Agüero rekorder lett, a City a Chelsea elleni 6–0-val ismét az élen!

2019.02.10. 16:53
Sergio Agüero három góllal vette ki a részét a Chelsea legyőzéséből (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 26. fordulójának rangadóján a Manchester City a Chelsea 6–0-s kiütésével állt vissza a tabella első helyére, megelőzve a Liverpoolt. A mérkőzés hőse a három gólt elérő Sergio Agüero, aki a City történetének legjobb bajnoki gólszerzőjévé avanzsált. Ez volt a Chelsea legsúlyosabb veresége a PL-érában.

Rangadóra érkezett, valóságos mészárlást láthatott a szurkolóhad a manchesteri Etihadban, mivel a City huszonöt perc alatt teljesen padlóra küldte a Chelsea-t, és hamar egyértelmű lett, hogy a tabella élén zárja a hétvégét.

Pedig nem indult rosszul a Chelsea-nek a mérkőzés, a vendégek élénken mozogtak, és a 2. percben Gonzalo Higuaínnak volt két (fél)lehetősége is. Aztán elszabadult a kék pokol... A 4. percben elképesztő védekezési hibát követtek el a londoniak: Marcos Alonso behúzódott egy szabadrúgásnál, de senki sem váltott ki a helyére, így Bernardo Silva a jobb szélen teljesen üresen kapott labdát, középre passzolt, megpattanó átadását pedig a hosszún lendületből érkező Raheem Sterling a kapuba vágta (1–0).

Négy perccel később Sergio Agüero érezte „méltóságán alulinak”, hogy szűk két méterről az üres kapuba passzoljon, a 13. minutumban viszont megoldotta jóval messzebbről: óriási gólt zúdított balról, jobbal a hosszú fölső sarokba 23 méterről (2–0). Az argentin csatár ezzel holtversenyben a Manchester City legtöbb bajnoki gólt szerző játékosa lett, ám a rekorddöntésre már csak öt percet kellett várni. Ekkor Ross Barkley érthetetlen módon haza akart stukkolni egy labdát, de Agüero – aki a védővonal mögött settenkedett – lecsapott arra, és ki is használta az ajándékba kapott ziccert (3–0).

Ha ez még nem lett volna elég megpróbáltatás a Chelsea-hívek számára, a 25. percben jött a negyedik: egy rossz felszabadítást követően Ilkay Gündogan csavart a bal alsóba precízen a tizenhatoson kívülről (4–0). A Chelsea 1990 óta most kapott először két egymást követő idegenbeli bajnokiján legalább négy gólt! A félidő végén nagy labdabirtoklási fölénybe került a vesztésre álló gárda, Higuaín kétszer is megtornáztatta Edersont, gólt azonban nem sikerült elérnie Maurizio Sarri csapatának.

Agüero egy lécre fejelt labdával kezdte a második félidőt, majd az 56. percben higgadtan értékesítette a Raheem Sterling elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt (5–0). Ez volt a tizenegyedik triplája a Premier League-ben, és ezzel beállította Alan Shearer csúcsát – a 65. percben vastaps kíséretében ballagott le a pályáról. Meg azzal a tudattal, hogy könnyűszerrel szerezhetett volna ötöt is...

Ezzel nem volt vége a teljesen hitehagyottan bóklászó Chelsea pokoljárásának: a 80. percben a csereként beállt David Silva remek passzt adott a bal szélen meginduló Olekszandr Zincsenkónak, a szárnyvédő pontosan adott középre, Sterling meg közelről a kapuba lőtt (6–0).

„A Chelsea így folytatta a sormintát, 3–0-ra legyőzte a Sheffield Wednesdayt az FA-kupában, 4–0-ra kikapott a PL-ben a Bournemouthtól, majd 5–0-ra megverte a Huddersfieldet. Azt azért nem állítjuk, hogy a Chelsea a következő meccsén 6–0-ra kikap majd a Manchester Citytől...”írtuk bő egy hete. Márpedig ez történt, bármilyen hihetetlen is, a Chelsea 6–0-ra veszítette el a Manchester City elleni rangadót – nagyon csúnya kiütés, amely lehet, hogy Maurizio Sarri bizalmi indexét is jóval lejjebb viszi...

A Chelsea a PL-érában most szenvedte el a legsúlyosabb vereségét, a Manchester City pedig jobb gólkülönbségével megelőzte a Liverpoolt, és ismét vezeti a tabellát – igaz, a vesztett pontokat tekintve a Pool áll jobban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Manchester City–Chelsea 6–0 (Sterling 4., 80., Agüero 13., 19., 56. – a harmadikat 11-esből, Gündogan 25.)
KORÁBBAN
Tottenham Hotspur–Leicester City 3–1(D. Sánchez 33., Eriksen 63., Szon Hung Min 91, ill. Vardy 76.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brighton & Hove Albion–Burnley 1–3 (Duffy 76., ill. Wood 26., 61., Barnes 74. – 11-esből)
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Mané 24., Wijnaldum 34., Szalah 48. )
Huddersfield Town–Arsenal
1–2 (Kolasinac 93. – öngól, ill. Iwobi 16., Lacazette 44.)
Crystal Palace–West Ham United
1–1 (Zaha 76., ill. Noble 27. – 11-esből)
Southampton–Cardiff City 12 (Stephens 91., ill. Bamba 69., Zohore 93.)
Watford–Everton
1–0 (A. Gray 65.)
Fulham–Manchester United 0–3 (Pogba 14., 65. – a másodikat 11-esből, Martial 23.)