A Man. United egy félidő alatt lerendezte a cambridge-i hősöket

2015.02.03. 20:41
Juan Mata törte meg a jeget (Fotó: Action Images)
A Manchester United magabiztos győzelemmel jutott az FA-kupa ötödik fordulójába, miután egy megismételt mérkőzésen 3–0-ra legyőzte a negyedik ligás Cambridge együttesét. A hősiesen helytálló vendégek 25 percig bírták a nyomást, majd megtörtek a PL-óriás otthonában, de így sem vallottak szégyent, emelt fővel (és gazdagon) utazhatnak haza.

A forgalmi dugó miatt jó húszperces csúszással kezdődő találkozó első percében a Cambridge alaposan ráijesztett a Manchester United játékosaira és szurkolóira: Blind egy szerencsétlen labdaérintéssel méretes gólhelyzetbe Elliottot, aki 16 méterről nem tudott a mennybe menni, belsővel a bal oldali kapufát találta el.

115 perc próbálkozás után (az első mérkőzés 0–0-s döntetlennel ért véget) végül megtörte a jeget a Manchester United, és bevette negyedik ligás ellenfele hálóját. A 25. percben Matától indult az akció és a spanyol is fejezte be, Di María beadása és Fellaini visszafejelése után közvetlen közelről talált a kapuba. 1–0.

Juan Mata 15 FA-kupa-mérkőzésen 15 gólban vállalt szerepet (gól és gólpassz).

Hét perccel később Marcos Rojo növelte a hazai előnyt, a hátvéd hat méterről fejjel volt eredményes Fellaini megpattanó lövése és Robin van Persie centerezése után. 2–0. A nyáron igazolt argentin első gólját szerezte meg klubjában.

A második félidőben már felszabadultabban futballozott a Manchester és látványos megmozdulásokkal próbálta kiszolgálni közönségét, a Cambridge kitartóan védekezett, de támadásban szinte semmire sem volt képes.

Louis van Gaal cseréi azért még bizonyítottak a mesternek. A 73. percben Herrera passza után a 19 éves Wilson is bevette a Cambridge kapuját, kialakítva ezzel a 3–0-s végeredményt.

A lefújást követően Richard Money, a Cambridge menedzsere tisztelgett a szurkolóknak, játékosai pedig elkezdték vadászni a manchesteri sztárok mezeit, hogy legyen emlékük életük nagy mérkőzéséről.

A többi kedd esti mérkőzésen:

Király Gábor együttese, az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Championship) szereplő Fulham 3–1-re kikapott a Sunderlandtől. A magyar kapus a kispadról nézte végig a mérkőzést, amelyen a házigazda Fulham az első félóra végén megszerezte a vezetést, és még a 60. percben is vezetett (1–0). Akkor azonban egy öngóllal egyenlített a Sunderland, majd negyedórával a vége előtt fordított, a ráadás pillanataiban pedig bebiztosította a sikert.

ANGOL FA-KUPA
4. FORDULÓ, MEGISMÉTELT MÉRKŐZÉS
Manchester United–Cambridge United 3–0

21.05. Manchester, Old Trafford. V: J. Moss
MU: De Gea – McNair, Smalling, Evans, Rojo (Young 81.) – Blind, Fellaini, Di María, Mata – Rooney, Van Persie (Wilson 65.) Menedzser: Louis van Gaal. Kispadon: Jones, Falcao, Herrera, Valencia, Valdés
CU: Dunn – Tait, Coulson, Nelson (Miller 86.), Taylor – Donaldson, Champion, McGeehan, Simpson (Kaikai 61.), Chadwick (Morrissey 51.) – Elliott. Menedzser: Richard Money. Kispadon: Norris, Gaffney, Ball, B-J Taylor
Gólszerzők: Mata (25.), Rojo (32.) , Wilson (73.)

Fulham (II.)–Sunderland (I.) 1–3 (Rodallega 28., ill. Bettinelli 60. – öngól, R. Álvarez 75., J. Gomez 93. – 11-esből)
Sheffield United (III.)–Preston North End (III.) 1–3 (J. Murphy 37., ill. Gallagher 63., 73., Huntington 68.)

