Gyémánt Liga: Warholm újabb Európa-csúcsa 400 gáton

MTI MTIMTI MTI
2019.08.29. 23:40
A világ- és Európa-bajnok norvég sportoló két és fél hónap alatt harmadszor javította meg a rekordot (Fotó: AFP)
Karsten Warholm 46.92 másodperces Európa-csúccsal győzött Zürichben férfi 400 gáton az atlétikai Gyémánt Liga döntőjében.

A 23 esztendős világ- és Európa-bajnok norvég sportoló két és fél hónap alatt harmadszor javította meg a rekordot.

A csütörtöki döntőben férfi 100 méteren az amerikai Noah Lyles diadalmaskodott, míg az olimpiai és világbajnok jamaicai Yohan Blake harmadikként zárt.

Női 200-on a Rióban 400 méteren ötkarikás aranyérmes bahamai Shaunae Miller-Uibo nyert, megelőzve a négyszeres Európa-bajnok brit Dina Asher-Smith-t, valamint a táv olimpiai bajnokát, Elaine Thompsont.

Zürichben 16 szám döntőjét rendezték meg, a másik 16 szám fináléjára pedig Brüsszelben kerül sor szeptember 6-án.