PL: az Everton nem bírt a West Hammel; kikapott a Watford

2017.04.22. 17:54
Az Everton nem bírt a West Hammel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában. A Bournemouth kiütötte a Middlesbrough-t, a kiesés elől menekülő Hull City pedig emberhátrányban győzte le a Watfordot.

A Middlesbrough gyorsan „elintézte magát”: a vendégek már a második percben hátrányban voltak a Bournemouth ellen, majd a 16. percben Benik Afobe használta ki a védelem nagy hibáját (2–0), s ha ez nem lett volna elég, négy perccel később Gastón Ramírez a második sárgáját is megkapta, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Middlesbrough gyorsan „elintézte magát”: a vendégek már a második percben hátrányban voltak a Bournemouth ellen, majd a 16. percben Benik Afobe használta ki a védelem nagy hibáját (2–0), s ha ez nem lett volna elég, négy perccel később Gastón Ramírez a második sárgáját is megkapta, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

Az uruguayi Ramírez leküldése egyébként 2014 áprilisa óta a leggyorsabb volt, ami a két sárga lap utáni kiállításokat illeti a Premier League-ben.

A második félidőben a Bournemouth még vágott kettőt, így simán, 4–0-ra nyert.

Az Everton szétpasszolta ugyan a West Hamet, (465 az egyik, 315 a másik oldalon), ám ezzel nem sokra ment, helyzetet ugyanis nem tudott kidolgozni. Ez a „kalapácsosokat” tekintve sem volt másképp, így gól nélküli döntetlen született.

A Hull City úgy nyert simán a Watford ellen (2–0), hogy már a 25. perctől emberhátrányban játszott, míg a Swansea a Stoke Cityt győzte le (2–0).