PL: ismét Demba Ba bizonyult a Chelsea nyerőemberének

2014.04.13. 19:07
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a 16. perctől emberelőnyben játszó Chelsea 1–0-ra nyert a Swansea vendégeként. A győztes gólt a 68. percben Demba Ba lőtte, aki a PSG elleni BL-meccsen is kulcsfontosságú találatot szerzett.

Ismét Demba Ba volt a Chelsea nyerőembere (Fotó: Reuters)

A hazai pályán mindig veszélyes ellenfélnek számító Swansea amúgy sem számíthatott könnyű mérkőzésre a bajnoki címért folyó versenyfutásban érdekelt Chelsea ellen, de hogy még nehezebb legyen a helyzete, az első negyedóra végén Chico Flores „kiállítatta" magát. A spanyol hátvéd két buta szabálytalanságot követett el két percen belül, amiért Phil Dowd játékvezető második sárgával az öltözőbe küldte.

A folytatásban a vendégek sokáig eredménytelenül ostromolták Michel Vorm kapuját, a második félidő közepén azonban egy villámgyors támadás végén csak megszületett a győztes találat.

César Azpilicueta a saját tizenhatosának magasságából Nemanja Matics elé hajította a labdát, a szerb középpályás Demba Ba elé ívelt, aki egy az egyben maradt emberével, akinek a szorításában ballal Vorm teste alatt a jobb alsó sarokba lőtt. A szenegáli csatár hatodik gólját szerezte a Chelsea játékosaként a PL-ben, de az elsőt a Stamford Bridge-től távol. 0–1

DEMBA BA GÓLJA

A hajrában a Swansea kénytelen volt kinyílni, így a Chelsea támadói előtt több terület nyílt, meg is duplázhatták volna előnyüket, de erre végül nem került sor.

José Mourinho csapatának hátránya ismét csak két pont a listavezető Livepoollal szemben, de öt pont az előnye a két meccsel kevesebbet játszó Manchester City előtt.

A Liverpool–Manchester City rangadóról itt olvashat bővebben!

ANGLIA,PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ

Swansea–Chelsea 0–1 (Ba 67.)
KORÁBBAN
Liverpool–Manchester City 3–2 (Sterling 6., Skrtel 26., Coutinho 78., ill. David Silva 57., G. Johnson 62. – öngól)