BL, B-csoport: Lukaku duplázott, az Inter otthon ikszelt

H. D.H. D.
2020.10.21. 22:59
Döntetlent játszott egymással az Inter és a Borussia Mönchengladbach (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának 1. fordulójában az Internazionale és a Borussia Mönchengladbach 2–2-es döntetlent játszott egymással Milánóban.

Az első félidőben elsősorban a hazaiak próbálkoztak, Christian Eriksen és Romelu Lukaku előtt is adódott gólszerzési lehetőség, gól azonban nem született. A fordulás után nem sokkal megtört a jég, a belga csatár csapott le egy, a kapu előterében pattogó labdába, majd a kapuba bombázott. 1–0

Arturo Vidal szabálytalansága és némi videobírózás után Björn Kuipers tizenegyest ítélt az Inter ellen. A labda mögé Rami Benszebaini állt, és magabiztosan értékesítette a büntetőt. 1–1

A hajrában Lautaro Martínez révén újra vezetést szerezhetett volna a házigazda, a helyzet azonban kimaradt (és tizenegyest sem kapott az Inter), ezt pedig megbüntette a német együttes: Florian Neuhaus remek indítása után Jonas Hofmann lőtt gólt, amelyet hosszabb videobírózás után meg is adtak. 1–2

A rendes játékidő utolsó percére is maradt egy gól, jobb oldali szöglet után a hosszún érkező Lukaku küldte közelről a kapuba a labdát, így 2–2-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

A Real Madrid–Sahtar Doneck (2–3) mérkőzésről ide kattintva olvashat.