Atlétikai vb: Kéri Biankának nem sikerült a továbbjutás 800 méteren

B. A.B. A.
2023.08.25. 20:48
Kéri Bianka 2:01.68-as idővel nyolcadikként ért be a futamában (Fotó: Török Attila)
Kéri Bianka 2:01.68-as időt futva a saját 800 méteres futamában a nyolcadik helyen végzett, így nem jutott döntőbe a budapesti atlétikai világbajnokságon.

A versenynap élő tudósítása itt olvasható!

Női 800 méteren Kéri Bianka a második elődöntőben szerepelt. A magyar futó az első körben a mezőny végén állt, majd 600 méternél megindult előre. Az utolsó kanyarban a harmadik helyen futott, a hajrát azonban nem bírta, 2:01.68-as idővel a nyolcadik helyen végzett a futamában, így nem jutott döntőbe. Kéri futamát a brit Jemma Reekie nyerte 2:00.28-cal.

Az atlétikai vb-ről a Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Csinta Samu, Németh Andrea, Patai Gergely, Vincze Szabolcs, Nagy-Pál Tamás (videó), Pusztai Viola (videó), Szabóky Zsolt (videó), Árvai Károly (fotó), Szabó Miklós (fotó), Török Attila (fotó).