Feltámadt a Pool otthonában a Man. City, mégis kikapott

2014.04.13. 14:25
Sterling (jobbra) szerezte az első gólt a Man. City ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 34. fordulójának rangadóján a Liverpool hazai pályán 3–2-re legyőzte a Manchester Cityt. A „vörösök” az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amit azonban a manchesteriek a második játékrészben ledolgoztak. A vendégek ennek ellenére vereséggel távoztak az Anfieldről, mert Vincent Kompany hatalmas hibáját követően Philippe Coutinho megszerezte a győztes gólt. A találkozó során Daniel Sturridge és Yaya Touré is sérülést szenvedett, míg Jordan Henderson a 93. percben a kiállítás sorsára jutott.

A mérkőzés előtt megemlékeztek a a Hillsborough-tragédiáról, amely két nap híján pontosan 25 éve történt. Mint ismeretes, a stadionkatasztrófába torkolló Liverpool–Nottingham Forest FA-kupa-elődöntő során 96 liverpooli szurkoló veszítette életét. Az egyperces gyászszünetet követően Gerrardék rögtön nekiestek ellenfelüknek, és már a hatodik percben megszerezték a vezetést. Luis Suárez indítását követően Raheem Sterling cselezte ki a Vincent Kompany, Joe Hart duót, majd 11 méterről kilőtte a kapu bal oldalát. 1–0

A Manchester Citynek jó húsz percre volt szüksége ahhoz, hogy felvegye a mérkőzés tempóját, ugyanakkor elveszítette egyik legjobb játékosát. Yaya Touré egy lövést követően megsérült, és le kellett cserélni. A 26. percben a növekedő City-fölény ellenére a Liverpool szerzett újabb gólt. Két hazai szöglet után előbb Hart mentett hatalmasat Gerrard közeli fejese után, majd Martin Skrtel csúsztatott a léc alá. 2–0

Az első félidő hátralévő részében a City újra ellenfele fölé kerekedett, de Simon Mignolet jól állta a sarat, vagy ha éppen nem tudott menteni a kapus, a védői segítették ki.

Coutinho (középen) szerezte meg a mindent eldöntő gólt (Fotó: Action Images)

A második félidőben Manuel Pellegrini meglepetésre nem Álvaro Negredót vagy Sergio Agüerót cserélte be, hanem James Milnert, de a chilei menedzsernek lett igaza, mert Milner az 57. percben gólpasszt adott David Silvának, a spanyol támadó öt méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. 2–1

Öt perccel később pedig az egyenlítés is meglett a manchesterieknek, David Silva lapos beadásába Glen Johnson nyúlt bele, Mignolet pedig csak beleérni tudott a labdába, amelyik így bepörgött a kapuba, öngól. 2–2

Pellegrini ezt követően rögvest becserélte Agüerót, a City egyértelműen győzelemre tört, és a mérkőzés ezen periódusában minden jel arra mutatott, hogy ez meglehet a vendégeknek. A 78. percben azonban újabb fordulat következett be: ártalmatlan beadást követően Kompany találta el sután a labdát, amit Philippe Coutinho vágott fordulásból a bal alsó sarokba 15 méterről. 3–2

Azért is volt különösen értékes, hogy a Liverpool újra magához ragadta a kezdeményezést, mert sérülés miatt Daniel Sturridge elhagyta a pályát. A vendéglátók tíz emberrel fejezték be a meccset, mert Jordan Henderson páros lábbal csúszott rá Samir Nasrira. De ez már nem érdekelte a hazai ultrákat, akik joggal ünnepelhették kedvenceiket, akik zsinórban a tizedik bajnokijukat is megnyerték, és újabb nagy lépést tettek a hőn áhított bajnoki cím felé.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Liverpool–Manchester City 3–2 (Sterling 6., Skrtel 26., Coutinho 78., ill. David Silva 57., G. Johnson 62. – öngól)

1. Liverpool 34 24 5 5 93–42 +51 77
2. Chelsea 33 22 6 5 65–24 +41 72
3. Manchester City 32 22 4 6 86–32 +54 70
4. Everton 33 19 9 5 53–31 +22 66
5. Arsenal 33 19 7 7 56–40 +16 64
6. Tottenham 34 18 6 10 48–48 0 60
7. Manchester United 33 17 6 10 56–38 +18 57
8. Southampton 34 13 9 12 50–45 +5 48