PL: őrült meccs Newcastle-ben, a „szarkák” nyolgólos meccsen ikszeltek a Lutonnal

M. B.M. B.
2024.02.03. 18:15
Nem bírt egymással a Newcastle és a Luton (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United 4–4-es döntetlent játszott a Luton Townnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának késő délutáni meccsén. A Brighton otthon nyert a Crystal Palace ellen, míg a Fulham a Burnley otthonában ikszelt.

NEWCASTLE UNITED–LUTON TOWN

Őrült meccset játszottak a felek a St. James' Parkban, ahol a Newcastle kétszer is előnybe került a Luton Town ellen – Sean Longstaff először egy villámgyors akció végén talált be, majd (1–1-nél) Gordon lövése után értékesítette a kipattanót. Az abszolút PL-újonc viszont mindkét esetben képes volt válaszolni: először Gabriel Osho fejese vágódott a keresztlécről a kapuba, majd Ross Barkley pofozta a hálóba a Dúbravkáról elé pattanó labdát. A szünet után is domináltak a „szarkák”, de általános meglepetésre nem ők, hanem a Luton szerzett két gólt: az 59. percben Carlton Morris (megismételt) tizenegyesből volt eredményes, majd három perccel később Elijah Adebayo lőtt a jobb alsó sarokba (2–4). Ezzel azonban nem volt vége a meccsnek, öt perccel a Luton gólja után Kieran Trippier szépített egy közeli lövéssel, majd a 73. percben Harvey Barnes 4–4-re módosította az állást. A meccs hátralevő részében – beleértve a tízperces ráadást is – mindkét félnek megvoltak a lehetőségei a győzelem megszerzésére, de több gól nem született, így az egyre jobb formába lendülő Luton pontot rabolt a St. James' Parkból. 4–4

BRIGHTON–CRYSTAL PALACE

Három percig sem bírta ki kapott gól nélkül a Roy Hodgson által összetákolt védelem a Brighton otthonában, ahol Lewis Dunk fejese nagyon korán előnyhöz juttatta a hazaiakat. Az első félidő második felében tovább nőtt ez az előny: előbb Jack Hinshelwood fejelt a jobb kapufa töve mellé, majd egy perccel később Facundo Buonanotte is beköszönt. A szünet után sokáig nem változott az eredmény, majd az utolsó húsz percben Jean-Philippe Mateta révén megszerezte becsületgólját a Palace. Erre volt még válasza a meccs végén a Brightonnak, Welbeck sarkazását Joao Pedro lőtte a hálóba: 4–1

BURNLEY–FULHAM

Mindössze négy perc alatt sikerült két gólt szereznie a Fulhamnek a Burnley otthonában: először Joao Palhinha fejelt a kapuba a 17. percben, majd Rodrigo Muniz emelte át szemfülesen a Burnley kapusát. A fordulás után is a vendégek voltak veszélyesebbek, de a hazai csapatnak így is összejött a szépítés, a 71. percben David Datro Fofana fejelt a kapuba. A Chelsea-től kölcsönvett elefántcsontparti csatár a 91. percben is betalált, s ezzel egy pontot megmentett csapatának. 2–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Crystal Palace 4–1 (Dunk 3., Hinshelwood 33., Buonanotte 34., Joao Pedro 84., ill. Mateta 71.)
Burnley–Fulham 2–2 (Fofana 71., 90+1., Joao Palhinha 17., Rodrigo Muniz 21.)
Newcastle United–Luton Town 4–4 (Longstaff 7., 23., Trippier 67., Barnes 73., ill. Osho 21., Barkley 40., Morris 59 – 11-esből, Adebayo 62.)

Később
18.30: Sheffield United–Aston Villa (Tv: Spíler1)

Korábban
Everton–Tottenham 2–2 (Harrison 30., Branthwaite 90+4., ill. Richarlison 4., 41.)