Egy Gyurcsó-góllal kiszenvedte a győzelmet a Videoton

2015.07.14. 19:50
A Videoton Gyurcsó Ádám 77. percben szerzett átlövésgóljával 1–0-ra nyert a walesi The New Saints otthonában, így előnnyel várja a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének visszavágóját, amelyet jövő szerdán, 20.30 órakor játszanak a Sóstói Stadionban.

A KEDDI BL-JÁTÉKNAP TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL ITT OLVASHAT!

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

THE NEW SAINTS (walesi)–VIDEOTON 0–1 (Gyurcsó, 77.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem akármilyen előzmények után utazott el a magyar bajnok Videoton walesi ellenfele otthonába, ugyanis Braniszlav Danilovics, Filip Pajovics és Mirko Ivanovszki „adminisztrációs problémakör" miatt otthon maradt, Feczesin Róbert és Rémi Maréval sérülés miatt maradt le az északi túráról, Arturo Álvarez pedig az Arany-kupán szerepel Salvador válogatottjával. Nem szegte mindez Bernard Casoni mester kedvét, sőt a francia szerint éppen a nehéz helyzetben világlik ki, ki mennyire férfi.

KÉZZEL-LÁBBAL JÓ

Most debütált a Vidiben a 23 éves kapus, Gábor Péter, aki még az NB I-ben sem mutatkozhatott be korábban. Az újonc remekül megállta helyét, végig magabiztosan tevékenykedett, lábbal is remekül oldotta meg a nehéz helyzeteket.

Nos, először a walesiek férfiaskodtak, rögtön a második percben Aeron Edwards hagyott ki egy ajtó-ablak helyzet. Szép lassan átvette az irányítást a képzettebb és rutinosabb Videoton, Gyurcsó Ádám a vezetést is megszerezhette volna, de elhibázta egy az egyben helyzetét. A fehérváriak még egy lehetőséget kidolgoztak a szünetig, de Pátkai Máté sem célzott jobban, ám szerencsére a hazaiak is elpuskázták két kisebb lehetőségüket.

A pihenő után sokkal alacsonyabb színvonalon folytatódott a mérkőzés (küzdelmet vagy játékot még véletlenül sem írhatunk), a magyar csapat húsz percen át csupán két kósza fejessel jelentkezett. Casoni bevetette a második félidő derekán a Marko Pajac, Dinko Trebotic kettőst – ettől sem kapott szárnyra a Vidi, de Filipe Oliveira labdaszerzése után Gyurcsó Ádám a 16-os elől a jobb alsóba talált (0–1), amivel a fehérváriak megszerezték a kötelező győzelmet sokkal képzetlenebb ellenfelük ellen.

A visszavágót – amely a mostani találkozónál csakis élvezetesebb lehet – jövő szerdán, 20.30 órakor játsszák a Sóstói Stadionban.