nemzetisport.hu 2019.05.06 14:30 Frissítve: 2019.09.06 23:34

GYÉMÁNT LIGA 2019 – PROGRAM, GYŐZTESEK

Tizedik szezonjához érkezett a Gyémánt Liga, amelynek versenyein az idén is 32 számban harcoltak az atléták a döntőbe jutásért és a fődíjért. A két felvonásos finálét Zürichben (augusztus 29.) és Brüsszelben (Szeptember 6.) rendezték meg.

Pillanatkép a 2019-es dohai idényrajtról (Fotó: AFP)

 


A 2019-ES VERSENYEK
Május 3.:
Doha
Május 18.: Sanghaj
Május 30.: Stockholm
Június 6.: Róma
Június 13.: Oslo
Június 16.: Rabat
Június 30.: Eugene/Stanford
Július 5.: Lausanne
Július 12.: Monaco
Július 20–21.: London
Augusztus 18.: Birmingham
Augusztus 24.: Párizs
Augusztus 29.: Zürich (döntő)
Szeptember 6.: Brüsszel (döntő)

MELYIK VERSENYEN MELY VERSENYSZÁMOK KERÜLNEK A PROGRAMBA?

FÉRFIAK – A HIVATALOS VERSENYSZÁMOK ÁLLOMÁSONKÉNT

 

Az első nyolc sorban szereplő versenyszámok (100 m, 800 m, 5000 m, 400 m gát, magasugrás, rúdugrás, távolugrás, gerelyhajítás) döntője Zürichben, a második nyolc sorban szereplők (200 m, 400 m, 1500 m  3000 akadály, 110 m gát,  hármasugrás, súlylökés, diszkoszvetés) fináléja Brüsszelben lesz.

A GYŐZTESEK

100 M
Sanghaj: Noah Lyles (amerikai) 9.86
Oslo: Christian Coleman (amerikai) 9.85
Eugene: Christian Coleman (amerikai) 9.81
Monaco: Justin Gatlin (amerikai) 9.91
London: Akani Simbine (dél-afrikai) 9.93
Birmingham: Yohan Blake (jamaicai) 10.07
Zürich (döntő): Noah Lyles (amerikai) 9.98

200 M
Doha: Ramil Guliyev (török) 19.99
Stockholm: Aaron Brown (kanadai) 20.06
Róma: Michael Norman (amerikai) 19.70
Rabat: Andre De Grasse (kanadai) 20.19
Lausanne: Noah Lyles (amerikai) 19.50
Párizs: Noah Lyles (amerikai) 19.65
Brüsszel (döntő): Noah Lyles (amerikai) 19.74

400 M
Sanghaj: Fred Kerley (amerikai) 44.81
Stockholm: Michael Norman (amerikai) 44.53
Eugene: Michael Norman (amerikai) 44.62
Monaco: Steven Gardiner (bahamai) 44.51
London: Akeem Bloomfield (jamaicai) 44.40
Birmingham: Akeem Bloomfield (jamaicai) 45.04
Brüsszel (döntő): Michael Norman (amerikai) 44.26

800 M
Doha: Nijel Amos (botswanai) 1:44.29
Róma: Donavan Brazier (amerikai) 1:43.63
Rabat: Nijel Amos (botswanai) 1:45.57
Lausanne: Wyclife Kinyamal (kenyai) 1:43.78
Monaco: Nijel Amos (botswanai) 1:41.89
London: Ferguson Cheruiyot Rotich (kenyai) 1:43.14
Zürich (döntő): Donavan Brazier (amerikai) 1:42.70

1500 M/1 mérföld
Doha: Elijah Motonei Manangoi (kenyai) 3:32.21
Stockholm: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:35.79
Oslo: Marcin Lewandowski (lengyel) 3:52.34 (1 mérföld)
Eugene: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:50.49 (1 mérföld)
Lausanne: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:28.77
Párizs: Ronald Musagala (ugandai) 3:30.58
Brüsszel (döntő): Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:30.22

5000 M/3000 M
Sanghaj: Yomif Kejelcha (etióp) 13:04.16
Róma: Telahun Haile Bekele (etióp) 12:52.98
Oslo: Selemon Barega (etióp) 7:32.17 (3000 m)
Lausanne: Yomif Kejelcha (etióp) 13:00.56
Zürich (döntő): Joshua Cheptegei (ugandai) 12:57.41

