Premier League: padlón a Burnley, WBA-diadal

2016.11.21. 23:12
A West Bromwich Albion hazai pályán sima, 4–0-s győzelmet aratott a Burnley ellen az angol labdarúgó Premier League 12. fordulójának záró mérkőzésén.

A West Brom egy csúnya védelmi hibát kihasználva Matt Phillips góljával már a 4. percben megszerezte a vezetést, James Morrison pedig a 16. percben növelte az előnyt. Phillips a 37. percben az előkészítő szerepét vállalta magára, a befejező Darren Fletcher volt, akinek közvetlen közelről már csak a hálóba kellett vágnia a keresztbe tett labdát. A padlóra került Burnley kínjait Salomón Rondón növelte tovább, aki a 64. percben egy szépen kijátszott akció végén állította be a végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ
West Bromwich Albion–Burnley 4–0 (M. Phillips 4., J. Morrison 16., D. Fletcher 37., Rondón 64.)

1. Chelsea 12 9 1 2 27–9 +18 28
2. Liverpool 12 8 3 1 30–14 +16 27
3. Manchester City 12 8 3 1 27–11 +16 27
4. Arsenal 12 7 4 1 25–12 +13 25
5. Tottenham 12 6 6 18–8 +10 24
6. Manchester United 12 5 4 3 17–14 +3 19
7. Everton 12 5 4 3 16–14 +2 19
8. Watford 12 5 3 4 17–20 –3 18