PL: micsoda este! A Bournemouth háromgólos hátrányból verte meg a Lutont

T. Z.T. Z.
2024.03.13. 22:45
Az egyik bournemouthi hős: Antoine Semenyo duplázott a Luton ellen (Fotó: AFC Bournemouth/Facebook)
Kerkez Milos csapata, a Bournemouth háromgólos hátrányból felállva 4–3-ra legyőzte a Lutont Townt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójából megismételt összecsapásán.

Mint ismert, eredetileg tavaly december 16-án rendezték a Bournemouth–Luton Town összecsapást, amelyet azonban akkor nem tudtak befejezni, a második félidőben ugyanis a vendégek játékosa, Tom Lockyer összeesett a pályán. Később kiderült a sajnálatos tény: Lockyernek megállt a szíve, és nagyban a helyi orvosi stáb lélekjelenlétének köszönhette, hogy életben maradt. A meccset néhány hónappal később, most teljes egészében megismételték.

Még a kezdőrúgás előtt megható jeleneteket élhetett át a bournemouthi közönség, hiszen Lockyer is kivonult a pályára; a Luton labdarúgója most először találkozott azokkal az emberekkel, akik decemberben megmentették az életét. A megható momentumok után a futballé lett a főszerep, és ezt nem bántuk meg, a két csapat ugyanis igazi angol klasszikust játszott egymással.

Kerkez Milos ezúttal a kispadon foglalt helyet a Bournemouthnál, amely rémesen indított: a Luton már a 9. percben vezetést szerzett, majd még a szünet előtt újabb két találattal növelte az előnyét – így a szünetben 0–3 állt az eredményjelzőn. Minden eldőlt, hihették (volna) sokan a lelátón. Nem így gondolkodtak viszont a hazai játékosok, akik a második félidőben igazi hőstettet vittek véghez.

Az 52. percben Dominic Solanke csodálatos góllal szépített, majd 12 perccel később Illja Zabarnij tovább faragott csapata hátrányából – a hazaiak számára ekkor már felcsillant a remény, hogy még semmi sincs elveszve. Két perccel később pedig már döntetlen állt az eredményjelzőn, miután Antoine Semenyo is bevette a Luton kapuját. 3–3, a Bournemouth véghezvitte a lehetetlent.

De nem ez volt az utolsó tölténye Andoni Iraola együttesének. Merthogy a 84. percben Semenyo ismét megvillant, és közelről, hatalmas erővel a kapuba zúdította a Bournemouth negyedik, saját maga második gólját a meccsen. Ezzel akár vége is lehetett volna, de következett még kilenc perc hosszabbítás, ahol akár újabb fordulat is jöhetett volna – csakhogy már nem jött...

A Bournemouth sokáig emlékezetes meccsen, háromgólos hátrányból felállva 4–3-ra megnyerte a találkozót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ, BEPÓTOLT MÉRKŐZÉS
Bournemouth–Luton 4–3 (Solanke 50., Zabarnij 62., Semenyo 64., 83., ill. Chong 9., Ogbene 31., Barkley 45+1.)