NBA: Davis 40-et, LeBron James 31-et szórt, ráadásban nyert a Lakers

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.01. 07:32
LeBron James kilenc pontra van a 40 000-es határtól (Fotó: Getty Images)
Anthony Davis és LeBron James extra teljesítményével nyert hosszabbítás után 134–131-re a házigazda Los Angeles Lakers a sorozatban 12. vereségét elszenvedő Washington Wizards ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint pénteki játéknapján.

A Wizardsban hiába dupla duplázott Kyle Kuzma (20 pont, 10 lepattanó) és Deni Avdija (15–15), illetve jutott 34 pontig Jordan Poole, ez kevés volt a Lakers sztárjaival szemben, Anthony Davis ugyanis 40 ponttal és 15 lepattanóval, LeBron James pedig 31 ponttal járult hozzá a hazaiak 134–131-es győzelméhez.

A négyszeres bajnok és négyszeres MVP James mostani teljesítményével karnyújtásnyira, egész pontosan kilenc pontra került attól, hogy megszerezze pályafutása 40 000 pontját az NBA-ben.

Az előző kiírás döntőjének újabb felvonásán változatos negyedeket produkált a címvédő Denver Nuggets és a Miami Heat, de a házigazda coloradóiak Michael Porter (30, ill. 11) és Nikola Jokics (18, ill. 11) dupla dupláira építve 103–97-re be tudták húzni a meccset.

Némi meglepetésre nem bírt a San Antonio Spursszel a Nyugati konferenciában második helyen álló Oklahoma City Thunder, melyben Shai Gilgeous-Alexander zsinórban nyolcadik meccsén jutott el legalább 30 pontig (31–6–3), de a texasiaknál az 1/1-es Victor Wembanyama (28–13–7) mellett Darius Vassell is eljutott 28 egységig, így a Spurs viszonylag simán győzött 132–118-ra.

Steph Curry ismét elemében volt és nyolc sikeres triplával, 31 ponttal és 11 lepattanóval segítette 110–99-es idegenbeli győzelemre a Golden State Warriorst a Keleten negyedik New York Knicks otthonában, míg a Phoenix Suns a két All Star, Devin Booker (35–7–3) és Kevin Durant (24–7–6) közreműködésével győzte le 110–105-re a Houston Rocketset.