Roppant izgalmas mérkőzésen nyert a Manchester City

2020.07.15. 18:50
David Silva: a mester alkot (Fotó: AFP)
Nagy nehézségek árán tudta csak megverni (2–1) odahaza a  Manchester City a kiesés ellen harcoló AFC Bournemouth-t az angol Premier League 36. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1
(D. Silva 6., G. Jesus 39., ill. D. Brooks 88.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Természetesen mindenki győzelmet várt a második helyét és a Bajnokok Ligája-indulását már bebiztosító Manchester Citytől a kiesés ellen harcoló Bournemouth ellen, már csak azért is, mert a manchesteriek korábbi kilenc PL-mérkőzésüket megnyerték a mostani ellenféllel szemben, a tizedik pedig rekord lett. Lett, ugyanis az első félidőben David Silva előbb lőtt egy gyönyörű gólt szabadrúgásból, majd adott egy gólpasszt Gabriel Jesusnak, aki könyörtelenül kihasznált a vendégvédelem nyílt napját.

A két gól között sokszor 80 százalékban a Citynél volt a labda, de csak nagy szerencsével úszta meg kapott gól nélkül: Joshua King és Dominic Solanke lábbal, a remekül futballozó szélső, Philip Billing fejjel célzott pontatlanul az ötös előteréből; Ederson kapus pedig a kapufa és a feje, no és sok-sok szerencse segítségével hárította Junior Stanislas szabadrúgását.

Pep Guardiola a szünetben beküldte a pályára Raheem Sterlinget, de így is csak centimétereken múlott, hogy nem szépített az AFC. A VAR is igazolta, hogy lesről lőtt a hazai kapuba King, igaz, az első félidőben járt volna egy büntető a Citynek, amikor Jesust felrúgta az ötös előtt a PL rosszfiúja, Jefferson Lerma.

Ederson bakija után Ilkay Gündogan mentett hatalmasat, majd Jesús kiharcolt egy büntetőt, pontosabban csak majdnem, mert közbeszólt a VAR (helyesen). A City klubrekordot állított volna be, ha sorozatban ötödik hazai élvonalbeli mérkőzését is megnyeri kapott gól nélkül, de David Brooks szépített, majd kétszer is hajszál híján egyenlített a vendégcsapat. 2–1

KORÁBBAN
Chelsea–Norwich City 1–0
(Giroud 45+3.)
Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Wood 94. – 11-esből, ill. R. Jiménez 76.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3 (Ritchie 56., ill. Szon Hung Min 27., Kane 60., 94.)