A Burnleyt is kitömte az Arsenal; Kerkez nélkül szerzett pontot a Bournemouth

H. Á.H. Á.
2024.02.17. 18:21
Ödegaard (középen) szerezte az első gólt (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 25. fordulójának szombat délutáni meccsein az Arsenal gálázott a Burnley vendégeként, a Bournemouth Kerkez Milos nélkül szerzett pontot a Newcastle otthonában, míg a Tottenham meglepetésre odahaza kapott ki a Wolvestól.

Nem állítjuk, hogy jól kezdte a Burnley az Arsenal elleni mérkőzését, hiszen a londoni ágyúsok az első valamirevaló akciójukból megszerezték a vezetést: Martin Ödegaard lőtt a tizenhatos vonaláról a bal alsó sarokba a 4. perc végén. A korai gól megzavarhatta a hazaiakat, akik az egész első félidőben mindössze három alkalommal értek labdába az Arsenal tizenhatosán belül, egyenlítésre nem volt esélyük, ráadásul a félidő rendes játékideje előtt az Arsenal büntetőhöz jutott, amelyet Bukayo Saka váltott gólra. A 22 éves angol válogatott szélső a második játékrész elején végképp eldöntötte a mérkőzést, amikor közelről a léc alá püfölte Ödegaard indítását.

A norvég bő tíz perc múlva akaratlanul is ismét főszereplővé lépett elő, Aaron Ramsey ugyanis megsérült mellette – a 21 éves középpályást hosszú perceken át ápolták, mire hordágyra tették, s levitték a pályáról. A sorozatban ötödik bajnokija megnyerésére készülő Arsenalban Ramsey kiválása után még Leonardo Trossard és Kai Havertz is betalált, kialakítva az 0–5-ös végeredményt. Ezzel az Arsenal a legutóbbi két bajnokiján 11–0-s gólkülönbséget hozott össze, a múlt héten a West Ham otthonában nyert 6–0-ra.

Z

A 92. percig úgy tűnt, hogy a Bournemouth megszakítja öt nyeretlen bajnoki meccsből álló szériáját, egészen addig ugyanis 2–1-re vezetett a Newcastle otthonában (a vendégeknél Kerkez Milos nem kapott lehetőséget, a kispadról nézte végig az összecsapást). A 92. percben aztán az egyetlen perccel korábban csereként beszálló Matt Ritchie szinte első labdaérintéséből kiegyenlített. 2–2

A Wolves némi meglepetésre 2–1-re nyert a Tottenham vendégeként: Joao Gomes az első félidő hajrájában szerzett vezetést a látogatóknak, s ugyan Dejan Kulusevski a szünet után gyorsan egyenlített, a brazil középpályás a félidő derekán második góljával megszerezte a győzelmet jelentő találatot csapatának.

A Nottingham odahaza 2–0-ra legyőzte a meccs utolsó 20 percére emberhátrányba kerülő West Hamet, míg az Aston Villa a Fulham otthonában gyűjtötte be a három pontot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Burnley–Arsenal 0–5 (Ödegaard 4., Saka 41., 47. – az elsőt 11-esből, Trossard 66., Havertz 78.)
Fulham–Aston Villa 1–2 (Rodrigo Muniz 64., ill. Watkins 23., 56.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 2–2 (A. Gordon 58. – 11-esből, M. Ritchie 90+2., ill. Solanke 51., Semenyo 69.)
Nottingham Forest–West Ham United 2–0 (Awoniyi 45+5., Hudson-Odoi 90+4.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Kulusevski 46., ill. Joao Gomes 42., 63.)
18.30: Manchester City–Chelsea (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
KORÁBBAN
Brentford–Liverpool 1–4 (Toney 75., ill. Núnez 35., Mac Allister 55., Szalah 68., Gakpo 86.)