Sorozatban harmadszor is ikszelt idegenben a Manchester United

2015.01.01. 13:40
Muniesa (balra) és Wayne Rooney újévi küzdelme a labdáért (Fotó: Reuters)
A Manchester United a Stoke City otthonában lépett pályára az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) csütörtöki játéknapján, és a mérkőzés 1–1-es döntetlennel ért véget.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Stoke City–Manchester United 11 (Shawcross 2., ill. Falcao 27.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Lampard győztes góllal ünnepelte meg, hogy marad a Cityben

Aki Újév napján kikap, az egész évben kikap – intett bennünket nyugalomra annak idején édesanyánk, ha túlpörögtünk az előző napi szendvicshegyektől, és bár aligha ismerik a távoli Angliában a szabolcsi mondást, de a Stoke City–Manchester United bajnoki előtt mindkét mester csakis a győzelmet tartotta elfogadhatónak. „Tudjuk már, hogyan kell játszani a topcsapatok ellen” – dörögte a hazaiak mestere, egyben MU-s legenda, Mark Hughes, és bizony nem a levegőbe beszélt az egykori remek támadó, mert az első 25 percben lefutballozta csapata a pályáról az MU-t.

Peter Crouch fejese után Ryan Shawcross közelről mattolta David de Geát rögtön a 2. percben (1–0), majd egy másik volt MU-s, Mame Diouf szerezhetett volna gólt Jonny Evans kabarészerű védekezése után, de kihagyta ordító ziccerét. Ám elég volt egyetlen védelmi megingás, és szokása szerint egy rögzített helyzet után nem figyelt eléggé a Stoke, Michael Carricket és Falcaót összesen hatan állták körül, ám hiába. 1–1!

A szünet után hatalmas iramban folytatódott a mérkőzés, de helyzetek nélkül. Louis van Gaal beküldte Adnan Januzajt és Ander Herrerát, s egy csapásra felélénkült a találkozó, de nem úgy, ahogyan a holland várta. Igaz, Robin van Persie is majdnem betalált, de a másik kapunál adódtak a nagyobb lehetőségek: Crouch fejesét a kapufa hárította, Chris Smalling meg éppen csak blokkolta a kapu előterében Diouf lövését és Crouch fejesét – utóbbit azonban kézzel...

A hajrá is mozgalmas volt, de helyzeteket már nem hozott – egyik csapat sem érdemelt vereséget, és egyik sem lehet elégedetlen az egy ponttal. Igaz, elégedett sem, de legalább nem kezdték vereséggel az új esztendőt.