PL: nagy meccset nyert a Man. City; négyet vágott a Newcastle

2023.10.21. 18:19
Haaland betalált, nyert a Manchester City (Fotó: Getty Images)
A címvédő Manchester City odahaza 2–1-re legyőzte a Brighton & Hove Albiont, míg a Newcastle United hazai pályán négyet vágott a Crystal Palace-nak az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának szombati játéknapján. Kerkez Milos 84 percet játszott az AFC Bournemouthban, csapata kikapott a Wolverhamton Wandererstől.

MANCHESTER CITY–BRIGHTON

A legutóbbi négy tétmérkőzéséből hármat is elvesztő manchesteri gárdára papíron nem várt könnyű mérkőzés. Pep Guardioláék azonban jól kezdtek, Jérémy Doku szólója után Julian Álvarez kissé szerencsés lövése után került a labda a kapuba (1–0).

Néhány perccel később az előző idény gólkirálya, Erling Haaland is eredményes volt, egy labdaszerzés után büntette meg a brightoniakat (2–0).

A szünet után feljavult a Brighton, és a hajrához közeledve Ansu Fati megszerezte a szépítő gólt (2–1).

A vendégek középpályása, Solly March súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, aztán Manuel Akanji második sárga lappal kiállt. Az emberelőnyben futballozó Brighton mindent megtett az egyenlítésért, de ez nem jött össze.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NEWCASTLE–CRYSTAL PALACE

Nem sokat kellett várni az esélyesnek számító Newcastle vezető góljára: a 4. percben Jacob Murphy alighanem beadni szerette volna a labdát, de az a kapus feje felett a kapuba hullott (1–0).

A szünet előtt Anthony Gordon duplázta meg az előnyt, a 22 éves játékos remekül érkezett a hosszún Murphy beadására (2–0).

Még mindig az első félidőben járunk, amikor a Newcastle meglőtte a harmadikat is: egy felívelt labda után hibázott a Palace védője, Sean Longstaff pedig lecsapott rá, és higgadtan értékesítette a ziccert (3–0).

A második játékrész közepén Callum Wilson is eredményes volt, az akció a kapustól, Pope-tól indult (4–0). Meggyőző teljesítménnyel készülhet a Bajnokok Ligája újabb fordulójára a Newcastle! Az ellenfél a Borussia Dortmund lesz.

AFC BOURNEMOUTH–WOLVERHAMPTON WANDERERS

A magyar válogatott játékosa, Kerkez Milos ezúttal is a kezdőben kapott helyet. Csapata a 17. percben szerezte meg a vezetést, Dominic Solanke sarokkal helyezett a kapuba (1–0).

Egygólos hazai előnnyel vonultak a csapatok a szünetre, de a második félidő legelején Matheus Cunha góljával egyenlített a Wolves (1–1). Ha mindez nem lett volna elég pofon a hazaiaknak, néhány perccel később Lewis Cookot kiállította a játékvezető, így Kerkezék emberhátrányba kerültek.

A Wolves élt is az emberelőnnyel, Sasa Kalajdzic fordított (1–2), és ezzel a találattal a vendégek el is vitték mindhárom pontot.

Kerkezt a 84. percben cserélte le az edzője.

BRENTFORD–BURNLEY

A válogatott szünet előtt drámai körülmények között kapott ki a Brentford a Manchester Unitedtől, de az együttes felállt a pofonból, és jó szellemmel lépett pályára. A hazaiaknak az első félidőben 15 lövésük volt, ebből hét is eltalálta a kaput, a játékrész közepén pedig egy gyors akció végén Yoane Wissa szerzett vezetést (1–0).

A fordulás után Bryan Mbeumo a gólpassza mellé a gólját is megszerezte – a kameruni csatár gyönyörűen lőtte ki a jobb felső sarkot (2–0).

A 78. percben a Burnleyben Connor Roberts megkapta a második sárga lapját is, így kiállt, a Brentford pedig Szaman Ghoddosz révén a 87. percben bevitte a kegyelemdöfést (3–0).

NOTTINGHAM FOREST–LUTON TOWN

A hazai helyzetek ellenére, csak a második félidőben születtek meg a Nottingham góljai. A 48. percben Chris Wood értékesítette a ziccert (1–0), aztán a 76. percben megszerezte a második gólját is (2–0), azaz duplázott a meccsen.

A Luton nem adta fel, Chiedozie Ogbene szépített. Ebben a hazai védelem alaposan benne volt (2–1).

A hosszabbításban az egyenlítés is összejött, Elijah Adebayo kaparta ki magának a gesztenyét, és vágta be a labdát a kapuba (2–2).

Úgy tűnt, a Nottigham ennek ellenére is megnyerheti a mérkőzést, de Wood 98. percben szerzett találatát les miatt nem adták meg. Így a tripla és a hazai győzelem is elmaradt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Solanke 17., ill. Matheus Cunha 47., Kalajdzic 87.)
Kiállítva: Cook (54., AFC Bournemouth)
Brentford–Burnley 3–0 (Wissa 25., Mbeumo 62., Ghoddosz 87.)
Kiállítva: Roberts (78., Burnley)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 2–1 (J. Álvarez 7., Haaland 19., ill. Ansu Fati 73.)
Kiállítva: Akanji (90+6., Man. City)
Newcastle United–Crystal Palace 4–0 (Murphy 4., Gordon 44., Longstaff 45+1., C. Wilson 66.)
Nottingham Forest–Luton Town 2–2 (Wood 48., 76., ill. Ogbene 83., Adebayo 90+2.)

Később
Chelsea–Arsenal 2–2 (Palmer 15. – 11-esből, Mudrik 48., ill. Rice 77., Trossard 84.)
Sheffield United–Manchester United 1–2 (McBurnie 34. – 11-esből, ill. McTominay 28., Dalot 77.)