PL: győzelmével már második az Arsenal, szenvedve nyert az MU

B. A.B. A.
2023.11.11. 18:03
Nem okozott gondot a Burnley az Arsenalnak (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában az Arsenal a továbbra is jó összhangban lévő Leandro Trossard, Bukayo Saka duónak köszönhetően simán legyőzte a Burnleyt, a Manchester United egy góllal megverte a Lutont, míg a Crystal Palace ugyan kétszer is egyenlített, mégis pont nélkül maradt az Everton ellen.

ARSENAL–BURNLEY

Az első félidőben Bukayo Saka volt a fő veszélyforrás. A fiatal angol előbb a 21. percben eresztett meg erős lövést, mely után James Trafford bravúrosan hárított, majd a hosszabbításban egy keresztlabdát fejelt tovább, az érkező Leandro Trossard pedig közelről a kapuba sodorta. A belga csatárt a gólját követően hosszasan ápolni kellett, mert Trafforddal ütközve a karjára esett, de tudta folytatni a játékot.

A Bajnokok Ligája e heti fordulója után megírtuk, hogy Trossard mind az öt idénybeli góljánál Saka adta a gólpasszt, úgy látszik, a két játékos közti kapcsolat továbbra is remekül működik. Egyébiránt ez volt az Arsenal 1000. gólja az Emirates Stadionban minden sorozatot figyelembe vége.

A második játékrész elején a Burnley ráijesztett a hazaiakra. Josh Brownhill lövése megpattant, így David Rayának esélye sem volt a védésre. Az „ágyúsok” három perccel később azonban ismét előnybe kerültek: Trossard szögletéből William Saliba volt eredményes, míg a 3–1-es végeredményt Olekszandr Zincsenko állította be. Fábio Vieira piros lapja révén ugyan a hajrában emberhátrányba került az Arsenal, az eredményen ez már nem változtatott. Az Arsenal nyert, és a Tottenhamet megelőzve feljött a tabella második helyére.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

CRYSTAL PALACE–EVERTON

Bekezdtek a csapatok a Crystal Palace–Everton találkozón. Jack Harrison szólója után jól adta be a labdát, az érkező Vitalij Mikolenko pedig a kapu bal oldalába fejelt az első percben. Nem örülhettek sokáig a vendégek, ugyanis Eberechi Eze tizenegyesével az ötödik percben egyenlített a Palace.

Később Samuel Barrott játékvezető és a VAR volt a főszereplő, mindkét oldalon volt tizenegyesgyanús szituáció, de újabb büntetőt egyik fél sem rúghatott. Ami tizenegyesből nem ment, összejött akcióból az Evertonnak. Mikolenko lövése még kijött a jobb kapufáról, Abdoulaye Doucouré viszont bevágta a kipattanót. A Palace azonban egy hatalmas védelmi hibát kihasználvaOdsonne Édouard révén másodszor is egyenlített.

Az Everton nem adta fel, harmadszor is vezetést szerzett. Doucouré ezúttal előkészítőként jeleskedett, Idrissa Gueye pedig a jobb alsó sarokba vágta a labdát a 89. percben. Erre már nem volt válaszuk a hazaiaknak (2–3), az Everton egy pontra megközelítette a Palace-t.

MANCHESTER UNITED–LUTON

A Manchester United irányította a Luton elleni találkozó első félidejét. Rasmus Höjlund és Alejandro Garnacho révén több veszélyes helyzetet is kialakítottak a „vörös ördögök”, a legnagyobb lehetőség mégis a Luton előtt adódott. Carlton Morris a tizenegyespontról fejelhetett, André Onana pedig bravúrosan hárított.

Az 59. percben hazai szöglet után Marcus Rashfordhoz került a labda, a tizenhatos jobb oldaláról középre tette, a Luton védői röviden szabadítottak fel, így a második hullámban érkező Victor Lindelöf 11 méterről a kapuba talált. Ezt követően Rashford és Scott McTominay is közel volt a gólszerzéshez, Thomas Kaminski azonban jól védte kapuját, így egygólos United-győzelemmel zárult a találkozó (1–0).