Megszakadt a Man. City fantasztikus sorozata az Etihadban – statisztikák

B. D. K.B. D. K.
2024.04.01. 11:33
Guarduoláék nem tudtak betalálni (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, a Manchester City és az Arsenal gól nélküli döntetlenre végzett az Etihad Stadionban az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának rangadóján vasárnap. A meccs után a statisztikákból szemezgettünk!

Az Arsenal lett a negyedik olyan együttes, amely egy Guardiola által irányított csapattól odahaza és idegenben sem kapott gólt egy bajnoki idényben (1–0, 0–0). Elsőként a Borussia Mönchengladbach csinálta ezt meg (2014–2015), aztán a 2020–2021-es kiírásban a Manchester United, majd a 2021–2022-es idényben a Crystal Palace.

Sőt, az Arsenal a City elleni két bajnokiján csupán egy-egy kapura tartó kísérletet engedett ellenfelének.

A két csapat őszi bajnokijához hasonlóan ezen sem született gól az első félidőben. Az ezt megelőző 22 egymás elleni ligameccsükön viszont mindig volt legalább egy találat a szünet előtt.

Az Opta mindent figyel: Mikel Arteta ebben az idényben több időt tölt a technikai zónán kívül, mint bármely más vezetőedző a top öt bajnokságban.

Az Arsenal védekezési mutatói a PL mostani idényében:
– A legkevesebb kaput eltaláló kísérletet engedi (77)
– A legkevesebb kapott gólnál jár (24)
– A legkevesebb várható kapott gólja van a kaput eltaláló kísérletek minősége alapján (20.46)
– A legtöbb kapott gól nélküli meccset számlálja (12)

A Manchester City az ezt megelőző 50 hazai bajnokiján mindig képes volt legalább egy gólt szerezni. Az Arsenal most a Southampton bravúrját tudta megismételni azzal, hogy nem kapott gólt az Etihadban. A Soton erre még 2021. szeptember 18-án volt képes, az a meccs is 0–0 lett.