HIRDETÉS
HIRDETÉS
MTI/NSO 2018.05.03 19:40 Frissítve: 2018.09.07 17:43

Gyémánt Liga: 9 millió dollár, 14 verseny

Íme, a kilencmillió dolláros összdíjazású atlétikai Gyémánt Liga-sorozat 2018-as programja és versenygyőztesei. A döntőt augusztus 30-án Zürichben és 31-én Brüsszelben rendezték meg.

HIRDETÉS

Rajtra készen – Omar McLeod jamaicai 110 gátas a 2017-es párizsi Gyémánt Liga-versenyen (Fotó: AFP)

 

MELYIK VERSENYEN MELY VERSENYSZÁMOK KERÜLNEK A PROGRAMBA?

FÉRFIAK  – A HIVATALOS VERSENYSZÁMOK ÁLLOMÁSONKÉNT

Forrás: iaaf.org

Az első nyolc sorban szereplő versenyszámok (200 m, 400 m, 1500 m, 3000 akadály, 400 m gát, távolugrás, súlylökés, gerelyhajítás) döntője Zürichben, a második nyolc sorban szereplők (100 m, 800 m, 3000/5000 m, 110 m gát, magasugrás, rúdugrás, hármasugrás, diszkoszvetés) fináléja Brüsszelben volt.

A GYÉMÁNT LIGA 2018-AS PROGRAMJA
Május 4.
Doha
Május 12.
Sanghaj
Május 26.
Eugene
Május 31.
Róma
Június 7.
Oslo
Június 10.
Stockholm
Június 30.
Párizs
Július 5.
Lausanne
Július 13.
Rabat
Július 20. Monaco
Július 21–22.
London
Augusztus 18.
Birmingham
Augusztus 30.
Zürich (döntő)
Augusztus 31.
Brüsszel (döntő)

A GYŐZTESEK

100 M (7 verseny)
Sanghaj: Reece Prescod (brit) 10.04 mp
Róma: Ronnie Baker (amerikai) 9.93
Párizs: Ronnie Baker (amerikai) 9.88
Rabat: Christian Coleman (amerikai) 9.98
London: Ronnie Baker (amerikai) 9.90
Birmingham: Christian Coleman (amerikai) 9.94
Brüsszel (döntő): Christian Coleman (amerikai) 9.79

200 M (7)
Doha:
Noah Lyles (amerikai) 19.83
Eugene:
Noah Lyles (amerikai) 19.69
Oslo:
Ramil Guliyev (török) 19.90
Stockholm:
Ramil Guliyev (török) 19.92
Lausanne:
Noah Lyles (amerikai) 19.69
Monaco: Noah Lyles (amerikai) 19.65
Zürich (döntő): Noah Lyles (amerikai) 19.67

400 M (7)
Doha: :
Steven Gardiner (bahamai) 43.87
Sanghaj: Steven Gardiner (bahamai) 43.99
Róma:
Fred Kerley (amerikai) 44.33
Rabat:
Akeem Bloomfield (jamaicai) 44.33
London: Abdellaleh Harun (katari) 44.07
Birmingham: Fred Kerley (amerikai) 45.54
Zürich (döntő): Fred Kerley (amerikai) 44.80

800 M (7)
Doha: :
Emmanuel Kipkurui Korir (kenyai) 1:45.21
Sanghaj: Wycliffe Kinyamal (kenyai) 1:43.91
Róma:
Wycliffe Kinyamal (kenyai) 1:44.65
Stockholm:
Peter Bol (ausztrál) 1:44.56
London:
Emmanuel Kikurui Korir (kenyai) 1:42.05
Birmingham: Emmanuel Kipkurui Korir (kenyai) 1:42.79
Brüsszel (döntő): Emmanuel Kipkurui Korir (kenyai) 1:44.72

1500 M (7)
Sanghaj: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:31.48 p
Róma: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:31.22
Oslo: Elijah Manangoi (kenyai) 3:56.95
Párizs: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:29.71
Rabat: Brahim Kaazuzi (marokkói) 3:33.22
Monaco: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:28.41
Zürich (döntő): Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:30.27

3000/5000 M (5)
Stockholm: Selemon Barega (etióp) 13:04.05 (5000)
Lausanne: Birhanu Balew (bahreini) 13:01.09 (5000)
Rabat: Yomif Kejelcha (etióp) 7:32.93 (3000)
London: Paul Chelimo (amerikai) 13:14.01 (5000)
Brüsszel (döntő): Selemon Barega (etióp) 12:43.02 (5000)

