PL: a 90. percben lőtt gólt a City, nyert az Arsenal is

2015.09.12. 18:02
Giroud állította be a végeredményt (Fotó: Action Images)
Az Arsenal 2–0-ra nyert a Stoke City ellen a Premier League 5. fordulójában. A Manchester City a hajrában szerzett góllal győzött a Crystal Palace ellen.

Nem lehet mondani, hogy kinyílt a gólzsák a Premier League szombati 16 órás meccsein. A Real Madrid például mindössze két találattal szerzett kevesebbet az Espanyol ellen, mint az öt meccsen pályára lépő tíz angol csapat összesen...

Az Arsenalnak is sikerült majdnem a legszűkebben begyűjtenie a három pontot. Bár sokat támadtak az „ágyúsok", most is gondban voltak a helyzetkihasználással. Igaz, a győzelmet jelentő találat nagyon szépre sikeredett. Ezúttal is Theo Walcott kezdett legelöl, s a 31. percben szerzett is egy olyan gólt, amire valószínűleg Olivier Giroud nem lett volna képes. A francia ugyanis ritkán futja le a védőket, a villámléptű angol annál többször. Ezúttal negyvenméteres passz érkezett Mesut Öziltől, majd jött Walcott higgadt befejezése.

A második játékrészben beállt azért Giroud, aki viszont olyan találatot szerzett, amit Walcott nem szokott. A hazai csatár bal oldali szabadrúgást követően fejelt a kapuba.

Úgy tűnt, hogy a Manchester City nem marad százszázalékos. Manuel Pellegrini együttese a 90. percig nem tudta bedarálni ellenfelét, a jól küzdő Crystal Palace-t. A találkozó tulajdonképpen rangadónak számított, hisz az első két helyezett játszott egymással.

A hajrában azonban a hazai védelem leblokkolt Samir Nasri lövésénél, így a kipattanóra a három ember közül kirobbanó Kelechi Iheanacho érkezett a leggyorsabban, megszerezve a győztes találatot. Továbbra sem kapott még gólt a City ebben a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ

Norwich City–AFC Bournemouth 3–1 (Jérome 35., Hoolahan 52., Jarvis 67., ill. Cook 81.)
Crystal Palace–Manchester City 0–1 (Iheanacho 90.)
West Bromwich Albion–Southampton 0–0
Arsenal–Stoke City 2–0 (Walcott 31., Giroud 85.)
Watford–Swansea City 1–0 Ighalo 59.)