Nem tud nyerni a Chelsea a Villa Parkban, véget ért a szép sorozat

2007.09.02. 19:44
Tizennyolc mérkőzés után elveszítette veretlenségét az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban a Chelsea. A bajnoki ezüstérmes együttes Birminghamben, a Villa Parkban kapott ki 2-0-ra az Aston Villától. A londoniak a mezőnyben hatalmas fölényben voltak, a kapu előtt azonban nem tudták megoldani a feladatot. A 2005-ös és a 2006-os bajnokcsapat kilenc találkozó óta képtelen győzni a birminghamiek pályáján.
Zat Knight (balra, fölül) Didier Drogba hátáról fejelte be a Villa vezető gólját
Reuters
Reuters

Semleges szemmel nézve rendkívül izgalmas, élvezetes mérkőzést vívott egymással a hazai Aston Villa és a Chelsea a Premier League 5. fordulójában, Jose Mourinho együttese azonban csalódást okozott szurkolóinak a vasárnapi délutánon. Pedig ha győztek volna a vendégek, három pont előnnyel vezették volna a tabellát a bajnoki szünet előtt.

A londoni-drukkerek tehát citromba haraptak, a Villa szimpatizánsainak ugyanakkor csodálatos napjuk volt, hiszen jó és eredményes játékkal győzték le az esélyesebb riválist.

Az első félidőben több helyzet adódott mindkét kapu előtt, és ebben a szakaszában a mérkőzésnek még a Chelsea játszott jobban, a meccs képe az ő győzelmüket ígérte.

Aztán a szünet után jött a hidegzuhany, amikor a 47. percben a Fulhamtől igazolt védő, Zat Knight merészkedett előre fejelni Gareth Barry szögleténél, és Didier Drogbát szinte átugorva bólintott a hálóba (1-0).

Jose Mourinho vezetőedző együttese egyre nagyobb nyomást gyakorolt ezután a hazaiakra, de hiába tartotta a labdát állandóan a Villa 16-osa előterében, képtelen volt feltörni a védelmet.

Mourinho behozta Claudio Pizarrót, Joe Cole-t és Salomon Kalout is, ám az egyéni villanások ezúttal hiányoztak a sárga mezes „kékek” játékából.

A 88. percben azután ldőlt a meccs: egy hazai ellentámadás végén Ashley Young élesen lőtte be a kapu elé a labdfát, amelybe Gabriel Agbonlahor olyan jól tette bele a lábát, hogy Petr Cechnek megmozdulni sem nagyon volt lehetősége (2-0).

A végén Joe Cole még megborotválta kívülről a kapufát, ám ha be is ment volna ez a lövés, a lényegen ez sem változtatott volna.

A Chelsea 18 veretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után ismét kikapott, így a fővárosiaknak jól jön a pár hetes szünet, mert ez idő alatt rendezhetik majd a soraikat.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LAABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)