema be, Rodrygo le.

Doneckben az volt a nyár nagy dobása, hogy képesek voltak fizetni és megtartani a Tet, Ismaily, Dodo, Mikola Matvijenko, Tarasz Sztepanenko, Taison, Alan Patrick, Marlos, Manor Szolomon, Jevhen Konopljanka sort.

15 éve nem kapott 3 gólt az első félidőben a Real, akkor a Lyontól.

Az előző 7 hazai BL-meccséből csak 1-et nyert meg a Real! A Galatasaray elleni, az Ajax, a Bruges, a CSZKA Moszkva és a Man. City is nyert Madridban.

A Real utóbbi 7 hazai BL-meccsén 15 gólt kapott.

E párharc eddigi legjobb góllövői
Cristiano Ronaldo 5
Alex Teixeira 2
Dentinho 1
Luka Modric 1
Daniel Carvajal 1

Nem jól indul a Real első kupameccse ebben a stadionban...

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Egy perc a ráadás, Rodrygo jobb oldali beadása a védőké.

Az izraeli az előző BL-idényben az Atalantának és a Man. Citynek is betalált.

42. PERC MANOR SZOLOMON a jobb alsóba lő jobbal, 14-ről, középről, Tete sarokkal tette elé a labdát, Marcelo mellől. 0–3!

Szolomon: 6 meccs az idényben, 2 kanadai pont. Eddig...

40. perc Tete megindul a jobbon, szereli Varane, majd Casemiro beadását kifejeli Rodrygo elől Hocsolava. Aztán Casemiro előáll élete egyik legpocsékabb lövésével.

36. perc Dentinho térde aláfordult, miután kicselezte őt Rodrygo. Ápolás. Folytatja.

34. perc Marcos Alonso kap sárga lapot kezezésért.

33. PERC EZ IS BENT VAN, Tete lő ballal kapura a 16-os jobb sarka elől, Courtois véd a jobb alsó előtt, de a labda kipattan, Dentinho elől ment RAPHAËL VARANE, az ötösről, de éppen a bal alsó sarokba. 0–2!

32. perc Marcelo bal oldali, ballábas beadását Jovics tízről fejjel feladja a kapusnak.

29. PERC VEZET A SAHTAR, TETE lő ballal 14-ről a jobb alsóba. A balbekk Kornyijenko megindult, és egyedül befűzte a teljes hazai védelmet, majd a brazil elé gurított középről, a 16-osról.

22. perc Asensio bal oldali beadását elfejeli Jovics elől az ötösön Bondar.

20. perc Roppant fegyelmezetten védekezik a Sahtar, 4 védővel és 5 szűrővel.

18. perc Marlos bal oldali szögletét Bondar kapura fejeli hatról, de lökte Casemirót.

14. perc HELYZET, Marlos lő jobbal kapura ballal, 13-ról, jobbra vetődve véd Courtois! Marcelo és Militao is lemaradt, Hocsolava indított ballal a térfeléről.

12. perc Marlos megy el a balon, szereli Varane, Militao megindul... visszafordul.

A Real mind a 28 alkalommal továbbment a BL csoportköréből, ez rekord, a másik 100 százalékos csapat a Leeds (2/2).

8. perc Viktor Kornijenko odacsúszik Mendy alá, sárga lap.

7. perc Dentinho kegyetlenül odalép Marcelómak. ápolás.

5. perc Rodrygo sarkaz Asensio elé, aki balról ballal éles szögből a kapusba lő.

4. perc Asensio lő a bal alsó mellé 22-ről.

1. perc Mendy szerez máris labdát Szolomon elől. Marcelo a balbekk és a csk. is.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek sárga-fekete mezben és fekete nadrágban.

