Nem jött le Kepa, ismét a Manchester Cityé az angol Ligakupa!

2019.02.24. 17:20
Sterling védhetetlenül a kapuba bombázta a tizenegyesét, így a Manchester City megvédte a címét (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City nyerte meg az angol labdarúgó Ligakupát, a döntőben gól nélküli 120 percet követően tizenegyespárbajban 4–3-ra legyőzte a Chelsea-t.

ANGOL LIGAKUPA
DÖNTŐ

CHELSEA–MANCHESTER CITY 0–0 – 11-esekkel: 3–4
London, Wembley Stadion, 81 775 néző. Vezette: Moss
Chelsea: Kepa – Azpilicueta, David Luiz, Rüdiger, Emerson Palmieri – Kanté, Jorginho, Barkley (Loftus-Cheek, 89.) – Willian (Higuaín, 95.), Hazard, Pedro (Hudson-Odoi, 79.). Vezetőedző: Maurizio Sarri
Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte (Kompany, a szünetben), Zincsenko – De Bruyne (L. Sané, 86.), Fernandinho (Danilo, 91.), David Silva (Gündogan, 79.) – Bernardo Silva, Agüero, Sterling. Menedzser: Pep Guardiola

Címvédés vagy reváns?

A sok közül ez volt az egyik kérdése az angol Ligakupa döntőjének. A londoni Wembleyben az előző kiírást megnyerő Manchester City találkozott a Chelsea-vel, amelyet két héttel ezelőtt 6–0-ra kiütött a bajnokságban.

Maurizio Sarri csapata alaposan felszívta magát a mérkőzésre, mi sem jelezte ezt jobban, hogy a középkezdés után két másodperccel Jorginho szabálytalankodott Sergio Agüeróval szemben. Az első félidőben sokkal több izgalom nem akadt, az első lövésre 22 percet kellett várni, ekkor Agüero küldte a labdát jóval a kapu fölé. A Manchester City jóval többet birtokolta a labdát, de nem nagyon tudott mit kezdeni az ezúttal jóval szervezettebb védelemmel szemben – nem is volt 4–0 az állás 25 perc játék után, mint két héttel ezelőtt…

A felejthető első játékrészt követően a fordulás után sem változott sokat a játék képe. Az 55. percben Agüero lőtt gólt, ám ezt az asszisztens intésére és a videobíró megerősítésével nem adták meg. A 60. perctől kezdett éledezni a Chelsea is, Kanté és Pedro előtt is adódott gólszerzési lehetőség, Edersonnak azonban ők sem adtak munkát. A ráadásban Willian megtornáztatta honfitársát a kapuban, de a brazil kapus résen volt, és szögletre tolta a léc alá tartó szabadrúgást.

Így maradt a gól nélküli döntetlen, és következett a kétszer 15 perc hosszabbítás – hasonlóra, hogy 0–0-val záruljon a Ligakupa-döntő rendes játékideje, legutóbb 2009-ben volt példa, akkor a Tottenham és a Manchester United összecsapásán a tizenegyesek döntöttek.

A hosszabbítás első félideje sok izgalmat nem tartogatott, nem úgy a második…

A 110. perc Sterling tört be a tizenhatoson belülre, majd Agüero elé tálalt, az argentin közeli lövését azonban Azpilicueta és Kepa közös erővel hárította. A spanyol kapus a hosszabbítás legvégén is főszereplővé vált. Agüero lövése után a földön maradt, így már másodszor is ápolni kellett a hosszabbításban. Emiatt Sarri úgy döntött, beküldi a cserekapust, Caballerót, Kepa azonban nem volt hajlandó elhagyni a pályát – hiába állt a kollégája az oldalvonal mellett, teljes felszerelésben. Az olasz vezetőedző kis híján dührohamot kapott, egy pillanatra az öltözőbe is elindult, végül azonban visszatért a kispadokhoz.

