Nem hozott gólt a gyengélkedő topcsapatok PL-rangadója

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2023.01.21. 13:17
Mudrik jól szállt be, de gólig nem jutott (Fotó: Getty Images)
Nem hozott gólt a gyengélkedő topcsapatok rangadója az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombati játéknapján: a Liverpool és a Chelsea gól nélküli döntetlent játszott egymással.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ
LIVERPOOL–CHELSEA 0–0

Liverpool,
Anfield. Vezette: Michel Oliver
Liverpool: Alisson – Milner (Alexander-Arnold, 72.), Konaté, J. Gomez, Robertson – Keita (Núnez, 63.), Bajcetic (Fabinho, 82.), Thiago – Elliott (C. Jones, 82.), Gakpo (Henderson, 82.), Szalah. Menedzser: Jürgen Klopp
Chelsea: Kepa – Chalobah (Azpilicueta, 82.), Thiago Silva, Badiashile, Cucurella – Hall (Mudrik, 55.), Jorginho – Zijes, Gallagher, Mount (Chukwuemeka, 82.) – Havertz (Aubameyang, 82.). Menedzser: Graham Potter

Különös rangadót rendeztek az Anfielden szombat délután, hiszen hiába topcsapat a Liverpool és a Chelsea is, a fordulót a 9. és a 10. helyen kezdték meg a tabellán. Közös vonás volt a két csapat esetében továbbá a rengeteg sérült, ami a kezdőcsapatokon is meglátszott.

Jürgen Klopp edzői karrierje 1000. meccsét aztán nem kezdte jól csapata, a Liverpool, amely nem a szokott intenzitással futott neki ennek a meccsnek, és már a 3. percben gólt kapott, ám Kai Havertz közeli találatát később érvénytelenítette Michael Oliver játékvezető. Az ezt követő 20 percben egyik csapat sem volt túl aktív, de többet próbálkozott a Chelsea, míg a játékrész második felében már inkább a Liverpool dominált – eredmény nélkül.

A második félidőt ellenben kifejezetten erősen kezdte a Liverpool, Mohamed Szalah és a télen szerződtetett Cody Gakpo előtt is adódtak lehetőséget. A túloldalon Graham Potter bele is nyúlt a meccsbe, s behozta a múlt hétvégén, csaknem 100 millió euróért szerződtetett ukrán Mihajlo Mudrikot, aki egyből felvette a ritmust, háromszor is helyzetbe került, volt lövése, több helyzetet is kialakított társainak, s összességében igen jól mozgott, ám nem talált be.

Ahogyan végül egyik csapat sem, pedig a hajrában mindkettő jó néhányszor megtehette volna. Összességében a Liverpool talán többször járt közelebb a gólhoz, a Chelsea meg szerzett is egyet, csak azt visszafújták. Igazságosnak mondható döntetlen, amellyel egyik csapat sincs kint a gödörből… 0–0

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
AFC Bournemouth–Nottingham Forest 1–1 (Anthony 28., ill. Surridge 83.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–2 (Albrighton 38., H. Barnes 63., ill. Mitoma 27., E. Ferguson 88.)
Southampton–Aston Villa 0–1 (Watkins 77.)
West Ham United–Everton 2–0 (Bowen 34., 41.)

Crystal Palace–Newcastle United 0–0
VASÁRNAP

15.00: Leeds United–Brentford (Tv: Spíler1)
15.00: Manchester City–Wolverhampton Wanderers (Tv: Match4)
17.30: Arsenal–Manchester United (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+5. perc: Núnez jutott el helyzetig, de fölé lőtt, és lesen is volt…

Öt perc a ráadás.

90. perc: Curtis Jones kapott sárga lapot.

87. perc: Mudrik csinált helyzetet Chukwuemekának, de ő elbotlott a labdában.

83. perc: A cserék utáni kavarodást kihasználva Alexander-Arnold lőhetett volna gólt, de félre ment a próbálkozása.

81. perc: Az 500. Chelsea-meccsén pályára lépő Azpilicueta váltja Chalobát, de Chukwuemeka és Aubameyang is bejött Mount és Havertz helyére. A Liverpoolnál Bajceticet Fabinho, Gakpót Henderson váltja.

80. perc: Chalobah kapott egy lapot, amiért nem hagyta el sérülése után gyorsan a pályát, csere közben.

76. perc: Gyors Liverpool-kontra végén Núnez lőtt, de Kepa védte a próbálkozást.

72. perc: Milnert Trent Alexander-Arnold vátja.

71. perc: Mudrik került már harmadjára helyzetbe, nagyon jól mozog egyelőre.

69. perc: Núnez és Gakpo játszott össze, utóbbi szépen fordult le védőjéről, de lövése nem volt elég jól helyezve.

66. perc: Milner buktatta Mudrikot, sárga lap járt érte.

65. perc: Mudrik kis híján majdnem azonnal betalált! Szép Chelsea támadás végén Gallagher elakadt Thiago Silvában, de Mudrik továbbvitte az akciót, közel ért a kapuhoz, majd a rövidet célozta, de csak az oldalhálót találta el.

63. perc: Klopp is támadószellemben cserél, Keita helyett jön Núnez.

60. perc: Micsoda szóló volt ez! Zijes zseniális ritmusváltásokkal, testcselekkel futott el labdával a kapuig, majd fölé lőtt.

