BL, E-csoport: a Feyenoord nem izzadt meg a Lazio ellen

2023.10.25. 20:47
Simán verte a Feyenoord a Laziót (Fotó: Twitter/Feyenoord)
A Feyenoord sima, 3–1-es győzelmet aratott a Lazio ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában az E-csoportban.

A holland gárda a meccs kezdetétől fogva sokkal dinamikusabban és biztatóbban játszott, aminek meg is lett az eredménye. A 25. percben még visszavonták a Feyenoord első találatát, de nem sokkal később ténylegesen megszerezték az első góljukat a hazaiak,Santiago Giménez fejezett be pontosan egy kontrát (VIDEÓ ITT!). A rotterdamiak ezt követően sem lassítottak, a félidő hosszabbításában meg is duplázták az előnyüket. Ramiz Zerruki lendületből érkezett a hátragurított labdára, amelyet elemi erővel a jobb felsőbe lőtt (VIDEÓ ITT!), így kétgólos különbséggel vonulhattak a felek az öltözőbe.

A második játékrész ugyan vontatottabban indult az elsőnél, de a gól itt sem maradt el. A 74. percben ismét Giménez volt eredményes, aki ezúttal egy kipattanó labdára csapott le nagyon jó ütemben (VIDEÓ ITT!). Noha a 83. percben büntetőből egyszer a vendégek is a betaláltak (VIDEÓ ITT!), ez már csak a szépítésre volt elég.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ, E-CSOPORT

Feyenoord (holland)–Lazio (olasz) 3–1 (Giménez 31., 74., Zerruki 45+2., ill. Pedro 83. – 11-esből)

KÉSŐBB
Celtic (skót)–Atlético Madrid (spanyol) 2–2 (Kiogo 4., Palma 28., ill. Griezmann 25., Morata 53.)