HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.01.07 17:08 Frissítve: 2018.03.05 14:00

A 2018-AS FEDETT PÁLYÁS VB GYŐZTESEI ÉS ÉREMTÁBLÁJA

Március 1. és 4. között az angliai Birminghamben rendezték meg a 17. fedett pályás atlétikai világbajnokságot, amelyen a súlylökő Márton Anita révén Magyarország megszerezte első vb-aranyérmét. Íme, a négynapos verseny győztesei és éremtáblázata!

HIRDETÉS

 

A GYŐZTESEK
VERSENYSZÁM
FÉRFIAK NŐK
60 m Christian Coleman
(Egyesült Államok)
Eredmények, összefoglaló
Murielle Ahouré
(Elefántcsontpart) 
Eredmények, összefoglaló
400 m Pavel Maslák
(Csehország)
Eredmények, összefoglaló
Courtney Okolo
(Egyesült Államok)
Eredmények, összefoglaló
800 m Adam Kszczot
(Lengyelország)
Eredmények, összefoglaló
Francine Niyonsaba
(Burundi)
Eredmények, összefoglaló
1500 m Samuel Tefera
(Etiópia)
Eredmények, összefoglaló
Genzebe Dibaba
(Etiópia)
Eredmények, összefoglaló
3000 m Yomif Kejelcha
(Etiópia)
Eredmények, összefoglaló
Genzebe Dibaba
(Etiópia)
Eredmények, összefoglaló
60 m gát Andrew Pozzi
(Nagy-Britannia)
Eredmények, összefoglaló
Kendra Harrison
(Egyesült Államok)
Eredmények, összefoglaló
4x400 m váltó Lengyelország
Eredmények, összefoglaló
Egyesült Államok 
Eredmények, összefoglaló
Magas Danyil Liszenko
(ANA)
Eredmények, összefoglaló
Marija Laszickene
(ANA)
Eredmények, összefoglaló
Rúd Renaud Lavillenie
(Franciaország)
Eredmények, összefoglaló
Sandi Morris
(Egyesült Államok) 
Eredmények, összefoglaló
Távol Juan Miguel Echevarría
(Kuba)
Eredmények, összefoglaló
Ivana Spanovics
(Szerbia) 
Eredmények, összefoglaló
Hármas Will Claye
(Egyesült Államok)
Eredmények, összefoglaló
Yulimar Rojas
(Venezuela)
Eredmények, összefoglaló
Súly Tomas Walsh
(Új-Zéland)
Eredmények, összefoglaló
Márton Anita
(Magyarország)
Eredmények, összefoglaló
Hétpróba/ötpróba Kevin Mayer
(Franciaország)
Eredmények, összefoglaló
Katarina Johnson-Thompson
(Nagy-Britannia)
Eredmények, összefoglaló

Az orosz versenyzők semlegesként, a nemzetközi szövetség (IAAF) engedélyével indultak ANA (Authorised Neutral Athletes – engedéllyel rendelkező semleges atléták) jelöléssel, érmeiket (2 arany, 1 ezüst) az IAAF nem számolta bele az éremtáblázatba.

A MAGYAR ATLÉTÁK SZEREPLÉSE
MÁRTON ANITA
súlylökésvilágbajnok
KRIZSÁN XÉNIA
ötpróba
6. hely
BAJI BALÁZS
60 m gát
elődöntő
KEREKES GRÉTA
60 m gát
elődöntő
KOZÁK LUCA
60 m gát
elődöntő
 AZ ÉREMTÁBLÁZAT
    Arany Ezüst Bronz Összesen
  1. Egyesült Államok 6 10 2 18
  2. Etiópia 4 1 5
  3. Lengyelország 2 2 1 5
  4. Nagy-Britannia 2 1 4 7
  5. Franciaország 2 1 3
  6. Elefántcsontpart 1 1 2
  7. Kuba 1 1 2
      Csehország 1 1 2
  9. MAGYARORSZÁG 1 1
      Burundi 1 1
      Új-Zéland 1 1
      Venezuela 1 1
      Szerbia 1 1
14. Jamaica 2 2
15. Németország 1 2 3
      Hollandia 1 2 3
17. Kína 1 1 2
18. Katar 1 1
      Dél-Afrika 1 1
      Ausztria 1 1
      Brazília 1 1
      Kanada 1 1
23. Spanyolország 2 2
24. Belgium 1 1
      Észtország 1 1
      Olaszország 1 1
      Görögország 1 1
      Portugália 1 1
      Kenya 1 1
      Marokkó 1 1
      Svájc 1 1
      Trinidad és Tobago 1 1