55. perc: Eljött az idő! Potter belenyúl a meccsbe, a friss igazolás, a 100 millió euróért szerződtetett Mudrik áll be – Hall jön le.

52. perc: Gakpo előtt adódott ezúttal nagy sansz, de megint a labdakezelésbe csúszott hiba.

49. perc: Keita jónak tűnő lövése elakadt a blokkban, vagyis Thiago Silvában.

46. perc: Intenzíven nyitja a félidőt a Liverpool, Szalah előtt rögtön adódott is egy helyzet.

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

A sarokrúgásból nem lett semmi, minden bizonnyal másodperceken belül jön a szünet.

45+3. perc: A szögletre még marad idő – jöhet a Chelsea.

45+2. perc: Szalah előtt ismét lett volna egy esély, de jócskán fölé tekert.

Négy perc lett a ráadás.

42. perc: Ezúttal Robertson ért oda a kapu elé, de már nem tudta beletenni a lábát Szalah továbbításába.

39. perc: Na, most ott volt a lehetőség a Liverpool előtt, de előbb Szalah nem találta el jól a labdát, majd Thiago lövése jött, azt azonban simán fogta Kepa.

Jürgen Klopp – akinek ez edzői karrierje 1000. tétmeccse – egyelőre nem nyúl bele taktikailag a meccsbe, pedig láthatóan nem hatékony a Liverpool támadójátéka.

34. perc: Megvan az első sárga lap a meccsen, Bajcetic buktatta Hallt – megérdemelt.

32. perc: MICSODA VÉDÉS! Badiashile fejelhetett közelről Zijes beívelt szabadrúgása után, de Alisson hatalmas bravúrt mutatott be, így nincs gól.

28. perc: Cucurella maradt lent a földön, ápolni kell. Jelenleg 9-en sérültek a Chelsea-nél... ő lenne a tizedik.

25. perc: Most már az első kaput eltaláló lövésen is túl vagyunk – Connor Gallagher próbákozott, de Alisson könnyen hárított.

22. perc: Na most a Chelsea rákapcsolt! Két szép támadást is vezettek a londoniak, de az egyikből végül lövés sem lett, a másiknál pedig végül a Mountnál és Havertznél is rosszabb helyzetben lévő Hall lőtt – keresztbe a kapu előtt, az alapvonalon sem haladt át a labda.

20. perc: Gakpo már a második lövését vállalta el, de ez is fölé ment, jócskán.

18. perc: Így a meccs első negyedéhez közeledve kijelenthető, hogy intenzitásban messze elmarad ez a mérkőzés a korábbi évek Liverpool–Chelsea párosításaiban látottaktól.

14. perc: Helyzetek továbbra sincsenek, a Liverpool igyekszik minnél többet bevonni a játékba Gakpót, aki Szalah oldalára, jobb oldalra kihúzódva próbál kombinálni egyiptomi csapattársával.

Mindkét csapat igyekszik vigyázni a labdára, s lassan szeretné felépíteni támadásait.

6. perc: Szalah tett vissza egy labdát középre jobb oldalról, az ott érkező Gakpo pedig lőhetett is, de fölé ment a próbálkozás.

5. perc: A VÁLASZ NEM! A VAR érvényteleníti a gólt, les miatt.

De megadják vajon? Videózzák Havertz találatát.

A vendégek első szöglete utáni kavarodásban Thiago Silva a kapuhoz közel nem tudta jól bele tenni a lábát a labdába, majd Havertz elé került az, ő pedig betalált.

3. perc: GÓÓÓL! EZ GYORS VOLT, vezet a Chelsea!

2. perc: Robertson gyorsan felborítja Gallaghert – nem kellett sokat várni az első durvább belépőre.

Kissé furcsa, szokatlan kezdőcsapatok két gödörben lévő topcsapatnál, amelyeknél új igazolások is pályára lépnek. Lássuk, mi sül ki ebből...

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

Két pocsék idényt futó topcsapat, két BL-indulásért hajt, átalakulóban lévő klub, a Liverpool és a Chelsea csap össze egymással a PL 21. fordulójában. Előbbi a 9., utóbbi a 10. helyen áll, a céljaiktól jócskán messze...

A két klub több problémával is küzd (a sérüléseken kívül), amiket nehéz lenne röviden részletezni, de az biztos, hogy mindketten megpróbálnak fejleszteni keretükön a téli átigazolási időszakban. A Liverpool a PSV-től vette meg a holland válogatott Cody Gakpót, míg a Chelsea különösen aktív: 100 (!) millió euróért érkezett a ma már padozó ukrán Mihajlo Mudrik, de jött még a Monacótól távozó francia védő, Benoit Badiashile és a PSV-től elcsábított Noni Madueke

Mindkét oldalon rengeteg a hiányzó: a Liverpoolnál Arthur, Luíz Diaz, Diogo Jota, Roberto Firmino és Virgil van Dijk sem áll rendelkezésre, míg a Chelsea-nél felsorolni is nehéz – Armando Broja, Ben Chilwell, Wesley Fofana, Reece James, Joao Félix, N'Golo Kanté, Eduardo Mendy, Christian Pulisic, Raheem Sterling és Dennis Zakaria. Van aki eltiltás, de a legtöbben sérülések miatt.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–CHELSEA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!