Premier League: Arsene Wenger győztes évfordulója

2017.10.01. 14:55
2–0-s győzelmet ünnepelhetett az Arsenal a Brighton ellen (Fotó: Twitter)
Az Arsenal francia menedzsere, Arsene Wenger hivatalosan napra pontosan 21 évvel ezelőtt, 1996. október 1-jén állt munkába a londoniaknál – csapata a Brighton elleni bajnokin 2–0-s győzelemmel ünnepelte meg az évfordulót.

Érdekes statisztikák, kapufa mindkét oldalon és két Arsenal-gól. Így lehetne összefoglalni az Arsenal–Brighton bajnoki első félidejét a Premier League 7. fordulójából.

Ami a statisztikákat illeti: az Arsenalt napra pontosan 21 éve irányító Arsene Wenger ezt megelőzően 796 bajnokin irányította az „ágyúsokat", 460-szor győzött, 194-szer döntetlent játszott, 142-szer pedig kikapott a csapattal.

A kezdetek – Wenger 21 évvel ezelőtt

A Brighton ellen pedig megszületett a 461. Wenger-győzelem a Premier League-ben, ráadásul a Brighton lett a 45. csapat az angol élvonalban, amely ellen az Arsenal az irányításával pályára lépett, ezzel a skót Sir Alex Ferguson vonatkozó rekordját döntötte meg a francia menedzser.

A rekord

A meccs első találatát jegyző Nacho Monreal pedig 1660 nap után talált ismét bajnoki mérkőzésen a kapuba (2013 őszét követően).

A londoniak jól kezdték meccset, ugyanis Alexandre Lacazette már rögtön a találkozó elején kapufát lőtt, majd a vezetés megszerzése előtt is a francia csatár mentette meg az alapvonal előtt és továbbította fejjel középre a labdát, amit háromszor is kapura lőttek a hazaiak, mire Monreal kísérlete utat is talált a kapuba.

Ezután a szünetig a Brighton még eljutott egy kapufáig, viszont a második félidőben az Arsenal eldöntötte a találkozót, miután Alexis Sánchez sarkazását a szezonban az első bajnoki gólját szerző Alex Iwobi gólra váltotta.

Ennek köszönhetően Arsene Wenger, akinek lehetséges leváltásáról a napokban is jelentek meg pletykák (most éppen Carlo Ancelottit emlegették lehetséges utódjaként), 2–0-s győzelemmel ünnepelhette londoni munkába állásának 21 éves évfordulóját.

A mérkőzés összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE, 7. FORDULÓ
PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Arsenal–Brighton & Hove Albion 2–0 (Monreal 16., Iwobi 56.)
Newcastle United–Liverpool 1–1 (Joselu 36., ill. Coutinho 29.)
Everton–Burnley 0–1
(Hendrick 21.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Huddersfield–Tottenham 0–4
(Kane 9., 23., B. Davies 16., Moussa Sissoko 91.)
AFC Bournemouth–Leicester City 0–0
Manchester United–Crystal Palace 4–0 (Mata 3., Fellaini 35., 49., Lukaku 86.)
Stoke City–Southampton 21 (M. Diouf 40., Crouch 85., ill. Josida 75.)
West Bromwich Albion–Watford 2–2 (Rondón 18., Evans 21., ill. Doucouré 37., Richarlison 95.)
West Ham United–Swansea City 1–0 (Sakho 90.)
Chelsea–Manchester City 0–1 (De Bruyne 67.)

1. Manchester City 7 6 1 22–2 +20 19
2. Manchester United 7 6 1 21–2 +19 19
3. Tottenham 7 4 2 1 14–5 +9 14
4. Chelsea 7 4 1 2 12–6 +6 13
5. Arsenal 7 4 1 2 11–8 +3 13
6. Burnley 7 3 3 1 7–5 +2 12