A PSG-t legyőző Barcelona csoportelső lett

2014.12.10. 20:40
Neymar jobb belsővel tekert a kapu bal oldalába (Fotó: Reuters)
A Barcelona nyerte meg a labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportját, miután hazai pályán 3–1-re győzött a PSG ellen. A kvartett harmadik helyén az ciprusi APOEL-t 4–0-ra megverő Ajax végzett, így a holland gárda folytathatja szereplését az Európa-ligában.

BARCELONA–PSG

A meccs előtt egyszerű volt a képlet. A Barcelonának győzelemre volt szüksége ahhoz, hogy megszerezze az F-csoport első helyét. A meccs azonban úgy indult, hogy a PSG meglepi ellenfelét, hiszen Ibrahimovic már a 15. percben kilőtte a bal alsót. 0–1

Szép akció volt, s előtte már többször veszélyeztetett a párizsi csapat. A Barcelona azonban szinte a semmiből is tud gólt szerezni, ezt bizonyította Messi, aki a 19. percben egyenlített, és megszerezte 75. gólját a BL-ben. 1–1

Az egyenlítés ellenére az első félóra a PSG-é volt, többször gólt rúghattak volna a csatárok, de ahhoz azért a kaput illett volna eltalálni. Mondjuk úgy, mint Neymar, aki a 41. percben parádés csavarással mutatta meg, hogyan kell 22 méterről betalálni. 2–1

A második félidőben előnye tudatában visszaállt a Barca, és meglehetősen „energiatakarékos” játékot mutatott be. Az már más kérdés, hogy ez is bőven elég volt ahhoz, hogy távol tartsa a veszélyes PSG-támadókat a kapujától. Ez egészen jól sikerült, csak elvétve tudtak valamilyen helyzetfélét felmutatni a vendégek.

Ennek aztán meg is itták a levét, mert lényegében az első valamirevaló támadásából újabb gólt szerzett a Barca. Szépen kijátszott akció után Neymar lövését követően a labda kipattant a kapusról, Suárez pedig jó helyen járt, és gólt lőtt. 3–1

A katalánok az első helyen jutottak tovább a csoportból, Messi pedig tovább lövöldözi a gólokat. Ez most a legnagyobb boldogság Barcelonában.

Nézze meg, Neymaré mellett melyik négy gólt fért be a legszebb szerdai gólok közé!

AJAX–APOEL

Az APEOL-nek nyernie kellett volna Amszterdamban a csoport harmadik helyének megszerzéséért, ám ettől igen távol állt. Már az első félidőt sem tudta megúszni kapott gól nélkül, igaz, Lasse Schöne a 45+1. percben talált be tizenegyesből.

A szünet után aztán beindult az Ajax, Schöne szerzett egy akciógólt is, majd Davy Klaassen és Arkadiusz Milik is eredményes volt. A statisztika szerelmeseinek érdekes adat lehet, hogy Klaassen szerezte az európai kupasorozatok történetének 55 555. gólját – az elsőt 1955-ben jegyezték.
Az Ajax csoportharmadikként az Európa-ligában folytathatja, míg az APOEL elbúcsúzott az európai kupaporondtól.

Ide kattintva megnézheti az Ajax négy gólját és a játéknap többi találatát is!

BAJNOKOK LIGÁJA
F-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Barcelona (spanyol)–PSG (francia) 3–1 (Messi 19., Neymar 41., L. Suárez 77., ill. Ibrahimovic 15.)
Ajax (holland)–APOEL (ciprusi) 4–0 (Schöne 45+1., 50. – az első 11-esből, Klaassen 53., Milik 74.)