A MANCHESTER UNITED–CAMBRIDGE UNITED TALÁLKOZÓ LEGFONTOSABB TÖRTÉNÉSEI:

2. FÉLIDŐ

94. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A MANCHESTER UNITED JUTOTT AZ FA-KUPA ÖTÖDIK FORDULÓJÁBA.
93. perc: Centiken múlt a Cambridge gólja!
McGeehan 16 méterről az oldalhálót találta el.
90. perc:
Három perc lesz a ráadás.
86. perc:
Csere a vendégeknél, Miller váltotta Nelsont.
– Közben a mai nap másik két FA-kupa-párharca véget ért.
85. perc:
Rooney tekert ismét kapura, Dunn a helyén volt.
81. perc:
Az utolsó manchesteri csere: a második gól szerzője, Rojo ballagott le, Ashley Young állt be.
78. perc:
Rooney szöglete Fellaininak magas volt, Herrera elérte, de nem tudott lőni. Rooney viszont igen, a 16-os sarkáról fölé tekert a csatár.
74. perc:
Ezzel tényleg véget ért a mérkőzés, legalábbis a továbbjutás kérdése szempontjából.
73. perc: GÓL! WILSON VILLANT! 3–0! VIDEÓ!
Két csere hozta össze gólt. A felezővonalnál vesztett labdát a Cambridge, Herrera passzolt Wilsonhoz, aki egy testcsellel két védőt is becsapott, majd a bal alsó sarokba lőtt. A gólban Dunn kapus is ludas volt.
69. perc:
Újabb hazai csere, Di María ment le, Ander Herrera váltotta.
68. perc:
Di María egy labdaátvétel után a nézők biztatására jó 18 méterről tüzelt, Dunn bravúrral ütötte szögletre a löketet.
66. perc:
Érkezik-e Radamel Falcao?
65. perc:
Van Persie ma este biztosan nem szerez gólt. A hollandot a 19 éves Wilson váltja, ő az első manchesteri csere.
62. perc:
Egymás után két szögletet rúghatott a Cambridge, de egyszer sem jutott el helyzetig.
61. perc:
Újabb csere a vendégeknél: Kaikai váltotta Simpsont.
58. perc:
Di María ördögi cselei után a 9. hazai szöglet érkezett a vendég kapu elé, Dunn bokszolta ki
54. perc:
Fellaini sarokkal trükközött a 16-oson belül, Rooneyhoz került a labda, aki a térdén megtáncoltatta a labdát, majd 17 méterről kőkeményen lőtt. A kipattanóra RVP csapott le, öt méterről a kapu fölé emelt.
52. perc:
Van Persie hagyta ki az újabb nagy helyzetet! Mata zseniális passza után mellel vette át a labdát a holland, de közelről nem tudott túljárni Dunn eszén.
51. perc:
Az első csere! A korábbi manchesteri, Chadwick ment le a pályáról, Morrissey állt be.
50. perc: McNair bal oldali beadás után Van Persie fejelt, kapu mellé.
47. perc:
Passzolási hatékonyság az első félidőben: 89.9% és 64%.
46. perc:
Csere nem történt a szünetben.
46. perc:
Folytatódik a találkozó, a Cambridge hozta ismét játékba a labdát.

