Amerikai futball: hihetetlen feltámadás és fordítás az egyetemi döntőben

2018.01.09. 08:41
Hihetetlen feltámadás és fordítás után az Alabama nyerte meg az egyetemi döntőt (Fotó: rolltide.com)
Az Alabama Crimson Tide nyerte meg az egyetemi amerikaifutball-bajnokságot (NCAA), a döntőben elképesztő fordítást végrehajtva, hosszabbítás után 26–23-ra győzte le a Georgia Bulldogsot.
26–23 – h. u.

A félidőben még 13 pontos hátrányban (0–13) volt a negyedik helyen kiemelt Alabama – valószínűleg már maga Nick Saban is temette a csapatát. A Crimson Tide vezetőedzője a nagyszünetben húzott egy váratlant, s lecserélte Jalen Hurtsöt, a gárda kezdőirányítóját, akinek helyére az elsőéves Tua Tagovailoát küldte be.

A fiatal játékos beállítása jól sült el, megtáltosodott az Alabama, szépen lassan visszatornászta magát a mérkőzésbe, négy perccel a negyedik negyed zárása előtt pedig egyenlített is (20–20), sőt, ezt követően még mezőnygóltávolságig is eljutott a Crimson Tide, ám a 35 yardos kísérlet kimaradt, így hosszabbítás következett.

A ráadásban egy 51 yardos mezőnygóllal 23–20-ra módosult az állás a Georgia javára, a válasz viszont igazán ütősre sikeredett: Tagovailoa előbb egy óriási sackbe nézett bele, ezután azonban a 2&26-os szituációnál az ifjú hawaii születésű irányító kiosztott egy 41 yardos TD-passzt, amivel az Alabama fordított, s 26–23-ra megnyerte a finálét.

A Crimson Tide 2009 óta, Nick Saban vezetőedzővel a fedélzetén az ötödik bajnoki címét ünnepelhette, míg a ma hajnali sikere története során a 17. volt.