PL: győzött a Manchester City, tovább üldözi a Chelsea-t

2016.12.26. 20:09
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának hétfői utolsó meccsén a Manchester City 3–0-ra legyőzte idegenben a Hull Cityt.

Nem nagyon lehetett kérdés, hogy melyik csapat játszik mezőnyfölényben. A Manchester City az első tíz percben 81 százalékban birtokolta a labdát. Bár ez az arány később jelentősen csökkent, Pep Guardiola együttese még mindig irányította a játékot. Ezzel együtt gólt nem sikerült elérnie, de a Hull City sem vette be riválisa kapuját.

Az 54. percben Kevin De Bruyne a jobb kapufát találta telibe csavart lövésével, majd a 72. percben góllá érett a manchesteriek fölénye: Sterlinget buktatták a tizenhatoson belül, és a jogosan megítélt büntetőt Yaya Touré váltotta gólra.

Kis érdekesség: Touré sorozatban harmadszor szerzett gólt a Boxing Dayen (december 26-án), erre legutóbb a newcastle-i Papiss Cissé volt képes 2012 és 2014 között.

Ezzel megtört a Hull ellenállása, hat perccel később egy mintaszerű kontra végén Kelechi Iheanacho növelte a különbséget, majd a hosszabbításban Curtis Davies öngólja jelentette a kegyelemdöfést.

A Manchester United–Sunderland (3–1) meccsről bővebben ide kattintva olvashat.

A Chelsea–Bournemouth (3–0) találkozóról bővebben ide kattintva olvashat.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Hull City–Manchester City 0–3 (Yaya Touré 72. – 11-esből, Iheanacho 78., C. Davies 94. – öngól)
Watford–Crystal Palace 1–1 (Deeney 71., ill. Cabaye 26.)
Arsenal–West Bromwich Albion 1–0 (Giroud 86.)
Burnley–Middlesbrough 1–0 (Gray 80.)
Chelsea–Bournemouth 3–0 (Pedro 24. 93., E. Hazard 49. – 11-esből)
Leicester City–Everton 0–2 (Mirallas 51., Lukaku 91.)
Manchester United–Sunderland 3–1 (Blind 39., Ibrahimovic 82., Mhitarjan 86., ill. Borini 91.)
Swansea City–West Ham United 1–4 (F. Llorente 89., ill. A. Ayew 13., W. Reid 50., Antonio 78., A. Carroll 90.)

1. Chelsea 18 15 1 2 38–11 +27 46
2. Manchester City 18 12 3 3 39–20 +19 39
3. Liverpool 17 11 4 2 41–20 +21 37
4. Arsenal 18 11 4 3 39–19 +20 37
5. Tottenham 17 9 6 2 29–12 +17 33
6. Manchester United 18 9 6 3 27–18 +9 33
7. Everton 18 7 5 6 23–21 +2 26
8. Southampton 17 6 6 5 17–16 +1 24