110 M GÁT
Sanghaj: Omar McLeod (jamaicai) 13.12
Róma: Szergej Subenkov (orosz) 13.26
Rabat: Szergej Subenkov (orosz) 13.12
Eugene: Orlando Ortega (spanyol) 13.24
Lausanne: Orlando Ortega (spanyol) 13.05
Párizs: Daniel Roberts (amerikai) 13.08
Brüsszel (döntő): Orlando Ortega (spanyol) 13.22

400 M GÁT
Sanghaj: Abdelrahman Szamba (katari) 47.27
Stockholm: Karsten Warholm (norvég) 47.85
Oslo: Karsten Warholm (norvég) 47.33
Eugene: Rai Benjamin (amerikai) 47.16
Birmingham: Yasmani Copello (török) 49.08
Párizs: Karsten Warholm (norvég) 47.26
Zürich (döntő): Karsten Warholm (norvég) 46.92

3000 M AKADÁLY
Doha: Szufiane el-Bakkali (marokkói) 8:07.22
Rabat: Getnet Wale (etióp) 8:06.01
Monaco: Szufiane el-Bakkali (marokkói) 8:04:82
Párizs: Szufian el-Bakkali (marokkói) 8:06.64
Brüsszel (döntő): Getnet Wale (etiópiai) 8:06.92

MAGASUGRÁS
Sanghaj: Vang Jü (kínai) 228
Róma: Bohdan Bondarenko (ukrán) 231
Rabat: Bohdan Bondarenko (ukrán) 228
London: Madzsededdin Gazal (egyiptomi) 230
Birmingham: Brandon Starc (ausztrál) 230
Párizs: Michael Mason (kanadai) 228
Zürich (döntő): Andrij Procenko (ukrán) 232

RÚDUGRÁS
Doha: Sam Kendricks (amerikai) 580
Stockholm: Sam Kendricks (amerikai) 572
Oslo: Sam Kendricks (amerikai) 591
Eugene: Armand Duplantis (svéd) 593
Lausanne: Piotr Lisek (lengyel) 601
Monaco: Piotr Lisek (lengyel) 602
Zürich (döntő): Sam Kendricks (amerikai) 593

TÁVOLUGRÁS
Sanghaj: Tajay Gayle (jamaicai) 824
Stockholm: Thobias Montler (svéd) 822
Rabat: Juan Miguel Echevarría (kubai) 834
Lausanne:
Juan Miguel Echevarría (kubai) 832
Zürich (döntő): Juan Miguel Echevarría (kubai) 865

HÁRMASUGRÁS
Róma: Omar Craddock (amerikai) 17.50
Monaco: Christian Taylor (amerikai) 17.82
London: Pedro Pablo Pichardo (portugál) 17.53
Párizs: Will Claye (amerikai) 18.06
Brüsszel (döntő): Christian Taylor (amerikai) 17.85

SÚLYLÖKÉS
Doha: Ryan Crouser (amerikai) 22.13
Róma: Konrad Bukowiecki (lengyel) 21.97
Eugene: Darlan Romani (brazil) 22.61
Párizs: Tomas Walsh (új-zélandi) 22.44
Brüsszel (döntő): Tomas Walsh (új-zélandi) 22.30

DISZKOSZVETÉS
Doha: Daniel Stahl (svéd) 70.56
Stockholm: Daniel Stahl (svéd) 69.57
Rabat: Daniel Stahl (svéd) 69.94
London: Daniel Stahl (svéd) 68.56
Brüsszel (döntő): Daniel Stahl (svéd) 68.68

GERELYHAJÍTÁS
Sanghaj: Andreas Hofmann (német) 87.55
Oslo: Johannes Vetter (német) 85.27
Monaco: Andreas Hofmann (német) 87.84
Birmingham: Cseng Csao-cun (tajvani) 87.75
Zürich (döntő): Magnus Kirt (észt) 89.13

 

NŐK – A HIVATALOS VERSENYSZÁMOK ÁLLOMÁSONKÉNT

 

Az első nyolc sorban szereplő versenyszámok (200 m, 400 m, 1500 m, 400 m gát, 3000 akadály, hármasugrás, súlylökés, gerelyhajítás) döntője Zürichben, a második nyolc sorban szereplők (100 m, 800 m, 3000/5000 m, 100 m gát, magasugrás, rúdugrás, távolugrás, diszkoszvetés) fináléja Brüsszelben lesz.

