PL: az éllovas Chelsea sem bírt idegenben a Burnleyvel

2017.02.12. 16:22
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a listavezető Chelsea 1–1-es döntetlent játszott a Burnleyvel. A címvédő Leicester City kétgólos (2–0) vereséget szenvedett a Swansea City vendégeként.

A Chelsea sem bírt idegenben a Burnleyvel (Fotó: AFP)

Bár a Chelsea 30 (59–29) ponttal többet szerzett 24 forduló alatt vasárnapi ellenfelénél, a Burnley otthoni formája bizakodásra adott okot a hazai szurkolóknak, hiszen vendéglátóként csupán a Chelsea, a Tottenham és az Arsenal szerzett több pontot nála.

Ehhez képest a londoniak alaposan bekezdtek, és bár a 6. percben Diego Costa passza után Hazard lapos lövését még védte a kapus, egy perccel később a saját tizenhatos elől indított kontra során Hazard játszott Moseshez, aki a középen érkező Pedro elé tálalt, s ő kilőtte a jobb alsót (0–1).

Nem törte meg a kapott gól a Burnleyt, és a 24. percben egyenlített is a házigazda, Robert Brady végzett el szabadrúgást 24 méterről, középről, és a jobb felső sarokba tekert (1–1).

Ez volt a PL jelenlegi szezonjának 700. gólja.

A fordulást követően Gray került ziccerbe, de Courtois hárított, majd a Chelsea mezőnyfölénye jött (a mérkőzés során 71 százalékban birtokolta a labdát a vendégcsapat!), de igazán nagy ziccert Fabregas és Willian csatasorba állításával sem tudtak kialakítani a vendégek, akik így egy ponttal távoztak.

A Swansea City két találata az első félidő hajrájában született. Hetedik bajnokiját nyerte meg a szezonban a Swansea City, tizenharmadik hazai találkozójából a negyediken szerzett három pontot. A Leicester City a PL-ben továbbra is nyeretlen vendégként, tizenharmadik idegenbeli fellépésén tizedszer szenvedett vereséget.

A PL-címvédő az első angol négy liga egyetlen együttese, amely a 2017-es naptári évben bajnoki meccsen még nem szerzett gólt. Egy döntetlenje mellett öt veresége van idén a gárdának, gólkülönbsége 0–12.