Kepa nem volt hajlandó elhagyni a pályát

A nem mindennapi közjáték után 0–0-val ért véget a 120 perc, így a tizenegyesek következhettek. A párbajban Jorginho rögtön hibázott, majd Kepa Agüero tizenegyesét kis híján, Sanéét pedig már valóban hárította. A hibázó német után viszont David Luiz a kapufára rúgta a labdát, a folytatásban pedig már senki nem rontott, így a Manchester City egymás után másodszor, történte során hatodszor nyerte meg az angol Ligakupát!

A tizenegyespárbaj

TIZENEGYESPÁRBAJ

Sterling érkezik a tizenegyesponthoz, ha gól, a City megvédi a címét. Sterling nem hibázik, védhetetlenül a léc alá bombázza a labdát, így ismét a Manchester City az angol Ligakupa győztese! 3–4

Hazard! Elképesztően szemtelen módon, panenkás mozdulattal értékesíti a saját tizenegyesét. 3–3

Bernardo Silva nem hibázik, a kapu közepébe küldi a labdát. 2–3

De ez sincs bent! David Luiz lövése után kijön a labda a bal oldali kapufáról. 2–2

Ez már megvan, Kepa oldalra üti Sané félmagas, a kapu jobb oldalába tartó tizenegyesét. 2–2

Emerson is a kapu bal oldalát választotta, és nem is hibázott. 2–2

Agüero a bal alsót vette célba, Kepa kis híján megfogta a labdát, amely mégis a hálóban kötött ki. 1–2

Azpilicueta kegyetlenül bevágta, Ederson hiába érezte az oldalt. 1–1

Gündogan érkezett, és nem is hibázott, kilőtte a jobb alsó sarkot. Kepa a másik irányba vetődött 0–1

Jorginho érkezett elsőként, ám a rendkívül rosszul helyezett tizenegyesét Ederson hárította. 0–0

HOSSZABBÍTÁS MÁSODIK FÉLIDŐ

125. perc: Ennyi volt, véget ért a hosszabbítás is, jöhetnek a tizenegyesek!

122. perc: Három perc ráadást jelzett Moss segítője, de a közjáték miatt biztosan tovább tart a mérkőzés ennél is.

121. perc: Úgy tűnik, Kepa győzött, és marad a pályán. Sarri elképesztően ideges, el is indult az öltöző felé, aztán visszafordult, és visszatért a kispadhoz.

120. perc: Caballero készen áll a beállásra, a táblát felmutatták, Kepa azonban nem akar lemenni a pályáról. Elképesztő jelenetek, Sarri majd' felrobban a dühtől!

118. perc: Kepát ápolni kellett, majd úgy tűnt, le is kell cserélni, ám a spanyol kapus mindenképp maradni szeretne.

117. perc: Védés! Egy City-kontra végén Agüero vette célba a bal alsót, Kepa nagy vetődéssel megkaparintotta a labdát.

114. perc: Azpilicueta felívelése túl magas volt Higuaínnak.

111. perc: Kepát ápolni is kellett az eset után.

110. perc: MI MARADT KI?! Sterling tört be a tizenhatoson belülre, majd Agüero elé tálalt, akinek a közeli lövése akadt Kepa lábában. A lecsorgó labdát a kapus elütötte, majd Kanté szabadított fel.

108. perc: Gündogan szöglete nagyon pontatlan, mindenki feje felett elszállt a labda.

106. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDŐ

105. perc: Véget ért a hosszabbítás első félideje.

102. perc: Hazard lőtt távolról jóval a kapu fölé.

97. perc: Hudson-Odoi veszélyes szólóját Zincsenko állította meg egy ügyes szereléssel a tizenhatoson belül.

95. perc: Cserélt a Chelsea, Willian helyére Gonzalo Higuaín állt be.

Legutóbb 2009-ben zárult 0–0-val a rendes játékidő, akkor a Tottenham és a Manchester United a tizenegyesekre bízta a döntést.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás.

A hosszabbításban lehetőség van egy negyedik cserére, így megsérült Fernandinhót Danilo váltotta a Cityben.

