BL, A-csoport: az MU és a Basel is kiütéssel győzött

2017.09.27. 22:38
Lukaku két gólt szerzett (Fotó: AFP)
A Manchester United és a Basel is alapos verésben részesítette ellenfelét a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában, az A-csoportban.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPOR
T
CSZKA Moszkva–Manchester United 1–4 (Kucsajev 90., ill. R. Lukaku 4., 27., Martial 19. – 11-esből, Mhitarjan 58.)
Basel–Benfica 5–0 (Lang 2., Oberlin 20., 69., Van Wolfswinkel 59. – 11-esből, Riveros 77.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Manchester United 2 2 7–1 +6 6
2. Basel 2 1 1 5–3 +2 3
3. CSZKA Moszkva 2 1 1 3–5 –2 3
4. Benfica 2 2 1–7 –6 0

CSZKA Moszkva–Manchester United

Az MU a korábbi öt, orosz csapatok elleni idegenbeli meccsén veretlen maradt, így statisztikailag jó előjelekkel várhatta az összecsapást.

Az angol drukkereknek nem kellett sokáig várniuk a vezető gólra, Romelu Lukaku már a negyedik percben vezetéshez juttatta a vendégeket. A belga támadónak ez volt a kilencedik tétmérkőzése a Manchester Unitedben, és összességében a kilencedik találata.

A 19. percben Anthony Martial értékesítette a megítélt büntetőt.

Majd Lukaku duplázott a 27. percben.

Aztán az 59. percben Henrih Mhitarjan is beköszönt.

A vége 1–4 lett, mert Konsztantyin Kucsajev szépített a lefújás előtt, de a szigetországi együttes így is meglepő könnyedséggel győzött.

Basel–Benfica

Michael Lang már a második percben betalált, tehát a Basel szerezte meg a vezetést.

A 20. percben egy mintaszerű kontra végén Dimitri Oberlin is megzörgette a hálót.

A Basel a második félidőben sem állt le, előbb Ricky van Wolfswinkel, majd ismét Oberlin volt eredményes. A Benfica a 63. perctől emberhátrányban játszott, mivel André Almeidát kiállították.

3–0

4–0

A mindössze 19 éves Blas Riveros sem akart kimaradni a gólgyártásból:

Csak a különbség volt kérdéses, főleg a kiállítás után. A Basel teljesen megérdemelten nyert.