PL: kikapott a Man. United, egy pontra van tőle a Liverpool

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2023.05.07. 21:57
Marcus Rashfordnak ezúttal nem sikerült gólt szereznie (Fotó: Getty Iamges)
A Manchester United 1–0-s vereséget szenvedett a West Ham United otthonában vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában.

A West Ham United úgy vágott neki a Manchester United elleni összecsapásnak, hogy a legutóbbi három bajnoki mérkőzését elveszítette, s mindössze négy pontra volt a kiesést jelentő 18. helytől. Támadó szellemben lépett pályára Erik ten Hag csapatával szemben, az első félidőben négy lövési kísérletből három eltalálta a kaput – a „vörös ördögök” hiába birtokolták 65 százalékban a labdát, és hiába vezettek több támadást, 1–0-s hátrányban kellett levonulniuk a félidőre. Ezt egy rendkívül balszerencsés gólnak köszönhetik, a védők nem tudták szerelni a Luke Shaw hibájából meginduló Szaid Benrahmát, aki 23 méterről, enyhén balról jobbal gyenge, pattogó lövést engedett el, de David de Gea gyakorlatilag bevédte (VIDEÓ ITT!).

Az OptaJoe a történtek apropóján hívta fel a figyelmet arra, hogy De Gea a mostani idényben minden sorozatot figyelembe összesen négy olyan hibát követett el, amelyből gól született, ez Hugo Llorisszal holtversenyben a legtöbb a Premier League-ben.

A második 45 percben megváltozott a játék képe, az MU ahelyett, hogy átvette volna az irányítást, inkább leblokkolni látszott. A West Ham harminc percen belül kétszer is betalált, ám a manchesteriek mindkettőt megúszták – az elsőt szabálytalanság, a másodikat les miatt. Érvényes gól azonban egyik oldalon sem született, tehát 1–0-s West Ham-sikerrel zárult a találkozó.

Ez ezt jelenti, hogy az MU nem tudta megelőzni az Arsenal ellen vereséget szenvedő Newcastle-t a tabellán, továbbra is a negyedik helyen áll, egy ponttal előzi meg a nála eggyel több mérkőzést lejátszott Liverpoolt. Ami a West Ham Unitedet illeti: stabilizálta pozícióját, 37 ponttal a 15., három fordulóval a vége előtt hét pontra van a kiesőzónától, nehéz elképzelni, hogy búcsúzna az első osztálytól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

West Ham United–Manchester United 1–0 (Benrahma 27.)

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
HÉTFŐ
16.00:
Fulham–Leicester City (Tv: Spíler1)
18.30: Brighton & Hove Albion–Everton (Tv: Spíler1)
21.00: Nottingham Forest–Southampton (Tv: Match4)

KORÁBBAN
Liverpool–Brentford 1–0 (Szalah 13.)
AFC Bournemouth–Chelsea 1–3 (Vina 21., ill. Gallagher 9., Badiashile 82., Félix 86.)
Manchester City–Leeds United 2–1 (Gündogan 19., 27., ill. Rodrigo 85.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 1–0 (Kane 45+1.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 1–0 (Toti 9.)
Newcastle United–Arsenal 0–2