Óriási védelmi hibák okozták az Arsenal vesztét

2015.01.01. 15:55
Dusan Tadics góljának pillanata (Fotó: Action Images)
A Southampton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Arsenalt az újév első napján az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában.

1. FÉLIDŐ

Remek iramban kezdődött a negyedik helyért küzdő csapatok találkozója a St. Mary's Stadionban. A 7. percben megszerezhette volna a vezetést a Southampton, Tadics emelt középre a bal oldalról, Pelle pedig hét méterről fejelt, a labda épphogy a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret, Szczesnynek esélye sem lett volna, ha kapura megy a fejes…

Egy perccel később egy kontrával reagált az Arsenal, Coquelin továbbított Alexis Sánchezhez, aki jó 20 méterről vette célba a jobb alsó sarkot, de Forster nagyot vetődve hárított. A következő támadásnál Szczesny volt munkában már a túloldalon, a középre lőtt labdát piszkálta el Mané elől az ötösnél.

A 34. percben szenzációs góllal megszerezte a vezetést a Southampton: Ward-Prowse emelte a labdát a tizenhatoson belülre, Sadio Mané nagyon harcosan megtartotta azt, majd az alapvonalról a rosszul kimozduló Szczesny fölött parádés mozdulattal a hálóba tekert. A menteni igyekvő Mertesacker nem érhetett oda (1–0).

Az Arsenal már nem tudott ritmust váltani az első félidőben, mindössze egy Cazorla-lövést jegyezhettünk föl, amit Forster hárított, így a szünetben egygólos hátrányban volt Arsene Wenger csapata.

2. FÉLIDŐ

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első játékrészben abbamaradt. Az 56. percben az Arsenal védelme összehozott egy újabb gólt a Southamptonnak. Davis adott középre a jobb oldalról, Debuchy az ötösön belül megállította a labdát, Szczesny azonban becsúszva elrúgta előle, így pont Dusan Tadics elé pattant, aki az üres kapuba pöckölt (2–0).

Egy perccel később Tadics kis híján megduplázta góljainak számát: a szerb középpályás egy az egyben megverte Mertesackert, majd jó 22 méterről tekert kapura a jobb oldalról, lövése épphogy elment a jobb felső mellett. Öt perccel később ismét a Soton került közel a gólszerzéshez: Bertrand bal oldali beadására Pelle érkezett középen és előzte meg Koscielnyt, pöccintése azonban a kapufán csattant, a kipattanót Ward-Prowse bombázta fölé.

A 65. percben kis híján összehozta a harmadik gólt is az Arsenal védelme: Szczesny és Koscielny ügyetlenkedett középen, így Tadics elé pattant a labda, aki Pelléhez gurított, az olasz csatár tekerése után Mertesacker fejelte ki a labdát a gólvonalról.

A hajrában már nem tudott magasabb sebességi fokozatba kapcsolni az Arsenal, így pont nélkül távozott Southamptonból.