Nagy volt a harc, gól azonban nem született a rendes játékidőben (Fotó: AFP)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: Véget ért a második félidő, s mivel gólt nem láthattunk, jöhet a kétszer 15 perc hosszabbítás.

90+5. perc: Fernandinhót kellett ápolni, bicegve hagyta el a pályát. Úgy tűnik, számára véget ért a mai mérkőzés.

90+4. perc: Loftus-Cheek egy pazar csel után indította Hazard-t, aki egyedül léphetett volna ki, de les miatt megállították. A visszajátszások alapján nem múlott sokon, de valóban les volt.

90+2. perc: Willian bal oldali szabadrúgása után Ederson tolta ki a léc alól a labdát szögletre.

90+1. perc: Otamendi vágta fel Hazard-t, ez is megérdemelt sárga lap.

90. perc: Négy perc a ráadás a második félidő végén.

89. perc: Cserélt Sarri, Barkleyt Ruben Loftus-Cheek váltotta.

88. perc: Jorginho ütközte le szabálytalanul a Chelsea térfelének közepén a labdával meglóduló Sterlinget, ezért is járt a sárga lap.

86. perc: Újabb csere, De Bruyne helyére Leroy Sané érkezett.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 81 775 fő.

79. perc: Cserék mind a két oldalon, a manchesterieknél David Silvát Ilkay Gündogan váltotta, míg a londoniaknál Pedro helyére Callum Hudson-Odoi állt be.

76. perc: A sarokrúgás után David Silva rúgta el a labdát.

76. perc: Hazard egy szép csel után Pedrónak dobta ki a labdát, a spanyol azonban lövés helyett a visszapasszt választotta, ám így Zincsenkóban elakadt a labda.

73. perc: 18 méterről De Bruyne végezte el a szabadrúgást, s a kapu fölé küldte a labdát.

72. perc: Rüdiger három másodperc leforgása alatt kétszer szabálytalankodott, előbb De Bruynét, majd David Silvát rúgta fel – „jutalma” sárga lap.

71. perc: Willian passza után Barkley próbálkozott, de 15 méterről a kapu fölé csavarta a labdát.

66. perc: Helyzet! Willian indítása után Hazard lépett meg, majd az alapvonalról visszatette a labdát, amelyet Kanté futtából, hat méterről a kapu fölé lőtt.

65. perc: Bernardo Silva beadása után Kepa húzta le a labdát.

64. perc: De Bruyne felívelése nagyon pontatlan volt Sterlingnek.

57. perc: Megvan a meccs második sárga lapja, Fernandinho a gazdája – szabálytalanul állította meg Barkleyt.

57. perc: Nincs gól, 0–0-ról folytatjuk!

56. perc: Jön a videobíró, a lassítások alapján centiken múlik, hogy Agüero lesen helyezkedett-e.

55. perc: Gól, de les! Agüero lő a bal alsó sarokba nyolc méterről, de a magasban az asszisztens zászlója, érvénytelen a gól. Vagy…

48. perc: David Luiz rövid felszabadítása után Fernandinho 18 méterről lőtte a kapu fölé a labdát.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a manchesteriek kezdték a második félidőt.

A második félidőre egyet csertél Pep Guardiola, minden bizonnyal sérülés miatt, kényszerből: Laporte-ot Vincent Kompany váltotta.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Ezzel véget is ért az első félidő, a játékosok gól nélküli döntetlennel vonulhatnak a pihenőre.

45+2. perc: Willian szöglete nem volt veszélyes.

45+1. perc: Willian szabadrúgása pontatlan volt, Otamendi azonban nem értette meg magát a társakkal és szögletre fejelte a labdát.

45. perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

45. perc: Hazard csent labdát Laporte-tól, majd három ügyes csel után 15 méterről tüzelt, de a labda elakadt David Silvában.

44. perc: David Luiz maradt a földön, de ápolásra nem volt szükség.