A két együttes a Bajnokok Ligájában eddig egyszer, 2015 őszén találkozott egymással a csoportkörben, s a királyi gárda mindkétszer nyert, pályaválasztóként 4–0-ra, míg idegenben gólzáporos összecsapáson 4–3-ra. Kiemelésének köszönhetően az idén egyik gárdának sem kellett selejtezőt vívnia a főtáblára jutáshoz. A Real Madrid legutóbbi öt tétmérkőzését a spanyol bajnokságban játszotta le, mérlege három győzelem, egy döntetlen, egy vereség, szombaton a Cádiz meglepetésre elvitte tőle a három pontot. A Sahtar előző öt ukrán bajnokiján veretlen maradt, két siker mellett háromszor ikszelt.

Egy kis örökmérleg: 2 találkozó, 2 spanyol sikerrel, 8, ill. 3 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK! Nincsenek ilyenek.

A hazaiaktól Sergio Ramos, Mariano Díaz, Álvaro Odriozola, Eden Hazard, Martin Ödegaard és Daniel Carvajal sérült.

Nem véletlenül hangsúlyozta Luís Castro, a Sahtar Doneck vezetőedzője a Marcának nyilatkozva, rémálom manapság edzősködni. A koronavírus-fertőzés és a sérülések megtizedelték az ukrán együttes keretét, ezért nyolc labdarúgóját − köztük kulcsembereket − otthon hagyta a Real Madrid elleni szerdai Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés előtt: Szerhij Krivcov, Mikola Matvijenko, Alan Patrick, Tarasz Sztepanenko, Viktor Kovalenko, Jevhen Konopljanka, Ismaily, Makszim Malisev, Taison és Júnior Moraes sem utazott el Spanyolországba.

Zinédine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője úgy véli, az első félidőben nagyobb pofonba is beleszaladhattak volna.

„Nem lehetünk boldogok, és nem is vagyunk azok, de ez az, ami megtörténhet a futballban. Nem kezdtük jól a mérkőzést és ez hatással volt ránk, amiből ez lett. Ez egy összetett meccs volt az elejétől fogva. Változtattunk a második félidőre, amelyben egy kicsit jobbak voltunk. Ők két-három gólt is szerezhettek volna az első játékrészben. Amikor bajban vagy, a dolgok nehézzé válnak és ez az, ami ma velünk történt.”

Nem könnyű magyarázatot találni rá (a vereségre – szerk.), de le kell ülnünk egymással és megbeszélni a történteket. Mindazonáltal a tegnapot leszámítva a válogatott szünet miatt nem edzett együtt a teljes keret, de ez nem lehet mentség. A vereség mindig jó arra, hogy felrázzon és a munkára ösztönözzön. Most játszanunk kell és le kell győznünk a Sahtart, hogy aztán önbizalommal telve menjünk a Camp Nouba.”

Mint arról beszámoltunk, az újonc Cádiz 1–0-ra legyőzte a hazai pályán futballozó Real Madridot a La Liga hatodik fordulójában. Thibaut Courtois, a fővárosi csapat belga kapusa csalódottságának adott hangot a mérkőzés után.

A labdarúgó az előző idényt a Real Sociedadnál töltötte, és bár lett volna még egy év a kölcsönszerződéséből, Zinédine Zidane inkább visszarendelte a fővárosiakhoz. Ehhez képest az első három fordulóban nem kapott túl sok lehetőséget – összesen 47 perc jutott neki.

A spanyol labdarúgóklub közleménye szerint a 21 éves játékos jobb vádlijában a gázlóizma sérült meg. Erről korábban a Nemzeti Sport Online-on is beszámoltunk. A Real akkor nem tett hozzá prognózist, nem lehetett tudni, vajon mennyi időt kell kihagynia a norvég középpályásnak. Spanyol sajtóhírek szerint a friss MRI-eredmények alapján már tudják Madridban, hogy legalább hat hétre elvesztették Ödegaardot. Mindez azt jelenti, hogy november végén térhet vissza a pályára.

Ödegaard, a Real Madrid középpályása a válogatott szünetben a norvégok mindhárom mérkőzésén kezdőként lépett pályára: a szerbek ellen 110, a románok ellen 69, míg az északírek ellen 77 percet játszott.

Hathetes kihagyás is várhat Martin Ödegaardra, a Real Madrid norvég válogatott középpályására.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–SAHTAR BL-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!