Majdnem elszórakozta a végét az Atlético, de egy góllal így is nyert a Dortmund ellen

2024.04.10. 22:56
Álvaro Morata helyzete a találkozó elején (fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az Atlético Madrid a német Borussia Dortmundot fogadta, és az első félidőben remek játékkal kétgólos előnyt szerzett. És ezt még növelhette is volna, de inkább ráült az eredményre, így a vendégek előbb szépítettek, majd a legvégén ki is egyenlíthettek volna (2–1). Ezek után izgalmas visszavágó várható Németországban.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Atlético Madrid (spanyol)–Borussia Dortmund (német) 2–1 (2–0)
Madrid, Metropolitano Stadion, 68 641 néző. Vezette: Guida (olasz)
ATLÉTICO: Oblak – Witsel (Szavics, 90+1.), Giménez, Azpilicueta – Molina (Saúl, 90+1.), M. Llorente, Koke, De Paul (Correa, 80.), Lino (Riquelme, 90+1.) – Morata (Barrios, 63.), Griezmann. Vezetőedző: Diego Simeone
DORTMUND: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer (Reus, 84.), Can (Özcan, 84.) – Sanco, F. Nmecha (Brandt, a szünetben), Adeyemi (Bynoe-Gittens, 73.) – Füllkrug (Haller, 60.). Vezetőedző: Edin Terzic
Gólszerző: De Paul (4.), Lino (30.), ill. Haller (81.)

ANTOINE GRIEZMANN SZENZÁCIÓS passza után Álvaro Morata már a 2. percben helyzetbe került, Axel Witsel sarkazva, Samuel Lino ollózó mozdulattal próbált meg gólt szerezni − és még húsz perc sem telt el a mérkőzésből. Elsöprő lendülettel kezdett az Atlético Madrid a teljesen megzavarodott Dortmund ellen, és a viharos időszakban gólt is szerzett: Ian Maatsen, a vendégek holland védője a Borussia tizenhatosánál gyakorlatilag odapasszolta a labdát Rodrigo de Paulnak, aki könnyűszerrel kihasználta a ziccert a 4. percben. Az volt az érzésünk, és talán a madridiaké is, hogy ezekben a percekben nem csupán a szerdai meccset, hanem a párharcot is el lehet dönteni, jól érzékelhetőn nem volt egy súlycsoportban a két együttes. Alábbhagyott a madridiak lendülete, de ettől még uralták a mérkőzést, nem hagyták kibontakozni a BVB-t, amelytől aztán jött az újabb hiba: fél óra elteltével Nico Schlotterbeck ügyetlenkedett bedobást követően, Griezmannhoz került a labda, Linóhoz passzolta, ő pedig a vendégek kapujába, 2−0. A félidő végére élet költözött a felgyorsuló Dortmundba, Maatsen szép lövéssel veszélyeztetett, Jan Oblak vetődve védett.

Megpörgette a második félidő elejét a Borussia, ment előre a szépítésért, mégis az ekkor már inkább taktikusan futballozó hazaiak szereztek majdnem újabb gólt, Lino lövésénél Gregor Kobel óriásit védett. A hajrában aztán megtört az Atlético, Sébastien Haller megmozdulásával szépített a Dortmund, izgalmas lesz a németországi visszavágó. Az előző körben a tavalyi döntős Intert kiejtő Atlético nagy esélyt szalasztott el, hogy nem küldte padlóra a végén nagyot harcoló BVB-t, mert megvolt rá a lehetősége. 2–1