43. perc: De Bruyne szöglete ezúttal sem volt túl jó, majd a visszaemelt labdát kiszorított helyzetből, estében Otamendi rúgta a kapujából kivetődő Kepa kezébe.

42. perc: De Bruyne szabadrúgása veszélytelen volt, nem úgy a másik oldalról visszatett labda, amelyet végül Hazard vágott ki.

41. perc: Willian szabálytalankodott De Bruynével szemben a jobb szélen.

39. perc: Sterling kevergetett a tizenhatoson belül, de helyzetet nem tudott kialakítani.

35. perc: De Bruyne felívelése után előbb Sterling, majd David SIlva fejelt, a lábát lövésre lendítő Agüero elől azonban tisztáztak a londoniak.

32. perc: Jorginho löbbölt volna Hazard elé a tizenhatoson belülre, ám Fernandinho elfejelte a labdát.

31. perc: De Bruyne szabadrúgása után David Luiz fejelte el a labdát a tizenhatoson belülről.

30. perc: David Luiz sárgult be elsőként, a jobb szélen meginduló Bernardo Silva lávát húzta el.

28. perc: Újabb lövés! Agüero kísérletezett 17 méterről, de David Luiz lábán lelassult a labda, amelyet így egy könnyed vetődéssel megszerzett Kepa.

27. perc: Emerson indítása hosszú Hazard-nak.

Két héttel ezelőtt 25 perc játék után már 4–0-ra vezetett a City…

Ez volt a mérkőzés első lövése…

22. perc: Végre valami! Bernardo Silva felívelése után Agüero mellel átvette a labdát Azpilicueta mellett, így rögtön lépéselőnybe is került, végül 11 méterről ballal tüzelt, de a kísérlete jóval a kapu fölé szállt.

Fokozza a nyomást a City, a Chelsea csak elvétve tudja megtartani a labdát.

18. perc: Walker beadása után Sterling nem tudta jól átvenni a labdát, majd Zincsenko kanyarítása után David Luiz tisztázott fejjel.

Visszafogott kezdés, nem estek egymásnak a csapatok. A manchesteriek birtokolják többet a labdát, de helyzet még egyik kapu előtt sem alakult ki.

10. perc: David Luiz indítása után Kanté ugrott volna ki, de Zincsenko szerelte az utolsó pillanatban.

2. perc: De Bruyne szöglete után Barkley fejelte el a labdát a tizenhatoson belülről.

1. perc: Agüero 5 másodperccel a középkezdés után elterült a földön, Jorginho vállával találkozott. Nagy baj nincs, folytatja az argentin csatár.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a londoniak indították útjára a labdát.

A mérkőzés játékvezetője Jonathan Moss.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az angol Ligakupa döntője, amelyben a Chelsea és a címvédő Manchester City találkozik egymással. Tartsanak velünk!

A Wembley már készen áll a játékosok és a szurkolók fogadására (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

A londoniak és a címvédő manchesteriek is a hatodik Ligakupa-győzelmükre hajtanak ma a Wembleyben.

A két csapat két héttel ezelőtt a bajnokságban is összecsapott egymással, akkor a Manchester City 6–0-ra kiütötte a Chelsea-t. Részletek itt!

A hét közben mind a két csapat pályára lépett: a Manchester City 3–2-re nyert a Schalke otthonában a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc első felvonásán, míg a Chelsea hazai pályán 3–0-ra nyert, így kettős sikerrel búcsúztatta a Malmőt az Európa-ligából.

A második számú kupasorozat nyolcaddöntőjében egyébként Kádár Tamás csapatával, az ukrán Dinamo Kijevvel találkozik a Chelsea. Részletek a sorsolásról itt!

A Chelsea-vel kapcsolatos hír, hogy 2020 nyaráig kizárták az átigazolási piacról a klubot. Részletek itt!

Sarri-vederci? A szurkolók türelme az olasz mester iránt már elfogyott, vajon a vezetőségé meddig tart? Cikk itt!