110 GÁT (7)
Sanghaj: Omar McLeod (jamaicai) 13.16
Eugene: Omar McLeod (jamaicai) 13.01
Párizs: Ronald Levy (jamaicai) 13.18
Lausanne: Szergej Subenkov (orosz) 12.95
Monaco: Szergej Subenkov (orosz) 13.07
Birmingham: Orlando Ortega (spanyol) 13.08
Brüsszel (döntő): Szergej Subenkov (orosz) 12.97

400 M GÁT (7)
Doha:
Abderrahman Szamba (katari) 47.57 mp
Róma:
Abderrahman Szamba (katari) 47.48
Oslo:
Abderrahman Szamba (katari) 47.60
Stockholm:
Abderrahaman Szamba (katari) 47.41
Párizs:
Abderrahman Szamba (katari) 46.98
Lausanne:
Abderrahman Szamba (katari) 47.42
Zürich (döntő): Kyron McMaster (brit virgin-szigeteki) 48.08

3000 M AKADÁLY (5)
Eugene: Benjamin Kigen (kenyai) 8:09.07
Rabat: Benjamin Kigen (kenyai) 8:06.19
Monaco: Szufian el-Bakkali (marokkói) 7:58.15
Birmingham: Conseslus Kipruto (kenyai) 8:14.33
Zürich (döntő): Conseslus Kipruto (kenyai) 8:10.15

MAGASUGRÁS (7)
Doha:
Mutaz Essza Barsim (katari) 240 cm
Eugene:
Mutaz Essza Barsim (katari) 236
Oslo:
Mutaz Essza Barsim (katari) 236
Lausanne:
Danyil Liszenko (orosz) 237
Monaco: Danyil Liszenko (orosz) 240
Birmingham: Brandon Starc (ausztrál) 233
Brüsszel (döntő): Brandon Starc (ausztrál) 233

RÚDUGRÁS (7)
Sanghaj: Renaud Lavillenie (francia) 581 cm
Róma: Sam Kendricks (amerikai) 584
Stockholm: Armand Duplantis (svéd) 586
Párizs: Sam Kendricks (amerikai) 596
Rabat: Sam Kendricks (amerikai) 586
London: Sam Kendricks (amerikai) 592
Brüsszel (döntő): Timur Morgunov (orosz) 593

TÁVOLUGRÁS (5)
Sanghaj: Luvo Manyonga (dél-afrikai) 856 cm
Róma: Luvo Manyonga (dél-afrikai) 858
Stockholm: Juan Miguel Echevarria (kubai) 883
London: Luvo Manyonga (dél-afrikai) 858
Zürich (döntő): Luvo Manyonga (dél-afrikai) 836

HÁRMASUGRÁS (5)
Doha:
Pedro Pablo Pichardo (kubai) 17.95 m
Eugene:
Christian Taylor (amerikai) 17.73
Lausanne:
Christian Taylor (amerikai) 17.62
Monaco: Christian Taylor (amerikai) 17.86
Brüsszel (döntő): Pedro Pablo Pichardo (portugál) 17.49

SÚLYLÖKÉS (5)
Eugene: Ryan Crouser (amerikai) 22.53
Oslo: Tomas Walsh (új-zélandi) 22.29
Lausanne: Tomas Walsh (új-zélandi) 21.92
Monaco: Ryan Crouser (amerikai) 22.05
Zürich (döntő): Tomas Walsh (új-zélandi) 22.60

DISZKOSZVETÉS (5)
Róma: Fedrick Dacres (jamaicai) 68.51
Oslo: Andrius Gudzius (litván) 69.04
Stockholm: Fedrick Dacres (jamaicai) 69.67
Párizs: Fedrick Dacres (jamaicai) 67.01
Brüsszel (döntő): Fedrick Dacres (jamaicai) 68.67

GERELYHAJÍTÁS (5)
Doha:
Thomas Röhler (német) 91.78 m
Eugene:
Thomas Röhler (német) 89.88
Rabat:
Magnus Kirt (észt) 89.75
Birmingham: Andreas Hofmann (német) 89.82
Zürich (döntő): Andreas Hofmann (német) 91.44

 

NŐK – A HIVATALOS VERSENYSZÁMOK ÁLLOMÁSONKÉNT

Forrás: iaaf.org

Az első nyolc sorban szereplő versenyszámok (100 m, 800 m, 3000/5000 m, 400 m gát, magasugrás, rúdugrás, hármasugrás, gerelyhajítás) döntője Zürichben, a második nyolc sorban szereplők (200 m, 400 m, 1500 m, 3000 akadály, 100 m gát, távolugrás, súlylökés, diszkoszvetés) fináléja Brüsszelben volt.

