Owen újra edzésre jelentkezett

2007.02.12. 20:35
Michael Owen hétfőn újra tréningre jelentkezett. A Newcastle United angol válogatott támadója egy jó ideig még biztosan nem végezhet teljes értékű munkát, ennek ellenére a klub vezetői abban bíznak, hogy a csatár a szezon hajrájában újra pályára léphet. Mindenesetre a futóedzéseket elkezdte a játékos.
Vb-2006 - Anglia-Svédország: Owen a földön, egy hosszú kálvária kezdete
Reuters
Reuters

Szavazás

Ön szerint ki lesz az angol bajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
A 27 esztendős csatár június 20-án, Kölnben, a mérkőzés 3. percében fájdalmas arccal a földre rogyott. A térdét fájlalta, nem tudta folytatni a játékot.

Ezen a napon az angol válogatott ellenfele Svédország volt a németországi labdarúgó-vb csoportkörének harmadik fordulójában. A döntetlen (2-2) azt jelentette, hogy mindkét gárda továbbjutott, Michael Owen számára azonban a világbajnokság véget ért.

Sőt, az aranylabdás futballistát azóta is a súlyos térdsérülésből lábadozik. A közelmúltban olyan hírek is napvilágot láttak, hogy Owen csak az ősszel léphet újra pályára, a Newcastle elöljárói azonban abban bíznak, mégis visszatérhet idén a támadó.

A sérült testrészt többször is megműtötték Coloradóban, a fekete-fehér egyesület költségén végzett operációkat dr. Richard Steadman professzor végezte el.

A „szarkáknak” mindenképpen szüksége lenne egy gólerős csatárra, hiszen az évadnak nagy tervekkel nekivágó alakulat egyelőre 36 ponttal csupán a 9. helyen áll a tabellán, tizenegy pontra lemaradva a még biztosan nemzetközi szereplést érő ötödik pozíciótól.

Owen többször is hangoztatta, hogy nem kíván határidőt szabni a visszatérésének, csak akkor jelentkezik újra játékra, ha teljesen felépült sérüléséből.

Egy gólérzékeny támadóra pedig az angol válogatott háza táján is nagy szükség lenne, hiszen Wayne Rooney távollétében a spanyolok ellen meglehetősen vérszegény volt a háromoroszlánosok támadójátéka.