nemzetisport.hu 2019.02.13 11:25 Frissítve: 2019.03.04 17:58

FEDETT PÁLYÁS ATLÉTIKAI EB 2019 – ÉREMTÁBLA, GYŐZTESEK

2019 márciusának első hétvégéjén rendezték meg a skóciai Glasgow-ban a 35. fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot. Ötven ország közel 600 sportolója versengett az Emirates Arenában. Nagy-Britannia harmadszor, Glasgow másodszor adott otthont az eseménynek, amelyen Magyarország Márton Anita révén egy érmet szerzett – a súlylökő a harmadik helyen végzett.

 

ÉREMTÁBLA 
  ARANY EZÜST BRONZ ÖSSZES
Lengyelország 5 2 0 7
Nagy-Britannia 4 6 2 12
Spanyolország 3 2 1 6
Norvégia 2 1 1 4
Engedéllyezett semleges 2 0 1 3
Görögország 1 2 1 4
Hollandia 1 1 3 5
Belgium 1 1 0 2
Olaszország 1 0 1 2
Szerbia 1 0 1 2
Azerbajdzsán 1 0 0 1
Bulgária 1 0 0 1
Ciprus 1 0 0 1
Szlovákia 1 0 0 1
Svájc 1 0 0 1
Németország 0 4 1 5
Franciaország 0 2 3 5
Ukrajna 0 2 3 5
Fehéroroszország 0 1 1 2
Svédország 0 1 1 2
Portugália 0 1 0 1
Törökország 0 1 0 1
Írország 0 0 2 2
Csehország 0 0 1 1
MAGYARORSZÁG 0 0 1 1
Litvánia 0 0 1 1
A GYŐZTESEK
  FÉRFIAK NŐK
60 m Ján Volko
(Szlovákia)
Ewa Swoboda
(Lengyelország)
400 m Karsten Warholm
(Norvégia)
Léa Sprunger
(Svájc)
800 m Álvaro de Arriba
(Spanyolország)
Shelayna Oskan-Clarke
(Nagy-Britannia)
1500 m Marcin Lewandowski
(Lengyelország)
Laura Muir
(Nagy-Britannia)
3000 m Jakob Ingebrigtsen
(Norvégia)
Laura Muir
(Nagy-Britannia)
60 m gát Milan Trajkovics
(Ciprus)
Nadine Visser
(Hollandia)
4x400 m Belgium (Julien Watrin, Dylan Borlée, Jonathan Borlée, Kevin Borlée) Lengyelország (Anna Kielbasinska, Iga Baumgart-Witan, Malgorzata Holub-Kowalik, Justyna Swiety-Ersetic)
Magas Gianmarco Tamberi
(Olaszország)
Marija Laszickene
(Oroszország)
Rúd Pawel Wojciechowski
(Lengyelország)
Anzselika Szidorova
(Oroszország)
Távol Miltiadisz Tentoglu
(Görögország)
Ivana Spanovics
(Szerbia)
Hármas Nazim Babayev
(Azerbajdzsán)
Ana Peleteiro
(Spanyolország)
Súlylökés Michal Haratyk
(Lengyelország)
Radoszlava Mavrodieva
(Bulgária)
Hétpróba/ötpróba Jorge Urena
(Spanyolország)
Katarina Johnson-Thompson
(Nagy-Britannia)