A GYŐZTESEK

100 M (7 verseny)
Doha:
Marie-Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 10.85
Eugene:
Marie-Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 10.88
Oslo:
Murielle Ahouré (elefántcsontparti) 10.91
Stockholm:
Dina Asher-Smith (brit) 10.93
Lausanne:
Marie Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 10.90
Monaco: Marie-Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 10.89
Zürich (döntő): Murielle Ahuoré (elefántcsontparti) 11.01

200 M (7)
Sanghaj: Shaunae Miller (bahamai) 22.06
Róma: Marie-Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 22.49
Párizs: Shericka Jackson (jamaicai) 22.05
Rabat: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.29
London: Jenna Prandini (amerikai) 22.16
Birmingham: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.15
Brüsszel (döntő): Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.12

400 M (7)
Eugene: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 49.52
Oslo: Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.98
Stockholm: Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.84
Párizs: Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.55
Lausanne: Szalva Eid Naszer (bahreini) 49.78
Monaco: Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 48.97
Brüsszel (döntő): Salva Eid Naszer (bahreini) 49.33

800 M (7)
Eugene: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:55.92
Oslo: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:57.25
Párizs: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:54.25
Lausanne: Francine Niyonsaba (burundi) 1:57.80
Rabat: Francine Niyonsaba (burundi) 1:57.90
Monaco: Caster Semenya (dél-afrikai) 1:54.60
Zürich (döntő): Caster Semenya (dél-afrikai) 1:55.27

1500 M (7)
Doha:
Caster Semenya (dél-afrikai) 3:59.92
Eugene:
Shelby Houlihan (amerikai) 3:59.06
Stockholm:
Gudaf Tsegay (etióp) 3:57.64
Lausanne:
Shelby Houlihan (amerikai) 3:57.34
London (1 mérföld): Sifan Hassan (holland) 4:14.71
Birmingham: Sifan Hassan (holland) 4:00.60
Brüsszel (döntő): Laura Muir (brit) 3:58.49

3000/5000 M (5)
Doha (3000):
Caroline Chepkoech Kipkirui (kenyai) 8:29.05
Eugene (5000):
Genzebe Dibaba (etióp) 14:26.89
Rabat (5000):
Hellen Obiri (kenyai) 14:21.75
Birmingham (3000): Agnes Jebet Tirop (kenyai) 8:32.21
Zürich (döntő, 5000): Hellen Obiri (kenyai) 14:38.39

100 M GÁT
Doha:
Kendra Harrison (amerikai) 12.53
Sanghaj: Brianna Rollins (amerikai) 12.50
Róma:
Sharika Nelvis (amerikai) 12.76
Stockholm:
Brianna McNeal (amerikai) 12.38
Rabat:
Brianna McNeal (amerikai) 12.51
London: Kendra Harrison (amerikai) 12.36
Brüsszel (döntő): Brianna McNeal (amerikai) 12.61

400 M GÁT (7)
Sanghaj: Dalilah Muhammad (amerikai) 53.77
Eugene: Janieve Russell (jamaicai) 54.06
Oslo: Dalilah Muhammad (amerikai) 53.65
Lausanne: Shamier Little (amerikai) 53.41
London: Shamier Little (amerikai) 53.95
Birmingham: Léa Sprunger (svájci) 54.86
Zürich (döntő): Dalilah Muhammad (amerikai) 53.88

3000 M AKADÁLY (5)
Róma: Hyvin Kiyeng (kenyai) 9:04.96
Oslo: Hyvin Kiyeng (kenyai) 9:09.63
Párizs: Beatrice Chepkoech (kenyai) 8:59.36
Monaco: Beatrice Chepkoech (kenyai) 8:44.32
Brüsszel (döntő): Beatrice Chepkoech (kenyai) 8:55.10