NŐK

A GYŐZTESEK

100 M
Sanghaj: Aleia Hobbs (amerikai) 11.03
Róma: Elaine Thompson (jamaicai) 10.89
Rabat: Blessing Okagbare (nigériai) 11.05
Lausanne: Shelly-Ann Fraser-Pryce (jamaicai) 10.74
London: Shelly-Ann Fraser-Pryce (jamaicai) 10.78
Párizs: Elaine Thompson (jamaicai) 10.98
Brüsszel (döntő): Dina Asher-Smith (brit) 10.88

200 M
Doha: Dina Asher-Smith (brit) 22.26
Stockholm: Dina Asher-Smith (brit) 22.18
Oslo: Dafne Schippers (holland) 22.56
Eugene: Blessing Okagbare (nigériai) 22.05
Monaco: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.09
Birmingham: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.24
Zürich (döntő): Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 21.74

400 M
Sanghaj: Szalva Eid Nasszer (bahreini) 50.65
Róma: Szalva Eid Naszer (bahreini) 50.26
Rabat: Szalva Eid Naszer (bahreini) 50.13
Lausanne: Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.17
London: Shericka Jackson (jamaicai) 50.69
Párizs: Stephenie Ann McPherson (jamaicai) 51.11
Zürich (döntő): Szalva Eid Naszer (bahreini) 50.24

800 M
Doha: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:54.98
Stockholm: Ajee Wilson (amerikai) 2:00.87
Rabat: Nelly Jepkosgei (kenyai) 1:59.50
Eugene: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:55.70
Birmingham: Ajee Wilson (amerikai) 2:00.76
Párizs: Hanna Green (amerikai) 1:58.39
Brüsszel (döntő): Ajee Wilson (amerikai) 2:00.24

1500 M
Sanghaj: Rababe Arafi (marokkói) 4:01.15
Róma: Genzebe Dibaba (etióp) 3:56,28
Rabat: Genzebe Dibaba (etióp) 3:55.47
Monaco: Sifan Hassan (holland) 4:12:33 (1 mérföld)
London: Laura Muir (brit) 3:58.25
Birmingham: Konstanze Klosterhalfen (német) 4:21.11 (1 mérföld)
Zürich (döntő): Sifan Hassan (holland) 3:57.08

3000/5000 M
Doha: Hellen Obiri (kenyai) 8:25.60 (3000)
Stockholm: Agnes Jebet Tirop (kenyai) 14:50.82 (5000)
Eugene: Sifan Hassan (holland) 8:18.49 (3000)
London: Hellen Obiri (kenyai) 14:20.36 (5000)
Brüsszel (döntő): Sifan Hassan (holland) 14:26.26 (5000)

100 M GÁT
Doha: Danielle Williams (jamaicai) 12.66
Stockholm: Kendra Harrison (amerikai) 12.52
Oslo: Christina Clemons (amerikai) 12.69
Monaco: Kendra Harrison (amerikai) 12.43
London: Danielle Williams (jamaicai) 12.32
Birmingham: Danielle Williams (jamaicai) 12.46
Brüsszel (döntő): Danielle Williams (jamaicai) 12.46

400 M GÁT
Doha: Dalilah Muhammad (amerikai) 53.61
Róma: Dalilah Muhammad (amerikai) 53.67 mp
Oslo: Sydney McLaughlin (amerikai) 54.16
Lausanne: Shamier Little (amerikai) 53.73
Monaco: Sydney McLaughlin (amerikai) 53.32
London: Rushell Clayton (jamaicai) 54.16
Zürich (döntő): Sydney McLaughlin (amerikai) 52.85

3000 M AKADÁLY
Sanghaj: Beatrice Chepkoech (kenyai) 9:04.53
Oslo: Norah Jeruto (kenyai) 9:03.71
Eugene: Beatrice Chepkoech (kenyai) 8:55.58
Birmingham: Beatrice Chepkoech (kenyai) 9:05.55
Zürich (döntő): Beatrice Chepkoech (kenyai) 9:01.71

MAGASUGRÁS
Doha: Jaroszlava Mahucsih (ukrán) 196
Stockholm: Marija Laszickene (orosz) 192
Oslo: Marija Laszickene (orosz) 201
Eugene: Marija Laszickene (orosz) 204
Lausanne: Marija Laszickene (orosz) 202
Monaco: Marija Laszickene (orosz) 200
Brüsszel (döntő): Marija Laszickene (orosz) 199

