Lampard győztes góllal ünnepelte meg, hogy marad a Cityben

2015.01.01. 15:55
Frank Lampard a PL történetének negyedik leggólerősebb játékosa lett (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában a Manchester City hazai pályán kiszenvedte a győzelmet a kétgólos hátrányból visszakapaszkodó Sunderland ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Manchester City–Sunderland 3–2 (Y. Touré 57., Jovetics 66., Lampard 73., ill. Rodwell 68., A. Johnson 71. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kissé hurráoptimistának tartottuk magunk is a mérkőzés előtt a Sunderland bőbeszédű menedzserét, az uruguayi Gustavo Poyetet, aki arról beszélt, hogy maximális teljesítménnyel meglepetést okozhatnak a remek formában lévő Manchester City otthonában. Nos, az első félidőt tökéletesen védekezte ki a vendégcsapat, ha nem a védők, akkor a City egykori kapusa, Pantilimon hárított a vészt. Tehette hatalmas labdabirtoklási fölényét a házigazda a kamrába a szünetben, hanem aztán az 57. percben beindult a „gólforgó”, 16 perc és 12 másodperc alatt ötször is középkezdéshez sorakozhattak fel a felek!

Előbb gyorsan eldőlni látszott a mérkőzés, mert Yaya Touré egy rakétával (1–0), Sztevan Jovetics meg egy fifikás sarkazással vette be a Sunderland kapuját (2–0), ám egy szöglet után Jack Rodwell fejjel szépített (2–1), majd egy jogos büntetőből Adam Johnson egyenlített: 2–2!

Ám a két, szintén egykori Man. City-játékos találatára hamar válaszoltak a kék mezesek, a csereként beáll Frank Lampard szép gólt fejelt (3–2). Mintha a vendégek védői abban a tudatban lettek volna, hogy a veterán visszatért New Yorkba, nem pedig marad nyárig, ugyanis a középpályás „láthatatlan emberként” szabadon futballozva számolatlanul termelte a ziccereket társai számára – csak éppen azok mindent kihagytak, ráadásul Pantilimon nagyszerű formában röpködött a vonal előtt.

Végül nem ütöttek vissza az elpuskázott lehetőségek, azaz nem nyitották fel még Újévkor a közhelyek és a futball nagykönyvét: hatalmas izgalmak után nyert a Manchester City, amely tovább üldözi a Chelsea-t, és két ponttal eltávolodott a Stoke otthonában ikszelő városi riválistól, a Unitedtől.

A nagy öreg Lampard 176. PL-es gólját szerezte, ezzel az örökranglistán a negyedik, megelőzte Thierry Henryt (Alan Shearer, Andy Cole és Wayne Rooney áll már csak előtte), csapata pedig 11 bajnoki óta veretlen, és kilencszer nyert ezen idő alatt.

AZ ARSENAL MECCSÉRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

A Hull City otthonában Muhamed Besic kezdőként lépett pályára az Evertonban, de csupán egy félidőt kapott a szünetben már kétgólos hátrányba kerülő liverpooliaknál, akik végül emberhátrányban fejezték be a meccset Antolín Alcáraz hajrábeli kiállítása miatt (2–0). Az Everton sorozatban a tizedik bajnoki meccsét sem tudta kapott gól nélkül lehozni, valamint 78 piros lapjával PL-csúcstartó.

A másik Mersey-parti együttes napja sem alakult tökéletesen, a Liverpool ugyan Steven Gerrard büntetőből szerzett két találatával kétgólos előnnyel vonult pihenőre, a fordulást követően azonban száz másodperc alatt egyenlített a Leicester City (2–2). Gerrard lett a harmadik játékos a PL történetében, aki legalább 30 büntetőt értékesített (Shearer 56-ot, Lampard 43-at, ő pedig már 31-et), a Liverpool pedig az első együttes, amely 100-at.

A West Ham Unitedben
Diafra Sakho a 11. olyan PL-mérkőzésén, amelyen kezdőként lépett pályára, megszerezte a hetedik gólját a „kalapácsosok” színeiben, sikert azonban ez sem ért a West Brom ellen (1–1).

A Newcastle United hiába vezetett háromszor is, szintén csak egy pontot szerzett a három cseréjét már az első félidőben kihasználó Burnley ellen. Jack Colback 2–1-et jelentő találata amúgy az 500. PL-gól volt a szezonban.

A MANCHESTER UNITED MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Aston Villa–Crystal Palace 0–0
Hull City–Everton 2–0
(Al-Muhamadi 33., Jelavic 43.)
Liverpool–Leicester City 2–2 (Gerrard 17., 40. – mindkettőt 11-esből, ill. Nugent 59., Schlupp 60.)
Newcastle United–Burnley 3–3 (Taylor 15., Colback 26., Sissoko 78., ill. Dummet 19. – öngól, Ings 66., Boyd 86.)
Queens Park Rangers–Swansea City 1–1 (Fer 20., ill. Bony 92.)
Southampton–Arsenal 2–0 (Mané 34., Tadics 56.)
West Ham United–West Bromwich Albion 1–1 (Sakho 10., ill. Berahino 42.)