NHL: a Philadelphia is legyőzte a címvédő Chicagót

2016.03.17. 07:07
A Canadiens egy góllal jobb volt a Sabresnél (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) szerdai játéknapján a Philadelphia Flyers 3–2-re nyert a címvédő Chicago Blackhawks vendégeként, amely sorozatban negyedszer kapott ki.

Már rájátszást érő helyen áll a Philadelphia, miután 1–2-ről fordított a címvédő Chicago otthonában. A Flyers a legutóbbi tíz meccsén 8–1–1-es mérleget produkált. A Blackhawks sorozatban negyedszer kapott ki, ez a leghosszabb szériája az idényben.

Az Edmonton tízgólos mérkőzést nyert meg a St. Louis Blues ellen úgy, hogy négy találata emberelőnyből született. Az Oilers a mérkőzést megelőző legutóbbi tizennégy meccsén 32 fórból csak egy gólt ütött, a Blues ellen viszont hatból négyet kihasznált.

Paul Byron 1:45-tel a hosszabbítás vége előtt betalált, így a Montreal 3–2-re győzött a Buffalo Sabres vendégeként. Ben Srivens, a Canadiens kapusa 41 védést mutatott be.