MU: így reagált Mourinho Mhitarjan pazar góljára

2016.12.26. 19:26
A Manchester United hazai pályán 3–1-re legyőzte a kieső helyen álló Sunderlandet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának karácsonyi játéknapján. Az MU menedzsere, José Mourinho csapata első félidei teljesítményével egyáltalán nem volt megelégedve.

„Nem tetszett az első félidei teljesítményünk, sokkal jobb kezdést vártam. A második játékrésszel már nagyon elégedett vagyok, ahogy az eredménnyel is” – mondta Mourinho.„Nem tetszett az első félidei teljesítményünk, sokkal jobb kezdést vártam. A második játékrésszel már nagyon elégedett vagyok, ahogy az eredménnyel is” – mondta Mourinho.

CONTE: EZ VOLT AZ ELSŐ ALKALOM, HOGY…

A Chelsea 3–0-ra legyőzte a Bournemoutht. A londoniak menedzsere, Antonio Conte a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elégedetten nyilatkozott.

„Jól futballoztunk, akár még több gólt szerezhettünk volna, de így is boldog vagyok, hogy a játékosaim ennyire akarták a győzelmet. Két fontos emberünk nélkül szerepeltünk (Diego Costa és N’Golo Kanté – a szerk.), de ennek ellenére is szép játékot mutattunk.
Ez volt az első alkalom, hogy igazi csatár nélkül léptünk pályára. Már gyakoroltuk az edzéseken, és azt gondolom, hogy jelenleg ez volt a legjobb megoldás számunkra, ám természetesen nem feledkezem meg Michy Batshuayiról, aki fiatal tehetséges támadó. A jövőben nagy szerepe lesz a csapatban.
Sorozatban tizenkét mérkőzést megnyerni ezen a szinten egyáltalán nem könnyű. Ez fantasztikus, de lényeges, hogy folytatni tudjuk a szériát. Négy nap múlva ismét játszunk, arra a találkozóra is nagyon jól kell felkészülnünk, mert most minden csapat minket akar megverni” – fogalmazott az olasz szakember.

A „vörös ördögök” a szünetben még csak 1–0-ra vezettek, ám az utolsó tíz percben Zlatan Ibrahimovic találatával, valamint Henrih Mhitarjan csodálatos (igaz, lesről szerzett) góljával magabiztossá tették sikerüket.

„Elismerésre méltó, amit David Moyes és a Sunderland az első félidőben véghezvitt. A szünet után már sokkal intenzívebben játszottunk, a Sunderland térfelén többször is labdát szereztünk, gyorsan járattuk, és a kispadról beszálló játékosok is segítettek nekünk. Megérdemeltük a sikert” – tette hozzá Mourinho, aki sorozatban a negyedik győzelmét aratta a PL-ben, ami 2015 áprilisa óta a legjobb szériája.

A portugál szakember egyébként Mhitarjan pazar góljától nem különösebben jött lázba: „Az egész pályafutása során gyönyörű találatokat szerzett. Mostanában a góljaival segít a csapatnak, de a védőmunkája és a kreativitása is hasznos.”

A Manchester United továbbra is a hatodik helyen áll a Premier League-ben, ám pontszámban utolérte az egy meccsel kevesebbet játszó Tottenhamet. Az MU a következő fordulóban december 31-én a Middlesbrough-t látja vendégül.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Watford–Crystal Palace 1–1 (Deeney 71., ill. Cabaye 26.)
Arsenal–West Bromwich Albion 1–0 (Giroud 86.)
Burnley–Middlesbrough 1–0 (Gray 80.)
Chelsea–Bournemouth 3–0 (Pedro 24. 93., E. Hazard 49. – 11-esből)
Leicester City–Everton 0–2 (Mirallas 51., Lukaku 91.)
Manchester United–Sunderland 3–1 (Blind 39., Ibrahimovic 82., Mhitarjan 86., ill. Borini 91.)
Swansea City–West Ham United 1–4 (F. Llorente 89., ill. A. Ayew 13., W. Reid 50., Antonio 78., A. Carroll 90.)

Hull City–Manchester City 0–3 (Yaya Touré 72. – 11-esből, Iheanacho 78., C. Davies 94. – öngól)

1. Chelsea 18 15 1 2 38–11 +27 46
2. Manchester City 18 12 3 3 39–20 +19 39
3. Liverpool 17 11 4 2 41–20 +21 37
4. Arsenal 18 11 4 3 39–19 +20 37
5. Tottenham 17 9 6 2 29–12 +17 33
6. Manchester United 18 9 6 3 27–18 +9 33
7. Everton 18 7 5 6 23–21 +2 26
8. Southampton 17 6 6 5 17–16 +1 24