Nagy verésbe szaladt bele a Chelsea a londoni derbin

2015.01.01. 18:26
A Tottenham játékosai ötször örülhettek a Chelsea ellen (Fotó: Action Images)
A Tottenham 5–3-ra legyőzte a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának záró mérkőzésén. A gólokban gazdag londoni derbin a Chelsea szerezte meg a vezetést, de már a szünetben 3–1-re mentek a hazaiak, és a fordulás után sem adták le kétgólos előnyüket.

1. FÉLIDŐ

Remek iramban kezdődött a londoni derbi az év első napján, a Chelsea diktálta a tempót az első percekben, aminek a 18. percben meg is lett az eredménye, hiszen megszerezte a vezetést José Mourinho együttese. Eden Hazard pazarul vert meg két Tottenham-védőt a jobb oldalon, majd nyolc méterről kapufát lőtt, a kipattanót Oscar kotorta kapura, Diego Costa pedig egy lépésről a hálóba továbbította a labdát (0–1).

A 30. percben szinte a semmiből egyenlített a Spurs: Harry Kane vezette be a labdát a bal oldalról középre, majd 25 méterről lövésre szánta el magát, a labda a jobb alsóban kötött ki, Courtois hiába vetődött, nem érhette el a jól helyezett és erős löketet (1–1).

Sőt, a 44. percben már vezetett a Tottenham: Eriksen ugratta ki parádésan Chadlit, a belga szélső meglépett két védő között és lőtt, a labda túljutott Courtois-n, de a kapufáról levágódott, a kipattanót azonban Danny Rose kotorta a hálóba hat méterről (2–1).

Az igazi hideg zuhany azonban a ráadásban jött a Chelsea-nek: Eriksen gurított középre a tizenhatoson belülre belépő Kane felé, a fiatal csatár megtolta a labdát, de Cahill akasztotta, így büntetőt kapott a Spurs. Andros Townsend állt a labda mögé, és biztosan lőtt a bal alsó sarokba, Courtois érezte az irányt, de nem védhetett (3–1).

2. FÉLIDŐ

Nem túl jól indult a második játékrész a Chelsea számára, hiszen alig telt el pár perc a játékrészből, a Spurs újabb gólt szerzett. Chadli iramodott meg a bal szélen, visszagurított Harry Kane-nek, aki a labdaátvétellel lefordult Maticsról, majd 12 méterről kilőtte a hosszú alsót (4–1).

A 60. percig kellett várni a Chelsea szépítésére: ekkor Eden Hazard szerzett labdát a felezővonalnál, majd megiramodott vele középen, s a Fabregasszal való kényszerítő után tíz méterről, középről a bal alsóba lőtt, Lloris mozdulni sem tudott a futtából leadott erős lövésre (4–2).

A 78. percben eldöntötte a mérkőzést a Tottenham: Kane ezúttal az előkészítő szerepében jeleskedett, a bal oldalról gurított vissza Nacer Chadlinak, a szélső a tizenhatoson belül megtolta a labdát és a hosszú alsóba helyezett,a labda még Terry lábán is irányt változtatott, így Courtois-nak esélye sem volt hárítani (5–2).

A végeredményt John Terry állította be: Hazard lőtte laposan középre a labdát a jobb oldalról, a hosszún érkező belső védő pedig néhány lépésről az üres kapuba belsőzött (5–3).

José Mourinho edzői pályafutása során másodszor kapott öt gólt csapatával: 2010-ben a Barcelona ellen szaladt bele egy 5–0-s zakóba.

A tabella élén a Chelsea és a Manchester City holtversenyben áll, nemcsak a pontszámuk (46) és a gólkülönbségük (plusz 25) egyezik meg, de a szerzett (44) és a kapott (19) gólok száma is, sőt még az őszi egymás elleni eredmény (1–1) sem dönt egyikük javára sem…

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Tottenham–Chelsea 5–3 (Kane 30., 52., Rose 44., Townsend 48. – 11-esből, Chadli 78., ill Diego Costa 18., Hazard 61., Terry 87.)