Wenger: Hihetetlen, hogy ezt a meccset elveszítettük

2013.11.11. 14:06
Wenger szerint hihetetlen, hogy veszítettek az Old Traffordon (Fotó: Action Images)
Mint beszámoltunk róla, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának rangadóján a Manchester United hazai pályán 1–0-s győzelmet aratott az Arsenal felett. A mindent eldöntő gólt Robin van Persie, az „ágyúsok” korábbi játékosa szerezte, aki szerint létfontosságú volt együttese számára a három pont megszerzése. A „vörös ördögök” menedzsere, David Moyes az első félidei játékkal elégedett, míg az Arsenalt irányító Arsene Wenger szerint rossz hatással volt játékosaira az MU elleni negatív széria.

Amióta Robin van Persie az MU játékosa, azóta a manchesteri együttes négy gólt szerzett az Arsenal ellen a Premier League-ben – abból hármat a holland csatár, aki szerint kötelező volt megverniük az „ágyúsokat”.

„Mindig pozitívan gondolkodom, de ha kikaptunk volna, akkor 11 pont hátrányba kerülünk a listavezetővel szemben, ami drámai különbségnek számít. Hatpontos meccs volt, amely után öt pontra vagyunk az Arsenaltól” – mondta a győztes gólt szerző támadó.

A Manchester United menedzsere, David Moyes az első félidőben látottakkal volt elégedett.

„Az egy nullás győzelem nagy eredmény számunkra. Az Arsenal félelmetes formában játszik ebben a szezonban, nagyon jól kellett teljesítenünk – kezdte a skót szakember. – Úgy gondolom, hogy jól kezdtük a meccset. Az első húsz-harminc percben remekül játszottunk. A második félidőben, amikor már nagyobb nyomás alatt játszottunk, az eltökéltségünk és a kitartó erőfeszítéseink segítettek bennünket. A szünet után túl sok területet engedtünk az ellenfélnek, bár a nagyobb helyzetek előttünk adódtak, csak nem tudtuk kihasználni őket.”

Moyes a fejsérüléssel kórházba szállított Nemanja Vidiccsel kapcsolatban nem tudott részletekkel szolgálni, de megjegyezte, hogy a szerb védő ütközése David de Geával szörnyű látvány volt.

Az Arsenalt irányító Arsene Wenger úgy véli, játékosainak teljesítményére hatással volt, hogy a legutóbbi öt (most már hat) idegenbeli meccsen mindig kikaptak az MU-tól.

„Közel vagyok hozzá, hogy azt mondjam, igazságtalan eredmény született, mert az első félidőben magunknak tettük nehézzé a meccset, ezt követően pedig túl idegesen játszottunk, és csak rohantunk az eredmény után – vélekedett Wenger. – Amikor elkezdtünk játszani, akkor már teljes mértékben uraltuk a mérkőzést, és csak a balszerencsének köszönhető, hogy a második félidőben nem szereztünk gólt. Hihetetlen, hogy ezt a találkozót elveszítettük. Lehet, hogy azért nem az igazi arcunkat mutattuk az első játékrészben, mert a játékosok fejében az járt, hogy egy ideje (2006 szeptembere óta) már nem nyertünk az Old Traffordon. A második félidőben pechünk volt, egyenlítenünk kellett volna.”

Az MU ezzel a győzelemmel feljött a tabella ötödik helyére, míg az Arsenal maradt listavezető.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Manchester United–Arsenal 1–0 (Van Persie 27.)
Swansea City–Stoke City 3–3 (Bony 56., 86., Dyer 74., ill. Walters 8., Ireland 25., Adam 96. – tizenegyesből)
SunderlandManchester City 1–0 (Bardsley 21.)
Tottenham–Newcaste 0–1 (Rémy 13.)
Norwich City–West Ham United 3–1 (Hooper 54. –11-esből, Snodgrass 72., Fer 92., ill. R. Morrison 32.)
Liverpool–Fulham 4–0
(Amorebieta 23. – öngól, Skrtel 26., Suárez 36., 54.)
Chelsea–West Bromwich Albion 2–2 (Eto'o 45., Hazard 96. – 11-esből, ill. Long 61., Sessegnon 68.)
Aston Villa–Cardiff City 2–0