Bent és Santa Cruz triplája Wiganben, otthon nyert a Manchester City

2007.12.15. 18:21
Továbbra is tapad az élmezőnyhöz a Manchester City, amely hazai pályán 4-2-re verte a Boltont az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában. Marcus Bent és Roque Santa Cruz is triplázott a Wigan-Blackburn meccsen.
Bianchi (balra) szerzett vezetést a Manchester Citynek
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
A négy nagycsapat csak vasárnap lép pályára, ennek ellenére jócskán voltak izgalmak az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában.

A Manchester City továbbra is tartja a lépést az Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United négyessel, Sven-Göran Eriksson együttese a Boltont verte hazai pályán.

A hatodik percben már megszerezték a vezetést a manchesteriek, Vassell lövését még hárította a kapus, de a kipattanót az angol csatár középre tette, ott pedig Bianchi már nem hibázott.

A Bolton azonban fordítani tudott, előbb Diouf talált be a kapuba, majd Corluka hibája után Nolan volt eredményes. Szünet után azonban Hamann lövése irányt változtatott Michalik fején, majd a 77. percben Vassell gólja már a vezetést jelentette. Etuhu a 90. percben még lőtt egyet, ezzel a hazaiak bebiztosították a győzelmüket.

Továbbra is nehéz helyzetben a Derby County, amely most is pont nélkül maradt. Az újoncegyüttes a Middlesbrought fogadta, és a vendégek Tuncay szép emelésével megszerezték a győzelmet.

Gólparádé volt Wiganben, ahol Landzaat és Bent révén a 11. percben már két góllal vezetett a hazai együttes. Amikor a 37. percben Taylor szabadrúgása után Scharner a harmadik gólt is befejelte, mindenki úgy érezte, a nagy dolgok eldőltek. A vendégeknek addig nagyon nem ment, McCarthy még egy büntetőt is kihagyott.

A Blackburn azonban nem adta fel, még a félidő lefújása előtt Santa Cruz szép gólt lőtt, majd az 50. percben újra ő volt eredményes, miután Emerton beadása után a Boyce-on megpattanó labdát Kirkland csak kiütni tudta – éppen a paraguayi csatár elé.

Bár az 57. percben a Taylort ellökő Emerton fegyelmezetlensége miatt emberhátrányba került a Blackburn, Santa Cruz néhány perc múlva már a harmadik gólját szerezte.

A 66. percben azonban a Wigan visszavette a vezetést, miután Valencia átverte emberét, beadását pedig Bent fejelte a kapuba. A 81. percben a lesgyanús helyzetből rajtoló Aghahowa újra az angol csatárt szolgálta ki, aki harmadik góljával végleg eldöntötte a meccset.

PREMIER LEAGUE, 17. FORDULÓ

17. FORDULÓ
Birmingham – Reading 1-1 (Forssell 4. ill. Hunt 50.-11-es)
Derby County – Middlesbrough 0-1 (Tuncay 36.)
Manchester City – Bolton 4-2 (Bianchi 7., Michalik 48.-öngól, Vassell 76., Etuhu 90. ill. Diouf 31., Nolan 39.)
Portsmouth-Tottenham 0-1 (Berbatov 82.)
Sunderland – Aston Villa 1-1 (HIgginbotham 9. ill. Maloney 72.)
West Ham – Everton 0-2 (Yakubu 45., Johnson 90.)
Wigan – Blackburn 5-3 (Landzaat 9., Bent 11., 66., 81., Scharner 37. ill. Santa Cruz 46., 50., 61.
Fulham-Newcastle 0-1 (Barton 90+2.)