M. A. 2019.11.10 20:33 Frissítve: 2019.11.10 20:41

Paraatlétikai-vb: Biacsi Ilona bronzérmes 1500 méteren

Ekler Luca szombati távolugró aranyérme után vasárnap újabb magyar dobogós helyezésnek örülhettünk a paraatlétikai világbajnokságon Dubaiban: a T20-as kategóriában női 1500 méteren harmadik helyen ért célba Biacsi Ilona 4:43.16-os idővel. Közvetlenül mögötte ikertestvére, Biacsi Bernadett futott be 4:44.27-tel, és így mind a ketten kvótához jutottak a jövő évi tokiói paralimpiai játékokra, oda ugyanis a versenyszámok első négy helyezettjei szereznek indulási jogot. Az Egyesült Arab Emírségekben zajló világversenyről tehát immár három honfitársunk szerzett kvótát – összességében egyébként jelenleg 11 kvótánál tart a magyar paralimpiai csapat.

Biacsi Ilona, Biacsi Bernadett és Keresztesi Erika

Visszatérve Biacsiékra: a 33 éves szegedi ikerpár sikert sikerre halmoz a nemzetközi mezőnyben, Antal Andor tanítványai tehát magabiztosan várhatták a rajtot, most is az élmezőnnyel futottak, így jó pozícióból várhatták a hajrát. A fényesebb érmek megszerzésére most nem volt esélyük, de ismét bebizonyították, hogy a legjobbak közé tartoznak kedvenc távjukon, amelyen Bernadett két éve világbajnoki címet szerzett, Ilona pedig öt esztendeje Európa-bajnoki aranyat.

És volt még egy magyar is a mezőnyben: Keresztesi Erika 5:11.04 perccel tizedik lett, neki azonban nem ez a fő száma, hanem majd a 400 méter lesz az.

A világbajnokság péntekig tart. Több mint 120 ország 1400 versenyzője méri össze tudását 172 számban.

2019.11.09 22:47:23

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A 2023-as budapesti vb-pályázat ügyvezető igazgatója szerint az új stadion a pihenni és sportolni vágyókat is kiszolgálná.

2019.11.02 23:39:12

Atlétika BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az azonban meglepő, hogy a leginkább érintettek, a futballisták kevés kivételtől eltekintve kimaradnak, kivonják magukat ebből a polémiából.

2019.11.02 08:16:48

A világbajnoki bronzérmes gátfutó szerint a 2023-as budapesti vb-rendezésen a sportág jövője múlik.

2019.10.29 19:03:59

NS-VÉLEMÉNY. Időnként igenis harcolnunk kell azokért a célokért, amelyeket fontosnak tartunk.