MAGASUGRÁS (7)
Sanghaj: Marija Laszickene (orosz) 197
Róma: Marija Laszickene (orosz) 202
Stockholm: Marija Laszickene (orosz) 200
Párizs: Marija Laszickene (orosz) 204
Rabat: Mirela Demireva (bolgár) 194
London: Marija Laszickene (orosz) 204
Zürich (döntő): Marija Laszickene (orosz) 197

RÚDUGRÁS (7)
Doha:
Sandi Morris (amerikai) 484
Eugene:
Jennifer Suhr (amerikai) 485
Oslo:
Sandi Morris (amerikai) 481
Lausanne:
Ekaterini Sztefanidi (görög) 482
Monaco: Anzselika Szidorova (orosz) 485
Birmingham: Sandi Morris (amerikai) 462
Zürich (döntő): Ekaterini Sztefanidi (görög) 487

TÁVOLUGRÁS (5)
Stockholm: Lorraine Ugen (brit) 685
Lausanne: Malaika Mihambo (német) 690
London: Shara Proctor (brit) 691
Birmingham: Malaika Mihambo (német) 696
Brüsszel (döntő): Caterine Ibarguen (kolumbiai) 680

HÁRMASUGRÁS (5)
Sanghaj: Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14.80
Oslo: Catherine Ibargüen (kolumbiai) 14.89
Párizs: Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14.83
Rabat: Caterine Ibargüen (kolumbiai) 14.96
Zürich (döntő): Catherine Ibargüen (kolumbiai) 14.56

SÚLYLÖKÉS (5)
Sanghaj: Kung Li-csiao (kínai) 19.99
Rabat: Christina Schwanitz (német) 19.40
Monaco: Kung Li-csiao (kínai) 20.31
Birmingham: Christina Schwanitz (német) 18.20
Brüsszel (döntő): Kung Li-csiao (kínai) 19.83

DISZKOSZVETÉS (5)
Doha:
Sandra Perkovic (horvát) 71.38
Róma:
Sandra Perkovic (horvát) 68.93
Párizs:
Sandra Perkovic (horvát) 68.60
London: Sandra Perkovic (horvát) 67.24
Brüsszel (döntő): Yaimé Pérez (kubai) 65.00

GERELYHAJÍTÁS (5)
Sanghaj: Lu Huj-huj (kínai) 66.85
Oslo: Tacjana Haladovics (fehérorosz) 67.47
Lausanne: Nikola Ogrodniková (cseh) 65.02
London: Liu Huj-huj (kínai) 65.54
Zürich (döntő): Tacjana Haladovics (fehérorosz) 66.99

 

Az Arany Ligát 2010-ben felváltó Gyémánt Ligában az idén is – a tavaly bevezetett szisztéma szerint – nem a 14 viadalon gyűjtött pontszám, hanem kizárólag a zürichi és brüsszeli finálék helyezései alapján hirdettek bajnokot.

A döntőkben azok az atléták vehettek részt, akik az előző 12 versenyen a legtöbb pontot szerezték, így izgalmasabb volt az utolsó két felvonás, mivel a korábbi években előfordult, hogy már a sorozat felénél eldőlt, ki nyer meg egy-egy számot.

Az első 12 versenyen a nyolc legjobb kapott pontot: az elsők 8 pontot és 10 ezer dollárt, míg a nyolcadikak egy pontot és 1000 dollárt.

A döntőben a 32 szám mindegyikében 100 ezer dollár volt az összdíjazás, a győztes ennek a felét kapta és egy trófeát.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.09.11 12:52:40

Atlétika LIPICZKY ÁGNES

„Tudom, hogy sok hibával élem az életem, de, mondjuk, egyben biztos vagyok: sosem amfetaminoztam.”

2018.08.12 10:31:19

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Hét év után tért vissza Magyarországra a világklasszis amerikai hármasugró.

2018.08.12 00:12:52

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS–VÉLEMÉNY. Van a kontinens-viadalon egy stabil döntősünk az egyik legnehezebb versenyszámban.

2018.08.08 16:27:44

Atlétika VINCZE SZABOLCS (BERLIN)

Újdonsült Eb-érmesünknél nem áll meg az élet, máris azon morfondírozik, mit kellett volna másképp csinálnia.

2018.08.07 23:36:51

Atlétika MIHÁLYI ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. Azt gondolom, messze még a vége.

HIRDETÉS
HIRDETÉS