Tompa volt a sarkantyú, Mhitarjan-góllal nyert a Manchester

2016.12.11. 15:13
Mhitarjan döntött (Fotó: Twitter)
A Manchester United nyerte az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának rangadóját a Tottenham ellen, míg a Southampton (szintén 1–0-s különbséggel) legyőzte a Middlesbrough-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ

Manchester United–Tottenham Hotspur 1–0 (Mhitarjan 29.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Építsünk életműveket! – tanácsolta ma délelőtt egy barátunk, és nagy kérdés, hogy a Manchester United milyen helyet fog elfoglalni José Mourinho edzői, menedzseri életművében.

Az építési területen már látszanak a munkálatok, a bontás például nagyon drága volt, de jól halad – tehetik hozzá a drukkerek, de hogy az alapozás után már legalább a falazásnál tart a Mourinho-féle MU, arról a Tottenham elleni első félidő tanúskodott.

Ugyanis a jó csapatok ismérve, hogy rossz formában is képesek gólt szerezni, itt egy rossz Harry Kane-megmozdulást büntetett góllal Ander Herrera és Henrih Mhitarjan. 1–0!

A hatalmas iramú mérkőzés kevés helyzetet hozott, David De Gea és Hugo Lloris egyébként is szakmájuk legjobbjai, tehát könnyedén fogtak minden foghatót – utóbbit ráadásul kisegítette a kapufa Paul Pogba szabadrúgásnak álcázott föld-levegő rakétájánál.

A vendégek támadásai kevés veszélyt hordoztak magukban, a kapura lövéseket Christian Eriksen mind szabadrúgásokból prezentálta, és ha nem hibázik a gól előtt, minden bizonnyal csak a jegyzőkönyvet olvasva jövünk rá, hogy Kane is pályára lépett.

A vendégek kispadján lévő játékosok értéke 70 millió euró volt, de még a két nagy nyári vétel, Moussa Sissoko és Georges-Kévin N’Koudou sem segített a londoniakon, akik egyébként is a Manchester United otthonában szenvedték el legtöbb PL-vereségüket.

Mourinho csapata pedig egyre jobb: már közepes futballal is képes három pontot bezsebelni. A portugál mester a mérkőzés előtt arra panaszkodott, hogy kevés gólt szereznek, de most az az egy is elég volt – köszönhetően a „tompa sarkantyúknak”.

Mou a hajrában még trollkodott kicsit, a 97. (!) percben pályára küldte Marouane Fellainit, a sajtó kívánságára, ellenben Mhitarjan súlyosnak tűnő sérülése (további) ráncokat csalhat homlokára.

A Southampton Szofian Bufal 53. percben szerzett távoli góljával győzte le a Middlesbrough-t, amely így három pontra van a kiesőzónától.

Southampton–Middlesbrough 1–0 (Bufal 53.)

KORÁBBAN
Chelsea–West Bromwich 1–0 (Diego Costa 76.)

ERRŐL A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Watford–Everton 3–2 (Okaka Chuka 36., 64., Prödl 59., ill. Lukaku 17., 86.)
Arsenal–Stoke City 3–1 (Walcott 42., Özil 50., Iwobi 75., ill. Adam 29. – 11-esből)
Burnley–AFC Bournemouth 3–2 (Hendrick 13., Ward 17., Boyd 75., ill. Afobe 45+2., Daniels 91.)
Hull City–Crystal Palace 3–3 (Snodgrass 27. – 11-esből, Diomande 72., Livermore 78., ill. Benteke 52. – 11-esből, Zaha 70., F. Campbell 89.)
Swansea City–Sunderland 3–0 (Sigurdsson 51. – 11-esből, Llorente 54., 80.)
Leicester City–Manchester City 4–2
(Vardy 3., 20., 79., King 5., ill. Kolarov 82., Nolito 90.)

EZEKRŐL A MÉRKŐZÉSEKRŐL ÖSSZEFOGLALÓ ITT!