RÚDUGRÁS
Sanghaj: Ekaterini Sztefanidi (görög) 472
Róma: Angelica Bengtsson (svéd) 476
Rabat: Sandi Morris (amerikai) 482
London: Anzselika Szidorova (orosz) 475
Birmingham: Ekaterini Sztefanidi (görög) 475
Párizs: Alysha Newman (kanadai) 482
Brüsszel (döntő): Ekaterina Sztefanidi (görög) 483

TÁVOLUGRÁS
Doha: Catherine Ibargüen (kolumbiai) 676
Róma: Malaika Mihambo (német) 707
London: Malaika Mihambo (német) 702
Birmingham: Nafissatou Thiam (belga) 686
Brüsszel (döntő): Malaika Mihambo (német) 703

HÁRMASUGRÁS
Oslo: Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14.79
Lausanne: Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14.89
Monaco: Yulimar Rojas (venezuelai) 14.98
Párizs: Yulimar Rojas (venezuelai) 15.05
Zürich (döntő): Shanieka Ricketts (jamaicai) 14.93

SÚLYLÖKÉS
Sanghaj: Chase Ealey (amerikai) 19.58
Oslo: Kung Li-csiao (kínai) 19.51
Eugene: Kung Li-csiao (kínai) 19.79
Lausanne:
Christina Schwanitz (német) 19.04
Zürich (döntő): Kung Li-csiao (kínai) 20.31

DISZKOSZVETÉS
Stockholm: Denia Caballero (kubai) 65.10
Rabat: Yaime Pérez (kubai) 68.28
Birmingham: Yaimé Pérez (kubai) 64.87
Párizs: Denia Caballero (kubai) 66.91
Brüsszel (döntő): Yaimé Pérez (kubai) 68.27

GERELYHAJÍTÁS
Sanghaj: Liu Huj-huj (kínai) 66.89
Róma: Liu Huj-huj (kínai) 66.47 m
Lausanne: Christin Hussong (német) 66.59
London: Taszjana Haladovics (fehérorosz) 66.10
Zürich (döntő): Liu Huj-huj (kínai) 66.88

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK

• A számok győztesei – az idei versenynaptár sajátossága miatt – rendhagyó módon nem csupán az 50-50 ezer dolláros fődíjjal és egy-egy gyémánttal gazdagodtak, hanem kvalifikációt nyertek az ez évi szabadtéri világbajnokságra is, mivel az év fő versenye a megszokott augusztusi időpont helyett szeptember végén kezdődik.

• A 12 állomáson egyenként 16-16 GYL-számot rendeztek ugyanúgy, mint a két döntőben, Zürichben és Brüsszelben. A versenyeken pontokat gyűjtöttek a sportolók, s a fináléba számtól függően a legjobb 8 vagy 12 atléta jutott be. A pontoknak a döntőben már nem volt jelentőségük, a bajnokok minden számban az utolsó viadal első helyezettjei lettek.

• A 12 kvalifikációs versenyen minden győztes 10-10 ezer dollárt kapott, s a nyolcadik helyezetteknek is járt 1000-1000 dollár. A döntőben az elsők 50, a másodikak 20, a harmadikok pedig 10 ezret nyertek, de még a nyolcadik helyezettek is kaptak 2-2000 dollárt.

A 2018-AS GYŐZTESEK LISTÁJÁT IDE KATTINTVA TALÁLJA MEG!

2019.09.17 19:33:06

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az atlétika krémje most kicsit a kísérleti egér szerepét játssza alig három évvel az ugyancsak Katarban rendezendő labdarúgó-világbajnokság előtt.

2019.09.10 11:32:47

Atlétika L. PAP ISTVÁN

A középtávfutó három olimpián képviselte Nagy-Britanniát.

2019.09.02 15:13:24

Atlétika nemzetisport.hu

Szeptember 27.–október 6.: tíz versenynap, 49 bajnokavatás a katari fővárosban.

2019.08.16 16:58:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS, TUMBÁSZ HÉDI

Kerekes Gréta kacskaringós úton jutott el nemzetközi versenyen nyert első érméig, de még többet vár magától.

2019.08.14 20:46:43

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Mintha a jamaicai idol neve által is fémjelzett kort búcsúztatták volna, holott a versenyistállók mögött tevékenykedő boszorkánykonyhákat épp a gladiátorteljesítmények előtt adózó emberi gyarlóság „indokolta”.