NFL: majdnem újabb Mullens-csoda, a Giants drámai győzelme

2018.11.13. 07:29
A végén fordított a Giants a 49ers ellen (Fotó: Getty Images)
A New York Giants 27–23-ra legyőzte a San Francisco 49erst az NFL 10. fordulójának záró mérkőzésén, a Hétfő esti rangadón (Monday Night Football).

A 49ersnél a Raiders ellen zseniálisan debütáló Nick Mullens kezdett ezúttal is, s nem mondhatni, hogy rosszul teljesített volna – noha kétszer is eladta a labdát, a másodikról egyáltalán nem tehetett, pontos passza után ugyanis az elkapója elejtette a labdát, ami a közelben álló védő kezébe pottyant.

A másik oldalon Odell Beckham Jr. és Eli Manning volt a hős – előbbi 73 yard mellett két touchdownt is leszedett, utóbbi pedig három perccel a negyedik negyed vége előtt, 23–20-as San Francisco-vezetésnél nagyszerű támadást vezetett (vagy inkább a 49ers védelme óriásit betlizett), az órán ráadásul maradt még 54 másodperc is, amikor Manning kiosztott egy TD-átadást, a sikeres jutalomponttal pedig 27–23-ra fordított, s végül nyert is a Giants.

Manning egyébként karrierje 36. olyan támadását vezette mérkőzések utolsó játékrészében, amellyel fordított és nyert a csapata, ez pedig a 2004-es draftolása óta a harmadik legtöbb – csak Ben Roethlisberger és Drew Brees tud ennél többet felmutatni ebben a kategóriában, ők ketten 40-40 ilyen támadássorozattal rendelkeznek az adott időszakban.

Sikere után a Giants 2–7-es mérleggel rendelkezik, a 49ers mutatója pedig a vereségét követően 2–8-ra módosult.