A PROGRAM

MÁRCIUS 1., PÉNTEK

Délelőtt
11.03: férfi távol, selejtező
11.05: ötpróba, 60 m gát (Krizsán Xénia)
11.20: férfi 400 m, első forduló
11.45: ötpróba, magas (Krizsán Xénia)
12.10: női 800 m, első forduló
12.30: férfi súlylökés, selejtező
12.50: férfi 1500 m, első forduló
13.00: női hármas, selejtező
13.25: női 400 m, első forduló (Nádházy Evelin)
13.30: férfi 3000 m, első forduló (Kovács Benjamin)
13.30: férfi magas, selejtező
14.15: ötpróba, súlylökés (Krizsán Xénia)
Este
20.00: női magas, selejtező
20.02: női súlylökés, selejtező (Márton Anita)
20.04: ötpróba, távol (Krizsán Xénia)
20.06: férfi rúd, selejtező
20.10: női 1500 m, első forduló
20.48: férfi 800 m, első forduló (Kazi Tamás, Vindics Balázs)
21.25: férfi hármas, selejtező
21.35: férfi súlylökés, döntő
21.36: női 400 m, elődöntő
22.00: férfi 400 m, elődöntő
22.15: ötpróba, 800 m (Krizsán Xénia)
22.40: női 3000 m, döntő (Wagner-Gyürkés Viktória)

MÁRCIUS 2., SZOMBAT

Délelőtt
11.00:
női távol, selejtező (Nguyen Anasztázia)
11.03: női rúd, selejtező
11.08: hétpróba, 60 m
11.25: férfi 60 m, első forduló (Szabó Dániel)
12.13: női 60 m, első forduló (Sorok Klaudia)
13.02: férfi 60 m gát, első forduló (Szűcs Valdó)
13.05: hétpróba, távol
13.35: női 60 m gát, első forduló (Kerekes Gréta, Kozák Luca)
Este
19.00: férfi magas, döntő

19.02: hétpróba, súlylökés
19.06: női 800 m, elődöntő
19.10: férfi rúd, döntő
19.25: férfi 800 m, elődöntő
19.50: női 60 m, elődöntő (Sorok Klaudia)
20.20: férfi 60 m, elődöntő
20.47: férfi 3000 m, döntő
20.50: hétpróba, magas
21.10: női 400 m, döntő
21.22: férfi 400 m, döntő
21.35: női 60 m, döntő
21.50: férfi 60 m, döntő

MÁRCIUS 3., VASÁRNAP

Délelőtt
11.00: női hármas, döntő

11.06: hétpróba, 60 m gát
12.05: férfi 60 m gát, elődöntő (Szűcs Valdó)
12.15: hétpróba, rúd
12.25: női 60 m gát, elődöntő (Kerekes Gréta, Kozák Luca)
12.35: férfi távol, döntő
13.20: női súlylökés, döntő (Márton Anita)

Este
19.00: női távol, döntő
19.05: női rúd, döntő
19.10: férfi 60 m gát, döntő
19.25: női 60 m gát, döntő
19.57: férfi 800 m, döntő
20.15: női magas, döntő
20.18: női 800 m, döntő
20.35: férfi hármas, döntő
20.37: hétpróba, 1000 m
21.01: férfi 1500 m, döntő
21.12: női 1500 m, döntő
21.25: férfi 4x400 m, döntő
21.40: női 4x400 m, döntő

A 2017-ES FEDETT PÁLYÁS EURÓPA-BAJNOKSÁG GYŐZTESEI  ÉS ÉREMTÁBLÁJA

2019.09.17 19:33:06

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az atlétika krémje most kicsit a kísérleti egér szerepét játssza alig három évvel az ugyancsak Katarban rendezendő labdarúgó-világbajnokság előtt.

2019.09.10 11:32:47

Atlétika L. PAP ISTVÁN

A középtávfutó három olimpián képviselte Nagy-Britanniát.

2019.09.02 15:13:24

Atlétika nemzetisport.hu

Szeptember 27.–október 6.: tíz versenynap, 49 bajnokavatás a katari fővárosban.

2019.08.16 16:58:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS, TUMBÁSZ HÉDI

Kerekes Gréta kacskaringós úton jutott el nemzetközi versenyen nyert első érméig, de még többet vár magától.

2019.08.14 20:46:43

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Mintha a jamaicai idol neve által is fémjelzett kort búcsúztatták volna, holott a versenyistállók mögött tevékenykedő boszorkánykonyhákat épp a gladiátorteljesítmények előtt adózó emberi gyarlóság „indokolta”.