1. FÉLIDŐ

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
Elliott egy korai kapufával ráijesztett a „vörös ördögökre”, akik 25 perc elteltével már gólra tudták váltani fölényüket, majd meg is duplázták előnyüket.
43. perc: Kontrázott az MU!
A szöglet után Di María rohant át az ellenfél térfelén, hosszú labdával kínálta meg a nagy lendülettel érkező Rooneyt, aki kapásból lőtt, méterekkel mellé.
42. perc: Rojo ajándékozott egy szögletet a vendégeknek (ez volt az első a meccsen), de nem mentek vele sokra.
40. perc:
Donaldson vette át a labdát és nézte meg magának a hosszú sarkot 17 méterről, laposan lőtt, méterekkel mellé.
35. perc: Di María lőtt kapu fölé a 16-oson kívülről Mata passza után. Ennyire azért nem ment fölé.
32. perc: GÓL! ROJO FEJELT A KAPUBA, 2–0! VIDEÓ!
Túl nagy a nyomás a Cambridge-nek. Az MU ötödik szöglete után Fellaini lövése pattant meg, Van Persie elé került, aki külsővel tekerte középre a labdát, Marcos Rojo érkezett és 6 méterről a kapuba fejelt.
29. perc: Nagy lövés!
Egy rövidre sikerült felszabadítás után McNair bombázott kapura, Dunn lábbal védett, szöglet a vége.
– Juan Mata 15 FA-kupa-mérkőzésen 15 gólban vállalt szerepet (gól és gólpassz).
26. perc:
Egyelőre úgy tűnik, működik Van Gaal taktikája és a széleken erőltetett hazai támadások.
25. perc: GÓL! VEZET A MANCHESTER UNITED! 1–0! VIDEÓ!
Okos gól a hazaiaktól. Mata tette ki a bal szélre Di Maríának, aki a túloldalon Fellaini fejét kereste, a belga bölcsen visszabólintotta a labdát középre, ahol Juan Mata érkezett és közelről a kapuba pofozta a labdát.
21. perc:
Mata beadásából lövés lett, a veszélyesen tekeredő labdát lekapta Dunn.
20. perc:
Di Maríát kell ápolni, McGeehan taposta meg egy kicsit.
18. perc:
Ez már veszélyes volt! Rooney egy jó csel után 16 méterről lőtt laposan, de pont Dunn kezébe.
16. perc:
Labdabirtoklás: 77%–23%, nagyobb helyzetük mégis a vendégeknek volt.
11. perc: Rooney fejelt takarásból, a megpattanó kísérletet magabiztosan fogta Dunn.
– Csoda kell:
a Manchester United legutóbbi 41, alacsonyabb osztályú ellenfél ellen vívott FA-kupa-mérkőzéséből egyet veszített el.
9. perc:
Donaldson végezte el a Cambridge szabadrúgását, De Gea kezében kötött ki a labda.
6. perc:
Ezúttal Rojo tekert középre, Coulson bólintotta ki. Várhatóan ez ma néhányszor még megismétlődik.
5. perc:
Egyelőre szélről érkező beadásokkal operál a Manchester, nem sok sikerrel.
4. perc: Magához ragadta az irányítást az MU, letáborozott saját térfelén a Cambridge.
1. perc: KAPUFA! VEZETHETNE A CAMBRIDGE! De nem vezet.
Blind nagyon szerencsétlenül ért labdába saját térfelén, amivel hatalmas helyzetbe hozta a Cambridge csatárát, Elliottot, aki 16 méterről belsővel a bal oldali kapufát találta el. VIDEÓ!
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a Man. United indította útjára a labdát.

– A csapatok már a pályán, lassan TÉNYLEG kezdünk!
– A két csapatot 54 ligapozíció választja el egymástól.
– Visszatér az Old Traffordra Luke Chadwick, aki 1999-ben a Man. Unitedben kezdte felnőttként a karrierjét. Legutóbb 4805 napja lépett pályára az Old Traffordon.
A Cambridge legutóbb az 1999–2000-es szezonban érte el az FA-kupa ötödik fordulóját.

– A csúszás a játékosok bemelegítésére és a felkészülés utolsó simításaira zavaró hatással lehet. Ezért a hazaiak és a vendégek már kint vannak a gyepen egy újabb átmozgatásra, nehogy kihűljenek az izmok.
A találkozó húszperces csúszással, azaz 21.05-kor kezdődött. Az M6-os autópályán sok szurkoló a dugóban ragadt, őket várták meg a szervezők.
– Nagyjából hétezer szurkoló kísérte el a vendégeket az Old Traffordra, 300 km-t utaztak. A megismételt mérkőzés hatalmas bevételt jelent a negyedik ligás klubnak, főként a televíziós jogdíj miatt.

(Fotó: Action images)

– Nagy nap a mai a Cambridge játékosainak életében, akik nem győztek szelfiket kattintani a pálya bejárásakor az Old Traffordon.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MANCHESTER UNITED–CAMBRIDGE UNITED ANGOL FA-KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

ELŐZMÉNYEK

Az első mérkőzés összefoglalója:

A Cambridge két hiányzója Liam Hughes és Harrison Dunk, előbbi a Manchester elleni kupatalálkozón szenvedett sérülést.

Michael Carrick biztosan nem játszhat a Manchester Unitedben sérülés miatt, Adnan Januzajt nem nevezte Van Gaal. Evans is kétséges volt, végül a kezdőben kapott helyet. Juan Mata az első mérkőzésen nem szerepelt, ezúttal ott lesz a pályán a spanyol.

A Manchester United története során 11 alkalommal hódította el az FA-kupát.

Bár még csak a legjobb tizenhat közé kerülés a tét, az FA-kupa 2014–2015-ös szezonjában már több óriás, köztük a Chelsea, a Manchester City és a Tottenham is kiesett.