 

1. VERSENYNAP – MÁRCIUS 1., CSÜTÖRTÖK

19.45: Férfi magasugrás, döntő
19.45: Női magasugrás, döntő
21.15: Női 3000 m, döntő 

2. VERSENYNAP – MÁRCIUS 2., PÉNTEK

Délelőtti program
11.00: Hétpróba, 60 m
11.18: Ötpróba, 60 m gát
11.35: Női 60 m, előfutamok
11.40: Hétpróba, távolugrás
12.20: Férfi 400 m, előfutamok
12.55: Ötpróba, magasugrás
13.00: Hétpróba, súlylökés
13.10: Női 400 m, előfutamok
13.50: Férfi 3000 m, előfutamok
14.15: Ötpróba, súlylökés
Esti program

19.00: Ötpróba, távolugrás
19.05: Női 60 m gát, előfutamok
19.50: Női 60 m, elődöntő
20.13: Férfi 800 m, előfutamok
20.35: Férfi távolugrás, döntő
20.45:
Hétpróba, magasugrás
20.48:
Női 1500 m, előfutamok
21.10: Női súlylökés, döntő
21.17: Ötpróba, 800 m

21.32: Női 400 m, elődöntő
22.06: Férfi 400 m, elődöntő
22.38: Női 60 m, döntő

3. VERSENYNAP – MÁRCIUS 3., SZOMBAT

Délelőtti program
11.00: Hétpróba, 60 m gát
11.15: Férfi 60 m, előfutamok 
12.00: Női hármasugrás, döntő
12.05: Hétpróba, rúdugrás
12.15: Férfi 1500 m, előfutamok
12.45: Férfi súlylökés, döntő
12.50: Női 800 m, előfutamok 
13.31: Férfi 4x400 m váltó, előfutamok
14.05: Női 4x400 m váltó, előfutamok
Esti program
19.00: Női rúdugrás, döntő
19.05: Női 60 gát, elődöntő
19.30: Férfi 60 m gát, előfutamok
20.08: Férfi hármasugrás, döntő
20.11: Férfi 60 m, elődöntő
20.35: Férfi 800 m, döntő
20.50: Hétpróba, 1000 m 
21.05: Női 400 m, döntő
21.20: Férfi 400 m, döntő
21.39: Női 1500 m, döntő
21.55: Női 60 gát, döntő
22.09: Férfi 60 m, döntő

4. VERSENYNAP – MÁRCIUS 4., VASÁRNAP

16.00: Férfi rúdugrás, döntő
16.05:
Férfi 60 m gát, elődöntő
16.27: Női távolugrás, döntő
16.35: Férfi 3000 m, döntő
16.58: Női 800 m, döntő
17.12: Férfi 1500 m, döntő
17.30: Női 4x400 m váltó, döntő
18.00: Férfi 60 m gát, döntő
18.25: Férfi 4x400 m váltó, döntő

A 2016-OS FEDETT PÁLYÁS VB (PORTLAND) GYŐZTESEI ÉS ÉREMTÁBLÁZATA ITT! 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.09 22:53:00

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az atlétika örök és felülmúlhatatlan, a természetes mozgásokkal kapcsolatos gyermeki álmaink legvalószínűbbnek tetsző megtestesítője.

2018.12.06 11:41:04

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Monte-Carlo)

„Atlétáink öt éven át semmi másra sem fognak készülni, csak arra, hogy ott lehessenek.”

2018.12.04 23:47:33

Atlétika L. PAP ISTVÁN

NS-VÉLEMÉNY. A vizes vb óta tudjuk, hogy a makett sem feltétlenül kevés.

2018.11.23 14:14:22

Atlétika SZALAY PÉTER

„Gyorsan hatott, és nekem akkor pontosan arra volt szükségem, hogy kiszakadjak a valóságból.”

2018.11.14 22:43:57

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Hogy önmagában Johnson lebukása mekkora esemény volt, annak érzékeltetésére, megemlíteném: a Reuters hírügynökség egy összefoglalójában azt írta, „…ez a nap változtatta meg az olimpiát és a sportot – örökre”.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS