BL, A-csoport: nem bírta ki az MU, nyert a Basel

2017.11.22. 22:39
Fellainiék botlottak Bázelben, még nem örülhetnek (Fotó: AFP)
A Basel labdarúgócsapata egy 89. percben szerzett góllal 1–0-ra legyőzte otthon a Manchester Unitedet a Bajnokok Ligája A-csoportjában, így ebből a kvartettből még egyik gárda sem jutott tovább.

BASEL–MANCHESTER UNITED

A Basel bátran letámadva kezdett, ezután viszont a manchesteriek vették át az irányítást. A 11. percben Romelu Lukaku lépett ki ziccerben, de nem tudta ellőni a labdát Tomás Vaclík mellett. Nagyjából fél perccel később Manuel Akanji a gólvonalról mentett Marouane Fellaini fejesét követően.

A félidő végén újra csak centiken múlt a United gólja. Előbb Anthony Martial középre tekert labdája találta el a bal oldali kapufát, majd Marcos Rojo irányt változtató lövése után a léc mentette meg a Baselt.

IBRA: 7
A 74. percben José Mourinho becserélte Zlatan Ibrahimovicot, aki így már hét klub színeiben lépett pályára a Bajnokok Ligájában. Ezt egyedül ő mondhatja el magáról.

A szünetetkövetően változott a játék képe, a bázeliek birtokolták többet a labdát, amely inkább az MU térfelén pattogott. Közben Serey Die távolról küldte a bombákat Sergio Romero kapujára – bele is sérült az elefántcsontparti –, Michael Lang pedig közelről fejelt kapufát.

A United nagyon közel járt már a továbbjutáshoz (és a csoportelsőséghez), de a 89. percben góllá érett a Basel fölénye: Raoul Petretta keresztbe lőtt labdáját Lang passzolta a kapuba. 1–0

Az utolsó forduló előtt ebből a csoportból még egy csapat sem lépett tovább, bár a manchesteriek helyzete még így is több mint biztató.

A BASEL GYŐZTES GÓLJA

CSZKA MOSZKVA–BENFICA

A Benficának még a BL-nyolcaddöntőre is volt esélye a mérkőzés előtt, de valójában az El-folytatásra is csekély. A lisszaboni csapatnak mindenképp nyernie kellett volna Moszkvában, ehhez képest már a 13. percben hátrányba került, Georgij Scsennyikov talált be közelről. 1–0

11 ÉVET VÁRT RÁ
A CSZKA Moszkva kapuját védő Igor Akinfejev 43 találkozó után zárt újra kapott gól nélkül BL-mérkőzést (a selejtezőket leszámítva). Legutóbb 2006 novemberében, az Arsenal ellen húzta le a rolót az elitligában.

A második félidő elején is a vendégek kapujába került a labda, mégpedig a szerencsétlenül becsúszó Jardel lábáról, öngól. 2–0

A Benfica becsülettel támadott ezután, de szépítenie sem sikerült, így ebben a szezonban már csak egy európai kupameccs vár rá (otthon a Basel ellen).

KORÁBBAN
CSZKA Moszkva–Benfica 2–0 (Scsennyikov 13., Jardel 56. – öngól)

Szeptember 12.
Benfica (portugál)–CSZKA Moszkva (orosz) 1–2 (Seferovic 50., ill. Vitinho 63. – 11-esből, Zsamaletgyinov 71.)
Manchester United (angol)–FC Basel (svájci) 3–0 (Fellaini 35., Lukaku 53., Rashford 84.)

Szeptember 27.
CSZKA Moszkva–Manchester United 1–4 (Kucsajev 90., ill. Lukaku 4., 27., Martial 19. – 11-esből, Mhitarjan 58.)
Basel–Benfica 5–0 (Lang 2., Oberlin 20., 69., Wolfswinkel 59. – 11-esből, Riveros 77.)