PL: MU-csodagól lesről, Ibra klasszisa döntött

2016.12.26. 17:53
Zlatan Ibrahimovic egy gólt és két gólpasszt jegyzett a Sunderland ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának hétfő délutáni mérkőzésén a Manchester United Daley Blind, Zlatan Ibrahimovic és Henrih Mhitarjan góljával 3–1-re megverte a Sunderlandet. Az Arsenal az utolsó pillanatokban nyert, kikapott a címvédő Leicester City, illetve sorozatban a harmadik meccsén győzött a West Ham United.

A Manchester United–Sunderland különleges meccs volt David Moyes számára. A vendégek menedzsere először járt az Old Traffordon, amióta – 2014. április 22-én – menesztették a „vörös ördögöktől".

A meccsen sokáig nem volt veszélyes támadás, a 21. percben azonban majdnem megszerezte a vezetést a Sunderland, de Patrick van Aanholt szabadrúgását David de Gea nagy bravúrral védte. Az addig kissé alvó MU ezután felpörgött, Paul Pogba nagyon közel járt a gólhoz, de csak a kapufát találta el. A 39. percben aztán megszületett a várva várt vezetés: Zlatan Ibrahimovic passzát Daley Blind lőtte a kapuba. Ez volt a svéd támadó első gólpassza a Premier League-ben.

A második félidőben is José Mourinho csapata játszott fölényben, ám az újabb gólra egészen a 82. percig kellett várni, amikor Ibrahimovic higgadtan értékesített egy ziccert, négy perccel később pedig a klasszis egy újabb gólpasszt jegyzett, más kérdés, hogy a bámulatos mozdulattal kapuba találó Henrih Mhitarjan lesen tartózkodott. A meccs zárásaként Fabio Borini egy pokoli nagy gólt lőtt, de ez csak szépségtapasz volt. A Manchester United magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott.

A címvédő Leicester City 2–0-ra kikapott az Evertontól hazai pályán. Az első gólt szerző Kevin Mirallasnak a kapus, Joel Robles adta a gólpasszt. Az Arsenal Olivier Giroud 86. percben fejelt góljával győzte le nagy nehezen a West Bromwich Albiont. Hasonló, 1–0-s végeredmény született a Burnley–Middlesbrough találkozón, míg a West Ham United sorozatban a harmadik sikerét aratta a bajnokságban, 4–1-re nyert a Swansea City vendégeként.

Giroud gólja

Robles gólpassza

A Chelsea–AFC Bournemouth (3–0) mérkőzésről bővebben itt olvashatnak.

A Hull City–Manchester City (0–3) meccsről bővebben izz olvashat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Watford–Crystal Palace 1–1 (Deeney 71., ill. Cabaye 26.)
Arsenal–West Bromwich Albion 1–0 (Giroud 86.)
Burnley–Middlesbrough 1–0 (Gray 80.)
Chelsea–Bournemouth 3–0 (Pedro 24. 93., E. Hazard 49. – 11-esből)
Leicester City–Everton 0–2 (Mirallas 51., Lukaku 91.)
Manchester United–Sunderland 3–1 (Blind 39., Ibrahimovic 82., Mhitarjan 86., ill. Borini 91.)
Swansea City–West Ham United 1–4 (F. Llorente 89., ill. A. Ayew 13., W. Reid 50., Antonio 78., A. Carroll 90.)

Hull City–Manchester City 0–3 (Yaya Touré 72. – 11-esből, Iheanacho 78., C. Davies 94. – öngól)

1. Chelsea 18 15 1 2 38–11 +27 46
2. Manchester City 18 12 3 3 39–20 +19 39
3. Liverpool 17 11 4 2 41–20 +21 37
4. Arsenal 18 11 4 3 39–19 +20 37
5. Tottenham 17 9 6 2 29–12 +17 33
6. Manchester United 18 9 6 3 27–18 +9 33
7. Everton 18 7 5 6 23–21 +2 26
8. Southampton 17 6 6 5 17–16 +1 24